Ev de Canım sıkılırsa 3 Bucuk Saat de Mikro F22 Raptor Yaparım :D

M. Serdar TERZİOĞLU

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Bugün bir hevesle işden çıktım eve gelip hemen quad ile uçuş yapim dedim tabi malum şans ya yağmur yağmaya başladı. Tabi bugün boş duramazdım illaha birşeyler yapmam lazım dı biraz düşünüp taşındıkdan sonra "Mikro F22 Raptor" yapim dedim Çok hızlı karar veririm :D ve yaptım... uçarmı uçmazmı artık onu da havaların düzelmesi ile anlıyıcam şuan görünürde birşey yok...

minikimin ilk videosu :D

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bunlar da yapım aşamasın dan birkaç kare...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Buradan boyutlarını hemen hemen anlayabilirisniz... Abisi ile birlikte kareler :D

Microkolik biri olarak çok hoşuma gitti Musa, ellerine sağlık %p :bravo: Bakalım nasıl uçacak. Uçarsa plan ve konfigurasyonu paylaşmanı rica edeceğiz haberin ola :D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Microkolik biri olarak çok hoşuma gitti Musa, ellerine sağlık %p :bravo: Bakalım nasıl uçacak. Uçarsa plan ve konfigurasyonu paylaşmanı rica edeceğiz haberin ola :D

Abi öncelikle özür dilerim konuyu yanlış yere açmışım... Görsellik adına bir şey katmadım şuan, önce uçup uçmadığını görmem lazım eğer uçar ise görsellik adına birkaç bir şey yapacam. Sonrada sizler ile kullandığım malzemeleri ve planı paylaşırım...

Musa Serdar TERZİOĞLU' Alıntı:
Abi öncelikle özür dilerim konuyu yanlış yere açmışım... Görsellik adına bir şey katmadım şuan, önce uçup uçmadığını görmem lazım eğer uçar ise görsellik adına birkaç bir şey yapacam. Sonrada sizler ile kullandığım malzemeleri ve planı paylaşırım...
Bu arada yeni fark ettim modelde micro lineer servo kullanılmış :) Bu servolar heliden mi yoksa daha önce bir micro uçak mı vardı elinde Musa ?

Musa eline sağlık. :bravo:

Valla uçurmadan nasıl durabildin, ben olsam dayanamaz camdan atardım uçsun diye. :laugh:

Gerçi ben genel olarak uçakların camdan atılmasını tavsiye ediyorum çevremdekilere. :lol: :lol: :lol:

Şaka bir yana nasıl uçacak çok merak ettik. :RCKolik:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bu arada yeni fark ettim modelde micro lineer servo kullanılmış :) Bu servolar heliden mi yoksa daha önce bir micro uçak mı vardı elinde Musa ?

Micro bir uçak vardı framesi dağılınca bende bu modelde toplayarak değerlendirmeye çalıştım. Ruder için de 2 adet servom mevcut ama kullanmadım bu şekil de de güzel uçar diye düşünüyorum...

Türker Akgün' Alıntı:
Musa eline sağlık. :bravo:
Valla uçurmadan nasıl durabildin, ben olsam dayanamaz camdan atardım uçsun diye. :laugh:
Gerçi ben genel olarak uçakların camdan atılmasını tavsiye ediyorum çevremdekilere. :lol: :lol: :lol:
Şaka bir yana nasıl uçacak çok merak ettik. :RCKolik:

Teşekkür ederim Türker abi... Şuan mesainin bitmesini çok istiyorum gider gitmez uçup uçmadığını deniycem ama videoya kim çekecek onu bilmiyorum... Camdan atmasına atarım geri camdan içeri sokmak önemli abi :lol:

Musa Serdar TERZİOĞLU' Alıntı:
... Camdan atmasına atarım geri camdan içeri sokmak önemli abi :lol:
Uçakçı olmadığını belli ediyorsun Musa, fazla detaylı düşünüyorsun. :lol:

Abi eline sağlık, güzel olmuş. :thumbup: Uçuşunu bekliyoruz.

Arda Erkan' Alıntı:
Abi eline sağlık, güzel olmuş. :thumbup: Uçuşunu bekliyoruz.

Teşekkür ederim arda İnşallah akşama gelicek video...

Serdar ellerine sağlık. Gene boş durmamışsın. F-22 yapacağım derken benim de bir f-22 quadcopterim var uçak görünümlü olarak, önce öyle bir şey zannettim. Ama resimleri görünce bunun uçak olduğunu anladım. İlk resimlere bakarak oldukça iyi bir şey olacağını tahmin ediyorum. Foto ve videolarını sabırsızlıkla bekliyorum.

:thumbup:

Ali Bülent MESGUTLU' Alıntı:
Serdar ellerine sağlık. Gene boş durmamışsın. F-22 yapacağım derken benim de bir f-22 quadcopterim var uçak görünümlü olarak, önce öyle bir şey zannettim. Ama resimleri görünce bunun uçak olduğunu anladım. İlk resimlere bakarak oldukça iyi bir şey olacağını tahmin ediyorum. Foto ve videolarını sabırsızlıkla bekliyorum.
:thumbup:

Teşekkürler abi. Ne kadar Helici ayy Quadcı olsam da içer de bir yer de Uçak hevesi var. Bu arada abi sen de şu Quad işini iyice kavrasan da senin yeni frameyi toplasam :D yada beraber toplasak ?

İnşallah Serdar, Çocuklar da sıkıştırıyor. Dolayısıyla yeni frame'i devreye sokmak üzere planlamalarımızı yaptık. Büyük ihtimalle senin engin tecrübelerinden de istifade edeceğiz.

:saygilar:

Güzel olmuş, Ufaklığın uçuş videosunu bekliyoruz :thumbup: