Fatih Başaran - Gaui X3'ü nihayet uçurdum:)En sona bir video ekledim:)

Fatih Başaran

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
Herkese selamlar... Nihayet; Ben, Gaui X3 ve Futaba 8FG biraraya geldik ve ilk ''hover'' ımızı yaptık. Bu ilk olduğu için heyecan vericiydi. Video içeriğinden fazla bir beklentiniz olmasın zira sadece hover var :) İki videodan tek video yaptım. Görüntü olarak da fotoğraf makinamla ilk deneyimimdi. Alışmamışız.. Zorlandım.. Bazı özelliklerini uçuş sonrası eve gelince keşfettim. Kemal arkadaşımıza da teşekkür ediyorum. Beni görüntülediği için :)
Daha sonraki uçuşlarda daha iyi görseller olacağını garanti ederim :thumbup: Burda görüntüden daha çok benim ilk uçuşum olması önemli. Bu meyanda, bu hover'a gelene kadar, sizler sayesinde pekçok şey öğrendim. Forumdaki bilgi denizinde çok dolaştım, faydalandım. Teknik destek anlamında yazıştığımız, görüştüğümüz tüm arkadaşlara da ayrıca teşekkür ederim. İyi ki varsınız.. Bu hobiyi sevmemde çok katkınız var.. Dediğim gibi iki gündür gördüğümüz Arda Erkan uçuşlarından sonra çok sıkıcı gelecektir.. Tespit, taktik ve önerilerinizi de beklerim.. İnşaallah daha güzel uçuşlarla karşınızda olmak dileğiyle... :RCKolik:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Fatih Başaran - Gaui X3'ü nihayet uçurdum:)

Abi daha ne olsun ilk uçuş için gayet başarılı düzenli çalışırsan kısa sürede gözle görülür bi ilerleme kaydedeceğin aşikar.
X3 beni yarı yolda bıraktı senin sayende ayaklandı 30 saniyede :lollol: X7 de bu hafta istirahatta inşallah bidahaki buluşmada x 7 de yanımızda olur.
Zaman olursa sindire sindire uçarız birdahaki sefere.

Abi tebrikler. :bravo:
Yaşamış olduğun heyecanı tahmin edebiliyorum ;D
İniş te gayet başarılı bence. İnş bu forumdaki değerli arkadaşlar sayesinde biz de gün gelir tic toc videolarımızı paylaşırız :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Maiden hayırlı olsun Fatih abi :) Modelin maşallahı var ip gibi...

Bundan sonrası için tavsiye; hoverda dururken çok az pozitif collective veriyoruz. O arada geri elevatör köklüyoruz. Model ters dönerken kademeli olarak negatif collective e geçiyoruz. Geri elevatöre devam ederken model tekrar düze alıyor kendini, biz de o ara kademeli olarak pozitif collective e geçiş yapıyoruz :) Modelin skidleri gökyüzünü görmüş oluyor böylece...

Şaka bi yana, öncelikle tail in pozisyonda ileri git geri gel... Sağa sola git geri gel şeklinde devam edilebilir.

Sonra sağdan sola çizgisel hareketler yapılabilir. Mesela model kalktı tail in, sola 90 derece dönüş, ileri gidiş (aslında kendi solumuz)... Sonra bir noktada frenleyip 180 derece dönüş, ileri gidiş (aslında bu da sağımız oluyor)... Öyle git geller...

Sonra sonra nose in de oryantasyon çalışmaları...

Ondan sonra da yeterli sim çalışmasından sonra flip, roll, pirouette hareketleri vs diye gidiyor.

İlk uçuş yapılmış ya gerisi gelir artık :bravo: :thumbup: :halay:

Tebrikler Fatih. :bravo: Helide herşey ilk hoverla başlar. :thumbup:

Gayet temiz bir uçuş olmuş bence, sim çalışmaya devam. :RCKolik:

Fatih Abi kısmette senin de gözünü aydınlamak varmış :bravo:
Hadi hayırlı olsun inşallah ilk uçuşun :thumbup:
Hover gayet stabil ve kontrollü, sim çalışmalarını söylemiyoruz zaten bizim havamız suyumuz ;D bu sayede inşallah side in, nose in de oturur ve çizgisel hareketlere, alan turlarına doğru yol alır.
Her bir yeni öğrenmede heyecan tazelenir :)
Ama en önemlisi ilk basamaktı o da gerçekleşmiş :halay:

Hayırlı olsun. Maşallah gözünüz aydın . Bundan sonra daha rahat uçarsınız.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Maiden hayırlı olsun, ilk uçuşta o heyecanı yaşamayan modelci yoktur sanırım. :)

tapatalk ile gönderildi

:bravo: :bravo: :yuppi: :thumbup:

Hadi gözün aydın abi :halay: Gerisi için simulatöre biraz daha ağırlık verirsin.

Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar... Aslında temel sıkıntı şu ben bugüne kadar simülatörde, sim kumandası kullandım. Sim kumandası temel oryantasyonda çok yardımcı olsa da kendi kumandamla çalışmak çok istiyorum.. Yaklaşık iki ay önce sipariş verdiğim 'dongle' yerine bagaj kantarı gelmeseydi çoktaaan dongle ile çalışmaya başlamış olacaktım. Yazışmalar falan filan derken inşaallah yakında dongle gelecek ve ben de kendi kumandamla sim çalışmaya başlayabileceğim.
Varolan sim kumandasıyla aslında tail in, side in, nose in, alan turları, invert hover pek çok şeyi yapabiliyorum ve fena da değil. Ve sonrası 977 ile baya bi uçtum. X3 ilk olunca heyecan yaptım :), ''artistlik yapma tail in hover'ını yap şimdilik yeter'' dedim kendi kendime :) Sabırla çalışmaya devam arkadaşlar. İnşaallah daha güzelleri de olacak.. Herkese selamlar... :saygilar: :RCKolik:

Fatih Başaran' Alıntı:
Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar... Aslında temel sıkıntı şu ben bugüne kadar simülatörde, sim kumandası kullandım. Sim kumandası temel oryantasyonda çok yardımcı olsa da kendi kumandamla çalışmak çok istiyorum.. Yaklaşık iki ay önce sipariş verdiğim 'dongle' yerine bagaj kantarı gelmeseydi çoktaaan dongle ile çalışmaya başlamış olacaktım. Yazışmalar falan filan derken inşaallah yakında dongle gelecek ve ben de kendi kumandamla sim çalışmaya başlayabileceğim.
Varolan sim kumandasıyla aslında tail in, side in, nose in, alan turları, invert hover pek çok şeyi yapabiliyorum ve fena da değil. Ve sonrası 977 ile baya bi uçtum. X3 ilk olunca heyecan yaptım :), ''artistlik yapma tail in hover'ını yap şimdilik yeter'' dedim kendi kendime :) Sabırla çalışmaya devam arkadaşlar. İnşaallah daha güzelleri de olacak.. Herkese selamlar... :saygilar: :RCKolik:

En güzelini yapmışsın bence de :D İki-üç uçuş sonra heyecanın da azalmaya başladı mı yürür gidersin zaten :thumbup:

Fatih abi en güzelini yapmışsın maiden hayırlı olsun diyelim, dongle acelen varsa karadeniz ekibinden Muammer satıyor çokca getirtmiş bilgin olsun ondan alırsın seninki gelince satarsın. :RCKolik: :RCKolik:

Fatih tebrik ederim ilk uçuş heyecanı nı atlatmışsın devamı gelir inşallah. :saygilar: