FlySky Fsi6x simulatör problem

• Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

Erdoğan

Uye
İlgi Alanı
Uçak
Selamunaleyküm değerli form sakinleri.Çok şey öğrendim buradan.En son kumandamla mikrofon girişinden simülatör kullanmayı.Masa üstü pc yi satıp bir tane laptop alınca her şey ters gitti.Mikrofon yeri olmadığı için usb kablosu gerekti.Çok sağolsun sitemizden Burak bey bu ihtiyacımı hediye olarak karşıladı.Bende sn moderatörümüz Mehmet abi den kumandayı tanıtmak için gerekli proğramı sordum sağolsunlar linki verdi.Ne yaptıysam proğramı pc ye kuramadım.Antivirüsü komple sildim.Googlle den bütün güvenlik ayarlarını kapattım.Zorla indirdim kurdum hata verdi.Zannedersem saçlarım iyice beyazladı.Nasıl tanıtacağım bu kumandayı acaba.Sadece kumandayı tanıtsam yeter

Selçuk Erdoğmuş

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
Merhaba. Burağın verdiği kabloyu Pc ye takıp, Pc nin görüp görmediğine bir bakın. Kontrol için başlattan "joy.cpl" yi açın ya da masaüstünüzde mause a sağ tıklayarak sırasıyla "Yeni-Kısayol" u seçip "joy.cpl" yazabilirsiniz. O şekilde masaüstüne kısayol atar. Orada kumandanızın gözükmesi gerekiyor. Bunun için herhangi bir başka programa gerek yok.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Eğer pc kumandayı görüyorsa phoenix 5 i kurun. Kurulum tamamlandıktan sonra Program dosyalarının içinde Phoenix in kurulu olduğu dosyayı bulun ve orada ki "PhoenixRc" ve "Simulator" yazan dosyaların isimlerini değiştirin. "PhoenixRc" yazan klasörün ismine "Simulator", "Simulator" yazan dosyanın ismine ise "PhoenixRc" yazın. Ekran resminde kırmızı ile işaretledim. Bu işlem bittikten sonra da mavi yuvarlak içine aldığım "luncher" dosyasını yönetici olarak çalıştırın. "Run Phoenix" dediğiniz de simulator ün çalışması lazım.

Ben bu yolları izleyerek kendi kumandamın(flysky fs-i6x) usb kablosu ile simulator ü çalıştırabiliyorum.

Umarım yardımcı olur. İyi Günler.

Erdoğan

Uye
İlgi Alanı
Uçak
Merhaba. Burağın verdiği kabloyu Pc ye takıp, Pc nin görüp görmediğine bir bakın. Kontrol için başlattan "joy.cpl" yi açın ya da masaüstünüzde mause a sağ tıklayarak sırasıyla "Yeni-Kısayol" u seçip "joy.cpl" yazabilirsiniz. O şekilde masaüstüne kısayol atar. Orada kumandanızın gözükmesi gerekiyor. Bunun için herhangi bir başka programa gerek yok.

Eğer pc kumandayı görüyorsa phoenix 5 i kurun. Kurulum tamamlandıktan sonra Program dosyalarının içinde Phoenix in kurulu olduğu dosyayı bulun ve orada ki "PhoenixRc" ve "Simulator" yazan dosyaların isimlerini değiştirin. "PhoenixRc" yazan klasörün ismine "Simulator", "Simulator" yazan dosyanın ismine ise "PhoenixRc" yazın. Ekran resminde kırmızı ile işaretledim. Bu işlem bittikten sonra da mavi yuvarlak içine aldığım "luncher" dosyasını yönetici olarak çalıştırın. "Run Phoenix" dediğiniz de simulator ün çalışması lazım.

Ben bu yolları izleyerek kendi kumandamın(flysky fs-i6x) usb kablosu ile simulator ü çalıştırabiliyorum.

Umarım yardımcı olur. İyi Günler.
Çok teşekkür ediyorum yarın denerim inşallah

• Beğen
Tepkiler: Selçuk Erdoğmuş

Erdoğan

Uye
İlgi Alanı
Uçak
Selçuk bey kumandayı eksik görüyor.Yani Z dönmesi yok bende 3 çubuk çıkıyor.En son çubuk yani.Problem nedir acaba?

Erdoğan

Uye
İlgi Alanı
Uçak

Selçuk Erdoğmuş

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
Selçuk bey kumandayı eksik görüyor.Yani Z dönmesi yok bende 3 çubuk çıkıyor.En son çubuk yani.Problem nedir acaba?
Normalde bilgisayar kumandayı görüyorsa 4 hareketinde gözükmesi lazım. Daha önce böyle bişeyle karşılaşmadım. Aklıma gelenler; Kumandadan simülatör için yeni bir uçak açın. Pc ye taktığınız usb bağlantısını başka bir usb ye takın. Kumandadaki bağlantının da tam oturup oturmadığını kontrol edin. Eğer bunlar olmaz ise başka bir pc de kumandanın tam görüp görmediğine bakın🙂

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari

Erdoğan

Uye
İlgi Alanı
Uçak

Selçuk bey dosyadaki isimleride sizin söylediğiniz gibi değiştirdim.Launcer i yönetici olarak çalıştırınca resimdeki hata kodunu alıyorum.Proğramı sildi yeniden kurdum yine aynı hatayı verdi.THK nun kumandasıyla çalıştırabilirsem çok memnun olacağım.Sitemizden yardım bekliyorum inşallah

Selçuk Erdoğmuş

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak

Selçuk bey dosyadaki isimleride sizin söylediğiniz gibi değiştirdim.Launcer i yönetici olarak çalıştırınca resimdeki hata kodunu alıyorum.Proğramı sildi yeniden kurdum yine aynı hatayı verdi.THK nun kumandasıyla çalıştırabilirsem çok memnun olacağım.Sitemizden yardım bekliyorum inşallah
Programın kurulu olduğu alanda luncher exe. Dosyası olması lazım. Oradan çalıştırıyorsunuz. Başka bir yol aklıma gelmiyor malesef.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari

Burak Ağcayazı

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
ben bu kabloyla clearwiew diye bi simulatorde kolayca calistirabilmistim , birde bu simulator ile deneyin ayrica flysky in kucuk bi programi vardi once onu kurup sonra simulasyonu calistirmistim uzun zaman gecti tam hatirlayamiyorum .

• Beğen
Tepkiler: Erdoğan