ESC(Electronic Speed Controller)

İlgi Alanı
Multikopter
ESC nin sağlam ve kullanılabilir olduğunu nasıl anlayabiliriz kontrol kartı olmadan

Kontrol Kartınız
Omnibus f4 pro
Model Sınıfı
Aksiyon FPV
Motor, Pervane ve ESC
Racerstar RS30a lite
Kumanda Alıcı ve Verici
Flysky i6x ve x6b
Extra Ekipman
Yok
Kontrol kartına zaten gerek yok. Motoru doğrudan bağlarsın, kalibrasyonu da zaten kontrol kartına takmadan yapılması taraftarıyım.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Karakulak
Kontrol etmek için servo tester yeterlidir veya direk alıcıya bağlayıp kontrol edebilirsiniz.

Bu esc dshot destekliyor. Kontrol kartında dshot300. Seçerseniz kalibrasyon yapmanıza gerek olmaz.

• Beğen
Kontrol etmek için servo tester yeterlidir veya direk alıcıya bağlayıp kontrol edebilirsiniz.

Bu esc dshot destekliyor. Kontrol kartında dshot300. Seçerseniz kalibrasyon yapmanıza gerek olmaz.
Kontrol kartımı bir hatadan dolayı yaktım yenisini sipariş verdim sadece esc lerin çalışıp çalışmadığı öğrenmem lazım

Esc yi direk alıcıya nasıl bağlayabilirim
Esc üzerinde -(gnd) ve sinyal kablosu var sadece alıcıyı başka pil ile çalıştırsam olur mu

Esc uçlarına bir servo konnektoru takın. Eksi, artı ve sinyal uçlarının alıcıdaki doğru pinlere denk gelmesine dikkat edin. Esc'yi alıcıya takın. Alıcıya başka pil de takılabilir. Gerilimin değerine dikkat edin. Alıcı kaç Volt ile çalışıyorsa o değeri aşmayın. Pilin artı ve eksi pinleri gene alıcının doğru pinlerine denk gelmeli, ters takmayın.

• Beğen
Esc uçlarına bir servo konnektoru takın. Eksi, artı ve sinyal uçlarının alıcıdaki doğru pinlere denk gelmesine dikkat edin. Esc'yi alıcıya takın. Alıcıya başka pil de takılabilir. Gerilimin değerine dikkat edin. Alıcı kaç Volt ile çalışıyorsa o değeri aşmayın. Pilin artı ve eksi pinleri gene alıcının doğru pinlerine denk gelmeli, ters takmayın.
Teşekkürler sonunda oldu alıcıyı 6 volt ile çalıştırdım 4 tane kalem pil kullandım esc den ses geldi ve gaz vererek motoru çalıştırdım kalibrasyon olmuş mudur yoksa servo aleti şart mı

Servo aleti şart değil. Gaz levyesini hareket ettirerek, ESC nin tarifnamesinde bir ayar tarifi varsa o ayarı yapın. Gaz levyesi en altta iken motor çalışmayacak, en yukarıda iken motor tam hızda çalışacak. Pervane takılı olmamasına dikkat edin.

• Beğen
Servo aleti şart değil. Gaz levyesini hareket ettirerek, ESC nin tarifnamesinde bir ayar tarifi varsa o ayarı yapın. Gaz levyesi en altta iken motor çalışmayacak, en yukarıda iken motor tam hızda çalışacak. Pervane takılı olmamasına dikkat edin.
Çok teşekkürler kardeşim eywallah

• Beğen
Tepkiler: Levent Suberk