Failsafe On/Off Switch

Doğuş Arısoy

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Öncelikle herkese merhaba, benzinli motorlardaki titreşim sorunu konusunda herkes hemfikirdir, ben bu sorununun çözümü için olmasada hem soruna hitap eden hemde görsel olarak modele tad katacağını düşündüğüm bir anahtarı sizlerle paylaşmak istedim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Fotoğraflarda da anlaşıldığı üzere bu tak çıkar bir sistem. Bizim kullandığımız ubecler Sümer Abi'nin bahsetmiş olduğu gibi kablolar birbirine temas ettiğinde çalışmayan birbirinden ayrıldığında ise çalışan sistemler. Bu sayede kabloda kopukluk vb... gibi bir problem olsada sistem çalışmış olacak. Şimdi üzerinde bulunan mekanik switch bu problemi rahatlıkla çözüyor. Ama bu daha görsel bir hali olacak gibi duruyor. Aramızda kullanan var mı, avantaj dezavantaj konusunda fikirleriniz nedir öğrenmek istiyorum. Aliexspress'de buna benzer ürünler var ve fiyatıda gayet uygun.

Failsafe On/Off Switch

Güzel görünüyor. Ben titreşimden kaçınmak için birkaç modelimde kendi üretimim elektronik switch kullanıyorum epey zamandır. Son geliştirmelerden sonra çok güvenilir oldular. :) Dİğer modellerimde de zaten PowerBox ya da HK malı Failover elektronik switch var. Mekanikten hoşlanmıyorum.

Failsafe On/Off Switch

Sümer Yamaner' Alıntı:
Güzel görünüyor. Ben titreşimden kaçınmak için birkaç modelimde kendi üretimim elektronik switch kullanıyorum epey zamandır. Son geliştirmelerden sonra çok güvenilir oldular. :) Dİğer modellerimde de zaten PowerBox ya da HK malı Failover elektronik switch var. Mekanikten hoşlanmıyorum.

Sümer abi senin switchler kaç A çeker? 10A cont, 20A peak çeker mi?

Failsafe On/Off Switch

Sümer Yamaner' Alıntı:
23 Amperlik falan MOSFET kullanıyorum ve paralel 5 A röle ile destekliyorum.

Sipariş alıyor musun? :) :)

Failsafe On/Off Switch

Tabii alıyorum. Ayrıca uygulama eksi hattın kontrolüne izin verirse 40 Amperlik switch de üretebilirim kolaylıkla. Benim kullandığım sistem artı hattını açıp kapatıyor.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Failsafe On/Off Switch

Sümer Abi ürünü Sumeronicks R/C Dukkani sayfasında bulamadım. Sanıyorum ki daha önce paylaşmadın abi.

Sümer Yamaner' Alıntı:
Bir ara güncel kataloğu yüklerim. :)

Abi geçen hafta nitro için benzer bir ürün sipariş ettim. Önce diy konularına baktım belki vardır diye... Bi ara sana sorayım diye düşündüm, sonra vazgeçtim :D Hazerfende görüştüğümüzde bir-iki şey danışayım sana, vaktin olur da uğraşırsan süper olur :D

Failsafe On/Off Switch

Electronic switch diye bir konumuz var aslında DIY ana başlığı altında. Her türlü desteğe hazırız Sumeronics ekibi olarak. :)

Sümer Yamaner' Alıntı:
Electronic switch diye bir konumuz var aslında DIY ana başlığı altında. Her türlü desteğe hazırız Sumeronics ekibi olarak. :)

Dikkatli bakınca gördüm abi... Kumandadan kontrollü kill switch olarak girmişsin konuya, ben de aradaki bağlantıyı kuramamışım. Aslında mekanik-elektronik switch diye üstüne basa basa söylemişsin, ama okumamışım, boş boş bakmışım :D

Failsafe On/Off Switch

Emre Kaman' Alıntı:
Dikkatli bakınca gördüm abi... Kumandadan kontrollü kill switch olarak girmişsin konuya, ben de aradaki bağlantıyı kuramamışım. Aslında mekanik-elektronik switch diye üstüne basa basa söylemişsin, ama okumamışım, boş boş bakmışım :D
:) :) :)

Failsafe On/Off Switch

Emre Kaman' Alıntı:

Ben hala bulamadım abi konuyu.

Failsafe On/Off Switch

Doğuş' Alıntı:
Ben hala bulamadım abi konuyu.
https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fwww%2Erckolik%2Ecom%2Findex%2Ephp%3Ftopic%3D9292%2E0&share_tid=9292&share_fid=66277&share_type=t
Mikroişlemci kontrollü switch