ezUHF 433 Mhz transmitter ile ilgili bilgi

EMRE ARAZ

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Sayın üstadlar (özellikle fpv üstadlarımız) ezUHF'nın 433 mhz ürününü aldım. Bende Futaba 8j kumanda var. Ancak voltaj aralığı 2s life pil yani max. 7.4 v; ezUHF trainer porttan çalışıyor. Ancak önerilen voltaj 3s lipo yada 9,6v. Benim sorum şu, hem trainer port hemde dc girişine bağlanırsa sorun olur mu? önerileriniz nelerdir?

güncel

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kullanacağınız modül hakkında en ufak fikrim yok, ancak 8fg kullanıcısı olarak trainer portu hakkında şöyle bir bilgi verebilirim;

pin-3 sinyal çıkışı ve pin-2 şase olarak bağlanabilir. 4 ve 5 numarayı da konnektör tarafından kısa devre yaparsanız konnektörü kumandaya bağladığınız zaman kumanda trainer modda açılır, yani kendi rf katı çalışmaz. Resim kumandanın arkasından konnektöre bakarken şeklinde, ancak benim kumandamda konnektör bu resme göre baş aşağı duruyor, sizin kumandada nasıldır bilemiyorum.

Siz yine de diğer kullanıcıların ne şekilde bağladığını veya üreticinin ne tavsiye ettiğini bir araştırın. Kolay gelsin.

emre_arz88' Alıntı:
Ben de ezuhf 433 MHz kullanıyorum. Kumandanın 2s pili ile besliyorum ve çalışıyor. Ciddi mesafelerde deneme yapamadım ama mesafenin düşeceği kesin. Kumandanın sadece gnd ve sinyal çıkışını kullanıp, ezuhf yi harici batarya ile besleyebilirsiniz. Yada benim gibi mesafenin düşmesine razı olup kumanda pilinden besleyebilirsiniz. Ben kalabalığı sevmediğim için böyle yaptım.
Üçüncü Seçenek ise 3s kullanan başka bir kumandaya geçmek. Her türlü oluru var yani.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Emre ve Senih Bey'e teşekkür ederim. Kısa devre nasıl yapılıyor acaba? :'(

emre_arz88' Alıntı:
Emre ve Senih Bey'e teşekkür ederim. Kısa devre nasıl yapılıyor acaba? :'(

:lol:

:rolleyes: ??? (birbirine bağlıyorsun)

yanıt için teşekkür ederim. Yalnız futabanın pinleri çok yakın nasıl birbirine bağlanır?

Şöyle bir çalışmam olmuştu daha önce, bir fikir verebilir: