flysky fsi6 kumanda alıcı sorunu

atilla can kara

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
merhaba flysky fsi6 kumanda ve elektronik aletleri ilk bağlantısında bütün motorlar sıkıntısız olarak çalıştı fakat sonraki gün bağladığımda motordan bip-bip-bip şeklinde devamlı ses geliyor ve 1. kanaldaki servo motora kesintisiz elektrik akımı sağlanıyor kumandadan herhangi bi veri yollayamıyorum , esc tanıtım videolarından esc tanıtmayı denedim ama herhangi bir değişiklik olmadı fakat sanıyorumki kumanda alıcıya veri yollamıyor yardımcı olursanız sevinirim.

Elinizde başka alıcı varsa onu kumandaya tanıtım yeniden deneyin. Sanki alıcı bozulmuş ve Kuman’da ile iletişim kuramıyor gibi geliyor bana.

hocam maalesef başka alıcı yok elimde ama bu kadar basit bozulması imkansız bence ya ne kadar elektronik alet olsa bile :) daha 2. kez bağlantı yaptım 1 hafta olmadı kumanda elime ulaşalı ??? birde kumanda ile alıcı eşleşme yapıyor.

ESC yi tanımıyor. ESC yi tanıtmanız gerek. ESC yi çıkarın ve servoların çalışıp çalışmadığına bakın. ESC nin fişini alıcıya ters takmış ta olabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Hacılar
ESC yi tanımıyor. ESC yi tanıtmanız gerek. ESC yi çıkarın ve servoların çalışıp çalışmadığına bakın. ESC nin fişini alıcıya ters takmış ta olabilirsiniz.
hocam esc fişi doğru takılı anlamadığım motoru escye mi tanıtacağız escyi nerden çıkartmamız gerekiyor alıcıdan çıkartırsak zaten servolara elektrik gitmeyeceğinden çalışmaz biraz daha ayrıntılı yazarsanız sevinirim :)

Alıcıya 4.8 volt alıcı pili ve servoları takın, servolar çalışıyor mu? Alıcıya 4 tane kalem pilden fazla pil takmayın. En çok 6 volt olacak.

Sonra ESC yi alıcıya THR veya Throttle yazan yere takın, tanıtın. ESC kılavuzunda yazılı. Throttle fişini alıcıya ters takmamaya dikkat edin. Gene çalışmıyorsa vericiden Throttle kanalını Reverse edip deneyin. Ama önce ESC yi tanıtmanız gerekiyor.
Gene çalışmıyorsa alıcı arızalı olabilir. Başka bir alıcı ile deneyin.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Murat Taflan
Alıcıya 4.8 volt alıcı pili ve servoları takın, servolar çalışıyor mu? Alıcıya 4 tane kalem pilden fazla pil takmayın. En çok 6 volt olacak.

Sonra ESC yi alıcıya THR veya Throttle yazan yere takın, tanıtın. ESC kılavuzunda yazılı. Throttle fişini alıcıya ters takmamaya dikkat edin. Gene çalışmıyorsa vericiden Throttle kanalını Reverse edip deneyin. Ama önce ESC yi tanıtmanız gerekiyor.
Gene çalışmıyorsa alıcı arızalı olabilir. Başka bir alıcı ile deneyin.
alıcıya güç verdim kumanda ve alıcı eşleşti fakat servolar çalışmadı.

Hocam sorun bulundu ve çözüldü sanırım simülatöre bağlıcam diye kumandadaki entegreyi yakmışım 50 lira yandı yani :) eğer Eskişehirde bu tür sorunlarla karşılalan olursa esnaf sarayının arka sokağında güleçyüz oyuncak var oraya başvurabilirler.
Hocam merhabalar benim kumanda flysky ts6 aynı problem bende de oluştu başka alıcılarla denedim sonuç aynı, anladığım kadarıyla kumandanın vericisini ( yada kumandanın alıcısını) bende yaktım. Kumanda simülatörde sıkıntısız çalışıyor fakat alıcı ile baglantısını saglayamıyorum.
Bu arkadaş videosunu çekmiş ben tekrar çekmedim linki
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Sorunu çözmüş video yorumunda kumandanın alıcısını değiştirdim ( vericisi olmalı sanırım ) demiş.
Sonuç olarak Ankara'da flysk ts6 kumandanın içindeki vericiyi(yada alıcı hala o kısmı anlamadım) bulabileceğim alabileceğim bir yer var mı yada bu konuda yardımcı olabilecek birileri şimdiden teşekkür ederim. Fotograf ekliyorum bozuk oldugunu düşündüğüm parça bind tuşunun da olduğu entegre olmalı galiba. Ayrıca sorun kumanda simülatörde kullandıktan sonra ortaya çıkmıştır öncesinde herhangi bir durum yoktu çalışıyordu. Yardımlarınızı tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme: