Emayeli (Enameled) fırçasız motor kablosu lehim tutmuyor

İbrahim Özdemir

Çalışkan Uye
Web sitesi
500px.com
İlgi Alanı
Multikopter
Bir uçak motoru üzerinde çalıyordum. Motor üstünde bullet konnektör takılıydı, direkt ESC'ye lehimlemek istedim. Ancak bu garip kaplamadan olduğu için bir türlü lehim tutmadı.

Bunu nasıl çıkartabilirim? Motorum T-Motor AT2826.

Ben pürmüz çakmak ile bir güzel yakmıştım. Sonra kazımıştım. İşimi gördü ama sağlıklı olur mu bilmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: İbrahim Özdemir
Bir adet Aspirin ya da Coraspin tablet üzerine teli ve havyayı bastırıp bekleyince kaplama mükemmel bir şekilde erir. Çıkan dumanı solumayın. Zararlı olmasa da öksürtür.

Sumer hocam çok teşekkür ederim tavsiyeniz için. Daha denemedim ama deneyeceğim.

Motoru direkt ESC'ye lehimlemek mi mantıklı olur yoksa bullet konnektör kullanmak mı?

Sumer hocam çok teşekkür ederim tavsiyeniz için. Daha denemedim ama deneyeceğim.

Motoru direkt ESC'ye lehimlemek mi mantıklı olur yoksa bullet konnektör kullanmak mı?
Konnektör daha mantıklı bence motor yönü ayarlarken veya daha sonra farklı projelerde kullanılacağı zaman daha modüler daha kullanışlı olur

• Beğen
Tepkiler: İbrahim Özdemir
Bir adet Aspirin ya da Coraspin tablet üzerine teli ve havyayı bastırıp bekleyince kaplama mükemmel bir şekilde erir. Çıkan dumanı solumayın. Zararlı olmasa da öksürtür.
Bayılıyorum böyle ters köşe çözümlerinize Sümer Hocam ?? Burada paylaşmasanız nasıl bulunabilir böyle bilgiler acaba?

Bayılıyorum böyle ters köşe çözümlerinize Sümer Hocam ?? Burada paylaşmasanız nasıl bulunabilir böyle bilgiler acaba?
Yetmişli yıllarda Almanya kökenli "Hobby" adlı bir dergiye aboneydim. Bence bugün bile o kalitede bir dergi yok. Bu numarayı oradan okumuştum ve senelerce uyguladım. Güzel bir şey tabii. Ama asıl güzel olanı, o bilgiyi hakedenlerle paylaşıp yayılmasını, çoğalmasını sağlamak. Teşekkür ederim.

Nerde kaldı Hipokrat yemini. Resmen tıp bilimi başka amaçlarla kullanılıyor gözümüzün önünde :laugh: :lol: Yarın Gamma Knife’la piper kanadı keserken yakalandı diye duyarsak şaşırmayın bence ?

Nerde kaldı Hipokrat yemini. Resmen tıp bilimi başka amaçlarla kullanılıyor gözümüzün önünde :laugh: :lol: Yarın Gamma Knife’la piper kanadı keserken yakalandı diye duyarsak şaşırmayın bence ?
Dur birkaç Piper fotosu koyayım ilgili konuya.