Fly sky fsi6 sağ stick problem

selocasper

Yeni Uye
Merhaba arkadaşlar , bugün flysky fs-i6 model kumandamda 2. kanalda sol servonun hareketinde sağa göre daha az hareket olduğuu gördüm tüm ayarları kontrol ettim sorun göremedim , display kısmına geldiğimde 2. kanalın sol servo kısmının ekranda da daha az hareket ettiğini gördüm.Kumandayı fabrika ayarlarına döndürmeye karar verdim ve döndürdüm bind işlemini tekrar yaptım bu sefer sağ stick tamamen çalışmaz oldu bu konu ile alakalı sıkıntı yaşamış olan arkadaşlardan çözüm bekliyorum , benim düşüncem kumanda içinde sorun olduğu kanısında ama sökmeden önce bilgisi olanlara danışmak istedim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu modelle ilgili benzer konular var nette paylasilmis. Cogu gimbal sorunu imis ve bozuk olan gimbal degistirerek cozmusler :-\

cevabın için sağol abi youtube üzerinden birçok video izledim biri benimle aynı sorunu yaşamış diğerleri de benzer sorunlar fakat benimkinin tamamen çalışmama olayını 3. defa attığım flashreset ile çözdüm fakat resimdeki gibi 2. kanal servonun birine yeteri kadar komut vermiyor kumandadan çok alıcı dan şüphelenmeye başladım üst seçenek olarak fs-i6b alıcı sipariş ettim , neden 10 kanal siparişi vermedimse :) kumandayı 10 kanal yapmıştım :)
Daha zagiyi bile adam akıllı deneyemedim açıkçası hatta 3 parçaya bölerek burnunu keserek yeni bir şekle soktum :) Yarın rüzgar olmazsa deneyeceğim artık uçamazsa da umrumda değil yenisini yaparım artık kırılsın :)

Son hali

selami dnçer' Alıntı:
... 2. kanal servonun birine yeteri kadar komut vermiyor kumandadan çok alıcı dan şüphelenmeye başladım....
Ekranda gözüken diagnostik sayfasında alıcı üzerinden herhangi bir değer alınmadan, kumandanın kendi içinde gönderdiği değeri gösteriyor. Yani bu sorun kesinlikle kumanda bazlı, alıcı değil :rolleyes:

Bence içini açıp gimbala bağlı kabloları kontrol edin.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ekranda gözüken diagnostik sayfasında alıcı üzerinden herhangi bir değer alınmadan, kumandanın kendi içinde gönderdiği değeri gösteriyor. Yani bu sorun kesinlikle kumanda bazlı, alıcı değil :rolleyes:

O halde sıkıntı kumandada sorun bulunmuştur , söküm başlasın :)

Gokhan Bora' Alıntı:
Bence içini açıp gimbala bağlı kabloları kontrol edin.

Teşekkür ederim cevap için tüm görüşler kumanda gimbalında birleştiğine göre kumandayı sökeceğim.

Her iki gimbal'ın girişlerinin yerlerini değiştirerek başlayabilirsiniz.

Gokhan Bora' Alıntı:
Her iki gimbal'ın girişlerinin yerlerini değiştirerek başlayabilirsiniz.
Sağlam fikir[emoji106]

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi