Fırçasız motor- Pervane adaptörü

Kerem Sönmez

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Herkese merhaba ilk olarak 15 gün önce aldığım fırçasız motor bugün elime ulaştı;

Ben zannediyordum ki motorun yanında pervane adaptörü de gelecek diye bekliyordum fakat sadece Vida'ya benzyen bir şey geldi yanında. Adaptörleri biraz araştırdım ama hepsinin boyutu farklı normal olarak ben kaç cm boyutunda almalıyım yardımcı olur musunuz teşekkürler

Benim gördüğüm kadarıyla adaptör gerekmeyecektir. Doğru delikli yani yivli pervane doğrudan oturacaktır. Sizin pervane seçiminiz ile ilgili bir sorun olabilir mi?

Benim gördüğüm kadarıyla adaptör gerekmeyecektir. Doğru delikli yani yivli pervane doğrudan oturacaktır. Sizin pervane seçiminiz ile ilgili bir sorun olabilir mi?
Pervaneyle ilgili problem yok ama pervaneyi taktıktan sonra vidasıyla sıkıştırıyorum tam sıkıştırınca pervane dönmüyor tam sıkıştırınca ise pervane dönerek vidayı çıkartıyor yeni hobi edindim bu arada komik bir şey yazmış olabilirim :D

Motor pervane dönüş yönleri farklı. Dönüş yönünde vida sıkılma etkisine maruz kalmalı.

Motorun dönüş yönü vidanın sıkıldığı yönde olması gerekiyor. Yani özetle motor sağ doğru dönerken vidayı tuttuğunuzda o vida sıkışıyorsa o motoru sağ tarafa dönecek şekilde kullanmanız gerekmekte.

Motorun dönüş yönü vidanın sıkıldığı yönde olması gerekiyor. Yani özetle motor sağ doğru dönerken vidayı tuttuğunuzda o vida sıkışıyorsa o motoru sağ tarafa dönecek şekilde kullanmanız gerekmekte.
Vida pervanenin altında olması gerekiyor değil mi üstünde değil ben vidayı alta pervaneyi üste aldığımda pervane girmiyor bu sefer vidaya boyutları yanlış olduğu içindir heralde ?

Pervaneyi takıp sonra somun ile sıkıştıracaksınız. Ve somunu sıktıgınız yönün motor tersine dönmesi gerekir ki, gevşemesin

Siz nasıl montaj yaptığınızı fotoğraf olarak bizle paylaşır mısınız? Anlayamadığım bir şey var gibime geldi çünkü vida pervanenin altında olmalı ne demek tam anlayamadım.

• Beğen
Tepkiler: Üye silindi 8682
Motoru boşta çalıştırnızmı hiç?
Motorun dönen kısımları ile pervane birlikte dönecek.
Somunda pervaneyi sıkacak ki motorun dönen kısımları ile birlikte dönsün.
Sanırım bu tarz bir motoru ilk kez kullanıyorsunuz.
Yada biz yanlış anlıyoruz.

Motoru boşta çalıştırnızmı hiç?
Motorun dönen kısımları ile pervane birlikte dönecek.
Somunda pervaneyi sıkacak ki motorun dönen kısımları ile birlikte dönsün.
Sanırım bu tarz bir motoru ilk kez kullanıyorsunuz.
Yada biz yanlış anlıyoruz.
Elimde sadece motor var diğer parçaları alamadım daha şimdi şöyle anlatıyım eğer somun pervaneyi sıksa bile pervane dönerek çıkartıyor onu video falanda atabilirim isterseniz

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bakabilirsiniz nerede yanlış yapıyorum abiler ablalar döndükçe somunu çıkartıyor diğer yöne dönemiyor zaten somun sıkıştırıyor

videoyu bir incelersen yardımcı olacaktır diye düşünüyorum. Yaklaşık 3. Dakikasında falan motorun nasıl çalıştığını göreceksin. Motorun gövdesi pervane ile birlikte dönüyor. Videoda ise gövde sabit güç uygulayarak pervaneyi çevirdiğin için açılıyor.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
videoyu bir incelersen yardımcı olacaktır diye düşünüyorum. Yaklaşık 3. Dakikasında falan motorun nasıl çalıştığını göreceksin. Motorun gövdesi pervane ile birlikte dönüyor. Videoda ise gövde sabit güç uygulayarak pervaneyi çevirdiğin için açılıyor.
Elimle döndürdüğüm için öyle oluyor yani değil mi elektrik verdiğim zaman çıkma durumu olmayacak ?