F4U Corsair 1.9m 3dlabprint

Ali Haydar GÖK

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Her uçuş son uçuş gibi uçuyorum uçakla. Haliyle uçak yere tek parça konunca bedava uçak bulmuş gibi oluyorum :lol::lol::lol:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu uçak benim 3d yazıcı ile neredeyse en amatör zamanımda yapmış olduğum bir uçak. Haliyle yapım aşamasında geri dönülmez hatalar oldu. Mesela extruderin olması gerekenden daha fazla filament itmesi sebebiyle hem parçalar daha ağır oldu hemde geçme yerlerinde ciddi problemler yaşadım. Bunlar bir şekilde çözüldü fakat geriye güvensizliği ve kozmetik kusurları kaldı. Zaten 3d baskı olması sebebiyle ciddi bir güvensizlik var. Yani şunu demek istiyorum. Eğer güzel bir şekilde tekrardan basılıp benim gibi bir hücresi ölü diğeri sakat pillerle uçulmadığı zaman gayet keyifli olabilecek bir uçak. Uçuşu bence zor değil. Stall etmemeye çalışıyorum Cg tehlikeli bir bölgede olduğu için.

Kısacası herkese tavsiye ederim 😍

Son düzenleme:

3dholicpilot

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
Bu uçak benim 3d yazıcı ile neredeyse en amatör zamanımda yapmış olduğum bir uçak
Hesap ettim de benim uçağın yıllık işletme maliyeti kadar masraf ettin bu alete... Uçuş başı maliyetin çok daha yüksek.... Her uçuşta da yürek ağızda teker koymak da cabası...

Reklam arası bittiyse kaldığın yerden devam :coolxf:
Kısacası herkese tavsiye ederim 😍
Hı hı, anladık biz onu :coolxf::lol:

Ali Haydar GÖK

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Abi senin uçak hava mı soluyor :lol::lol: Maliyet demişken yol su elektrik her şey dahil uçağın gövdesi için bu zamana kadar harcadığım para ve muhtemelen ileride yaşanacak ufak çaplı kırımların maliyeti 1500₺. Yenisi 1000₺ bile olur. Reklam kampanyasını karalamayalım reca ediyorum :evil:

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Her uçuş son uçuş gibi uçuyorum uçakla. Haliyle uçak yere tek parça konunca bedava uçak bulmuş gibi oluyorum :lol::lol::lol:
İniş sonrası sevincinden bunu rahatlıkla anlıyoruz zaten Ali. :D;D Ama her iniş bir öncekinden daha iyi oluyor maşallah. %p:bravo:
Hesap ettim de benim uçağın yıllık işletme maliyeti kadar masraf ettin bu alete... Uçuş başı maliyetin çok daha yüksek.... Her uçuşta da yürek ağızda teker koymak da cabası...

Reklam arası bittiyse kaldığın yerden devam :coolxf:
Yok iyi ya. :lollol::lol::lol:

Ali Haydar GÖK

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Abi benim printer kokluyor :D İşin şakası bir yana bende merak ettim ne kadar elektrik harcadığını. Şöyle bir hesap yaptım.

Ben yazıcıyı almadığım ay 250₺ fatura ödemişiz. Yazıcıyı ayın ortasında almışım ve o ay 35₺ fazla fatura ödemişiz. Sonraki ay da yazıcıyı almadığım ayın üzerine 90₺ fazla ödemişiz. Yani kabaca 125₺ elektrik harcamışım yazıcı ile. Biz buna 200₺ diyelim. Filament olarak da 9.5kg filament harcamışım. Buna da 10kg dersek PLA için kg başına 20₺ elektrik masrafım olmuş. Bence gayet makul :D

Son düzenleme: