Ev Içi Micro FPV Serisi -2 : Gözlük Seçimi

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Aslında bu işi ustalarına bırakmak lazım :embarras: Ben nacizane 1 haftalık ev içi FPV tecrübeme istinaden küçük bir paylaşımda bulunayım dedim.

Önceliğimiz ev içinde kullanmak olduğu için benim gözlük seçimininde dikkate aldığım faktörler şunlardı :

-- Ucuz olsun
-- Ev için de, belki de dışarıda açık alanda yaklaşık 300-500 mt çeksin
-- Kompakt ve küçük olsun.

Tam bunları düşünüp ne alayım derken forumdan Emre arkadaşımızın aşağıdaki ürünü sattığını gördüm. Aynı ürünü Emre Kaman akradaşımızın da benim gibi benzer amaçlarla aldığını ve memnun olduğunu biliyordum. Şu ana kadar ki ev içi kullanımında kesinlikle bir sıkıntı yaşamadım. Salondan en uç odaya kadar yaklaşı 3-4 duvar geçmesine rağmen görüntüde herhangi bir kesinti sorunu olmadı.

Sadece Bursa ekibi bu gözlükten Action FPV olayında pek memnun kalmamışlar. Onu da belirtmekte fayda var.

Diğer bir hususta. Gözlüğü kendi orj anteni kayıp olduğu için şu anten ile kullanıyorum, unutmadan paylaşmış olayım.

AOMWAY 5.8G 3dBi RP-SMA Male Four Lobe RHCP VTx/VRx FPV Antenna

Benim gördüğüm tek eksik keşke Video çıkışı. Gerçi ne kadar performanslı olurdu bilemem ama video çıkışı olsa, uçuşları kayıt etme imkanım olurdu diye düşünüyorum.

Bu fiyata ya da biraz daha fazla verip, daha performanslı ürünler var ise, onu işin üstadları zaten konu altında bizlerle paylaşacaklardır :thumbup:

Eachine VR-007 VR007 5.8G 40CH HD FPV Goggles Video Glasses 4.3 Inch

Fiyat : $50

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

--------------------------------------------------------------------

[Video]: EasyCap Telefonla FPV ve DVR Kayıt | Kurulum ve Ayarlar

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Güzel konu olmuş Mehmet abi gözlük masrafı yapmadan usb ile pc ye bağlanıp sim gibi da çalışabilir kayıt felan da sıkıntı olmaz.(tabi görüntüyü alıp usb ye çevirecek cihaz pahalı değilse [emoji1] )
Aynen Mustafa %p EasyCap ile PC ye ya da cep telefona baglanti yaparak Gozluksuz bu isi cozmekte mumkun :) Yeri gelmisken Berk'e arkadasimizin ilgili paylasimini da hatirlayalim %p

EasyCap:

Boscam FPV RC305 5.8Ghz Video Alıcı:

Boscam TS832S 40CH 600mW 5.8G FPV Video Verici:

Kamera:
(Daha kaliteli)
(Uygun fiyatlı)

OTG Kablo:

SERIMIZ Micro FPV ARABA ve RTF Micro Quad ile devam edecek, bizi izlemeye devam edin :halay:

Kendi anteninin kayıp olduğu iyi olmuş, zira pek bir işe yaramıyor abi :D Bu gözlük bence gayet yeterli bir gözlük. Öyle pek bir özelliği yok, sadece işini yapıyor. Race Band dahil 40 kanal destekliyor. 50$'a alıcısı içinde bir monitör bile bulmak zorken, benzerlerine göre daha sağlam ve güzel görünen bu gözlük gayet iyi bir ekipman.

Biz 50 dolara gözlüğe alıcı alıyoruz. Bu fiyata çok büyük beklentilere girmemek lazım. İşinizi görüyorsa kullanmaya bakın. Bizim gibi aksiyon FPV yapma düşünceniz yoksa işinizi görür fazlasıyla. :saygilar: :saygilar:

Diğer taraftan bu gözlüğe DVR eklemek çokta zor değildir. Eachine DVR kullanıyorum bende şu anda ve gayet memnunum. İşini fazlasıyla yapıyor.

Yorumlar ve ilaveler ıcın teşekkurler arkadaslar :)

Nesimi hocam benim de aklımda zaten o cihaz var. Bir ara müsait bir zamanda kolay bir sekilde gözlük ile nasıl entegre edebilirim bir bakacağım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Yorumlar ve ilaveler ıcın teşekkurler arkadaslar :)

Nesimi hocam benim de aklımda zaten o cihaz var. Bir ara müsait bir zamanda kolay bir sekilde gözlük ile nasıl entegre edebilirim bir bakacağım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Zor değil. Bu dvr 5 voltla çalışıyor. Mutlaka gözlüğün boardda bir 5 volt vardır. Zaten video alıcılar da 5 voltla çalışıyor. En kötü onun 5 volt girişinden güç alınır. Geriye kalan sadece video sinyali. O da video alıcının bacaklarından biridir. Bahsettiğim yerlerden dvr için 3 kablo çekmeniz yeterlidir. Ama siz çekilen görüntüyü de gözlükten göreyim izleyim derseniz işler biraz karışıyor. Onu yazarak anlatmam zor. Ben şu an kullandığım Dominator gözlüğe bu şekilde uyguladım ama arada iki tane sviç var. Sizin gözlüğü uyarlamak video çıkışı olmadığı için biraz sıkıntılı olacaktır.

15-20$ verip ikinci bir alıcı almak daha kolay geliyor bana :)

Güzel konu olmuş Mehmet abi gözlük masrafı yapmadan usb ile pc ye bağlanıp sim gibi da çalışabilir kayıt felan da sıkıntı olmaz.(tabi görüntüyü alıp usb ye çevirecek cihaz pahalı değilse [emoji1] )

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Aynen Mustafa %p EasyCap ile PC ye ya da cep telefona baglanti yaparak Gozluksuz bu isi cozmekte mumkun :) Yeri gelmisken Berk'e arkadasimizin ilgili paylasimini da hatirlayalim %p