Fly Sky SM600 Kumanda Algılamama Sorunu

İlgi Alanı
Uçak
Selamlar, bazılarınızın hatırlayacağı gibi birkaç gün önce sizlerden de fikir alıp Fly Sky SM600 simülasyon kumandası aldım.
Atılan linklerdeki kurulum dosyaları ve emu yüklü. RealFlight G4 yükledim ve G4.5'E yükselttim. Kurulum PDF'indeki sırayla işlemleri yaptım ve program sanırım sorunsuz yüklendi. Emu 3.3 dosyasını Program Files'taki RealFlightG4 klasörüne attım. Burada üç problemim var;

1-PDF'teki değerler Art Tech kumanda için, SM600 için olan değerleri nereden bulabilirim?
2-Art Tech için olan değerleri girip "Launch The Game !!!"e tıklıyorum, Real Flight yazısı çıkıyor ancak program açılmıyor. Sorun ne olabilir?
3-Kumandamın altında girdiğim Interlink Serial No'ya benzer I3'lü bir numara var. Bu numarayı girmem gerekiyor olabilir mi?

Kumandam USB ile cihaza bağlı, ışığı kırmızı yanıp sönüyor. G3-G4.5 seçili ve ayarlarda cihaza bağlı gözüküyor.

2 saat sonra edit: Kumandayı kapattığımda (veya bilgisayardan çıkardığımda) "Launch The Game !!!"e tıklayınca simülatör açılıyor ancak kumanda takılı değil hatası veriyor. Kumandayı açıp tekrar dene dediğimde ise simülatör kapanıyor.

Ayrıca PhoenixRC de yükledim, USB takılı değil uyarısı veriyor ancak bilgisayara bağlı ve ayarlarda cihaz ayarlanmış olarak görünüyor. Mac kullanıcısıyım ve usb dönüştürücü ile kullanıyorum, sebebi bu olabilir mi?

Son düzenleme:
İki İhtimal var.Birincisi ya bilgisayar kumandayı tanımıyor, ikinci ihtimal de emulator kumandanızla uyumsuz.

İki İhtimal var.Birincisi ya bilgisayar kumandayı tanımıyor, ikinci ihtimal de emulator kumandanızla uyumsuz.
Anlayamıyorum hocam. Yazan/gösterilen her şey doğru. 2. bir windows bilgisayarda deniyorum aynı sonuç. Emülatöre ihtiyaç duymuyormuş kumanda, emülatörsüz direkt tak oyna yapanlar var internette. Bilgisayar ayalarda tanıyor kumandayı ancak simülatör usb takılı değil diyor.

Anlayamıyorum hocam. Yazan/gösterilen her şey doğru. 2. bir windows bilgisayarda deniyorum aynı sonuç. Emülatöre ihtiyaç duymuyormuş kumanda, emülatörsüz direkt tak oyna yapanlar var internette. Bilgisayar ayalarda tanıyor kumandayı ancak simülatör usb takılı değil diyor.
Real Flight Interlink kumandası değilse elinizdeki, emulatorsuz çalışmaz.Bu durumda kumanda uyumsuz.Elinizdeki kumandanın uyumlu olması gerekiyor simülatörle. Lisanslı ürün kullanılmadığında bu tarz sorunla karşılaşmanız normal.Gerçi lisanslı satın almak hiç de kolay değil orası ayrı konu.Isterseniz elinizdekini satıp Arttech E Fly Simülatör kumandası alın veya uyumlu simülatör bulmaya bakın.

Real Flight Interlink kumandası değilse elinizdeki, emulatorsuz çalışmaz.Bu durumda kumanda uyumsuz.Elinizdeki kumandanın uyumlu olması gerekiyor simülatörle. Lisanslı ürün kullanılmadığında bu tarz sorunla karşılaşmanız normal.Gerçi lisanslı satın almak hiç de kolay değil orası ayrı konu.Isterseniz elinizdekini satıp Arttech E Fly Simülatör kumandası alın veya uyumlu simülatör bulmaya bakın
Elimdeki kumandayla emülatörsüz hiçbir simülatör kullanamaz mıyım? Real Flight G4.5 satın alsam bu kumandaya uymaz mı emülatörsüz? Emülatör meselesi çok karışık geliyor. Ayrıca Art Tech E-Fly satıştan kalktı sanırım almadan araştırmıştım hiçbir sitede yok.

Elimdeki kumandayla emülatörsüz hiçbir simülatör kullanamaz mıyım? Real Flight G4.5 satın alsam bu kumandaya uymaz mı emülatörsüz? Emülatör meselesi çok karışık geliyor. Ayrıca Art Tech E-Fly satıştan kalktı sanırım almadan araştırmıştım hiçbir sitede yok.
Elinizdeki kumandayla emülatörsüz Real Flight kullanamazsınız demek istedim.Çünkü Real Flight sadece orjinal kumandası olan Interlink kumandasıyla çalışır normalde.Şöyle açıklayayım o halde: varsayıyorum Real Flight G4 Simülatörünü satın aldınız.Kutudan Real Flight Interlink kumanda ve yazılımın kendisi çıkar. Farklı kumanda bağladığınızda sizde olduğu gibi kumandayı görmez. Emulatörün görevi orjinal olmayan kumandayı Orjinal kumandaymış gibi yazılıma kumandayı tanıtıp kullanım imkanı sağlayan araçtır.Elinizdeki kumanda hangi yazılımla uyumlu onu araştırın olmazsa. Veya Arttech kumanda denk getirip alırsanız onunla kullanabilirsiniz Real Flight G4.5.Tercih size kalmış.

Elinizdeki kumandayla emülatörsüz Real Flight kullanamazsınız demek istedim.Çünkü Real Flight sadece orjinal kumandası olan Interlink kumandasıyla çalışır normalde.Şöyle açıklayayım o halde: varsayıyorum Real Flight G4 Simülatörünü satın aldınız.Kutudan Real Flight Interlink kumanda ve yazılımın kendisi çıkar. Farklı kumanda bağladığınızda sizde olduğu gibi kumandayı görmez. Emulatörün görevi orjinal olmayan kumandayı Orjinal kumandaymış gibi yazılıma kumandayı tanıtıp kullanım imkanı sağlayan araçtır.Elinizdeki kumanda hangi yazılımla uyumlu onu araştırın olmazsa. Veya Arttech kumanda denk getirip alırsanız onunla kullanabilirsiniz Real Flight G4.5.Tercih size kalmış.
Sabaha ilk iş araştıracağım inşallah bir şeyler çıkar, çok sağ olun.:saygilar:

Emu 3.2 ve 3.1 ile de açmayı dene.
Denedim ancak işe yaramıyor :( sorunu buldum ama çözüm bulamıyorum.Kumanda bağlı ve ayarlarda gözüküyor,
işletim sistemine tanıtmak için ayarla diyorum, kalibrasyon ekranına geliyor ancak stickleri hareket ettirince kalibrasyon ekranı hareket etmiyor. Yani bir bakıma kumandadan gelen kontrolleri algıla(ya)mıyor, işletim sistemi anlamadığı için simülatör hiç algılamıyor. Sebebi nedir nasıl çözerim bilemiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
Aynı sonuç maalesef:embarras: çok uğraştırdı ama crack meselesi sakat. Bu kadar vakit ayıracağıma keşke orijinal alsaymışım demeye başladım. İade edebilirsem orijinal Real Flight (ve Interlink) alacağım ama onlar da hiçbir yerde satılmıyor. Bulabilirsem en rahatı orijinal gibi..

Benim anlamadığım bir nokta var. Kumandanız SM600 yani içinde yazılımları kıran dongle zaten var. Bu yüzden aşağıdaki konuda Mustafa kardeşim anlattığı gibi EMU kullanmaya gerek yok. Bu işlemi kumanda zaten kendisi yapıyor.

Sizin kumandanın üzerinde simülasyon yazılımı seçimi yapılan bir Switch yok mu ? Bunu kullanacağınız sim yazılımına uygun olacak şekilde seçiyorsunuz değil mi ?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bir de şu konuda detaylı anladım yapılmış durumda. Sizin kumanda bunun aynısı ise ve siz de birebir aynısı yapıyorsanız, sorun ne olabilir ?

Benim anlamadığım bir nokta var. Kumandanız SM600 yani içinde yazılımları kıran dongle zaten var. Bu yüzden aşağıdaki konuda Mustafa kardeşim anlattığı gibi EMU kullanmaya gerek yok. Bu işlemi kumanda zaten kendisi yapıyor.

Sizin kumandanın üzerinde simülasyon yazılımı seçimi yapılan bir Switch yok mu ? Bunu kullanacağınız sim yazılımına uygun olacak şekilde seçiyorsunuz değil mi ?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bir de şu konuda detaylı anladım yapılmış durumda. Sizin kumanda bunun aynısı ise ve siz de birebir aynısı yapıyorsanız, sorun ne olabilir ?

Evet bende de switch var ve kullandığım simülatöre göre seçtim. Linkini verdiğiniz konudaki her şeyi uyguladım ancak problem şurada, o videolarda simülatör kumandayı görüyor sadece stick ayarları yapılıyor. Bende simülatör kumandayı görmüyor, görse videodaki ayarları uygulayıp kullanabilirim. Aynı şekilde (linki bulamadım ama) usb kumanda kalibrasyon hatalarıyla ilgili bir konuda denetim merkezinden ilk bağlantıda kalibrasyon işlemiyle ilgili bir pdf buldum. Denetim merkezinde kumanda bağlı gözüküyor ancak kalibrasyonda stickleri hareket ettirince bilgisayar algılayamıyor:rolleyes:. Son olarak, benim kumandamda kırmızı ışık 4.34 dakikasındakinden daha hızlı yanıp sönüyor, fabrikasyon hatası mı diye düşünmeye başladım.

Acaba doğru driver yüklü olmayabilir mi? Bende ki radiomaster tx16s kumandamı bilgisayara taktığında kendi kendine bir driver yükledi fakat simülatördede ve emu ların hiçbiri görmüyordu
Daha sonra internette gördüm bu kronik bir sorun muş. İlk taktığında yüklediği driverı sim programları görmüyormuş. Farklı bir driver indirmek gerekiyormuş

Acaba doğru driver yüklü olmayabilir mi? Bende ki radiomaster tx16s kumandamı bilgisayara taktığında kendi kendine bir driver yükledi fakat simülatördede ve emu ların hiçbiri görmüyordu
Daha sonra internette gördüm bu kronik bir sorun muş. İlk taktığında yüklediği driverı sim programları görmüyormuş. Farklı bir driver indirmek gerekiyormuş
Sanmıyorum hocam, kısaca araştırdım "SM600 driver" vb şeklinde hiç sonuç çıkmadı karşıma. Ayrıca birkaç videoda "plug&play" deyip kutudan çıkardıktan 30 sn sonra simülatör kullananlar vardı. Sağ olun görüş için..