F-22 Raptor İmalatı

Cem san

Uye
İlgi Alanı
Uçak
F-22 plan ve imalat videoları

Gövde için kullandığımız malzeme yalıtım malzemesi olarak AVM'lerde ünlü yapı malzemeleri satan mağazada SİKA therm adıyla satılan köpük malzemedir (en son 15 tl idi tabakası). Ancak son zamanlarda bu malzeme aetık kolay bulunmuyor. Onun yerine fiyatı bir tık daha fazla olan ve kıryasiyelerde satılan model köpüğü de işe yarıyor.

Not: Bütün videolardaki uçuşların pilotluğunu 10-12 yaş aralığında oğlum yapmıştır

Orjinal Plan :

Modifiye Plan :

Bu plan daha yavaş uçabilecek şekilde ufak değişiklikler yapılmıştır, mesela kanat açıklıkları arttırılmıştır.
Ayırıca planda herhangi bir rakam ya da ölçü bulunmamaktadır. Tek ölçü kanat açıklığını 70cm olmasıdır. Çıktı alırken kanat açıklığının 70cm olacak şekilde ayarlandığında diğer tüm ölçüler yerine oturuyor..

Model yapımı bölüm 1:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bölüm-2:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Moderatör tarafında düzenlendi:
Alp paşanın ağzına sağlık, çok güzel anlatmış maşallah :thumbup:

Planları da mutlaka bekliyoruz Cem bey :saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Cem san
Alp paşanın ağzına sağlık, çok güzel anlatmış maşallah :thumbup:

Planları da mutlaka bekliyoruz Cem bey :saygilar:
Pdf dosyası ekleyemedim buraya ama dosyanın kaynağının linkini ekledim.

Videoda anlatılan uçağı, linkteki planda kendimize göre güncelleme yaparak, daha yavaş uçabilecek şekilde ufak değişiklikler yaptık. Kanat açıklıklığını arttırdık mesela.

Pdf dosyası ekleyemedim buraya ama dosyanın kaynağının linkini ekledim.

Videoda anlatılan uçağı, linkteki planda kendimize göre güncelleme yaparak, daha yavaş uçabilecek şekilde ufak değişiklikler yaptık. Kanat açıklıklığını arttırdık mesel
Size özelden mail adresimi gönderiyorum. Size zahmet ona mail atarsanız, ben siteye ait özel bir alana yükleyip, link olarak burada da paylaşırım :)

• Beğen
Selamlar..
Bilgiler için teşekkürler.. Ben sizin modelinizin ozalitçiden çıktısını aldım. Yapımına başlayacağım ama modeli inşa etmekten çok sorun, motor, pervane ve Esc seçimi.. Videoların başında bilgiler görünüyor ama pervane kaç palli? 2 mi 3 mü? Modelin ağırlığına göre yanlış malzeme seçimi yüzünden motor, esc yakma yada pil şişmesi gibi bir durum yaşamak istemiyorum.
Şöyle bir set uygun olur mu? 2 palli 7040 pervane uygun mudur?

• Beğen
Selamlar..
Bilgiler için teşekkürler.. Ben sizin modelinizin ozalitçiden çıktısını aldım. Yapımına başlayacağım ama modeli inşa etmekten çok sorun, motor, pervane ve Esc seçimi.. Videoların başında bilgiler görünüyor ama pervane kaç palli? 2 mi 3 mü? Modelin ağırlığına göre yanlış malzeme seçimi yüzünden motor, esc yakma yada pil şişmesi gibi bir durum yaşamak istemiyorum.
Şöyle bir set uygun olur mu? 2 palli 7040 pervane uygun mudur?
Pervane 2 palli. Evet uygundur. Hatta birebir o setin aynısı ile de uçuş yaptım. Esc farklı markaydı ama yine 30a idi. Tam gaz da 10 sn den fazla uçuş yapmazsanız sorun yaşamazsınız. Kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: Çağlar Kansu
Pervane 2 palli. Evet uygundur. Hatta birebir o setin aynısı ile de uçuş yaptım. Esc farklı markaydı ama yine 30a idi. Tam gaz da 10 sn den fazla uçuş yapmazsanız sorun yaşamazsınız. Kolay gelsin.
Teşekkürler.. Yarın bu set ve 3.17mm pervane adaptörü de sipariş edeyim.

• Beğen
uçagın motor parçalarını turkıyede nerden alabilirim, illa yut dısındanmı getirtmek gerek