Flysky i6x kumanda alıcı ile bağlanmıyor ?

Osman Kaplan

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Arkadaşlar aranızda bilen varsa yardımcı olsun ya 2 gündür bu sorunu çözemedim bakmadığım yer kalmadı.

başta kumandayla motoru bağladığımda motora güç verebiliyordum .
sıra apmye gelince motorlara güç gitmiyordu ne çıkarıp tekrar taktım motora güç geliyordu
şuan alıcıda kırmızı ışık yanıp sönüyor ve kumanda görmuyor bind yapmaya çalışıncada bişey görmüyor lütfen yardım edin

flysky i6x fs ia6b

Kontrol Kartınız
apm 2,8
Model Sınıfı
450
Motor, Pervane ve ESC
readytosky simonk esc
Kumanda Alıcı ve Verici
flysky i6x fs ia6b
Extra Ekipman
sadece gps var
Bind işlemini nasıl yapıyorsunuz? Atladığınız bir nokta mı var?
*Alıcıda B/VCC yazan kanala bind kablosunu takın.
*1 esc yi 3. Kanala bağlayın.
*Esc ye lipoyu bağlayın. Işık yanıp sönmeye başlayacak.
*Kumandanın bind tuşuna, ekranın solundaki siyah tuşa basılı tutarak kumandayı açın.
*Eşleşme tamamlanıp ışığın sabit kalması lazım.
*Sonra lipoyu sökün.
*Bind kablosunu çıkartın.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
hocam onu çözebildim sonunda da sorun kumandanın içindeki bir parçadan imiş . ama şu konudan anlıyorsanız yardımcı olun lütfen uyutmadı radio kalibrasyonu yapıyorum throtl değeri filan pitch değeri hep farklı gaz koluna yukleniyorum yaw artıyor çok değişik şeyler oluyor resimde olduğu gibi gaz koluna yüklenince alttaki yaw artıyor

You must be registered for see images attach

Maalesef o konular hakkında bilgim yok, bilenler yardımcı olacaktır.

Kadir kurt Teşekkür Ederim. Arkadaşlar yardımcı olabilecek varsa lütfen bekliyorum yardımlarınızı.

• Beğen
Tepkiler: Kadir Kurt
Kumandayı fabrika ayarlarına döndür. Tekrar yapılandır. Output Mode ayarından PPM i seç. PPM kullanıyorsun sanırım.

Kumanda da kanal çıkışları karışmış görünüyor.

• Channel 1: Roll
  • Channel 2: Pitch
  • Channel 3: Throttle
  • Channel 4: Yaw
Dizilim bu şekilde olmalı. Kumandadan kontrol edin.

Düzelmezse :

, , and parametrelerinde bu sıra doğrumu? Kontrol edin.

• Beğen
Kumandayı fabrika ayarlarına döndür. Tekrar yapılandır. Output Mode ayarından PPM i seç. PPM kullanıyorsun sanırım.

Kumanda da kanal çıkışları karışmış görünüyor.

• Channel 1: Roll
  • Channel 2: Pitch
  • Channel 3: Throttle
  • Channel 4: Yaw
Dizilim bu şekilde olmalı. Kumandadan kontrol edin.

Düzelmezse :

, , and parametrelerinde bu sıra doğrumu? Kontrol edin.
Hocam tanıttım şu şekilde ama şuan kendi ekseninde dönüyor onu yapamadım ve kumandada gaz kolunu sıfıra indirgeme rağmen 1 2 motor kendi kendine az bi hızla dönüyor

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Osman Bey siz sanırım PWM protokolünü kullanıyorsunuz. Her kanal için kablo çekmişsiniz. Muhtemelen bu kabloları alıcı veya otopilotta yanlış bağladınız. Yaw yerine Thorotte. Resimdren tam anlamasam da sanırım APM kullanıyorsunuz. APM ve PWM hiç kullanmadığım sistemler.

Gaz kolunu sıfıra da indirseniz motorlar düşük devirde dönmeye devam eder. Bu bir güvenlik önlemidir. Sanırım kast ettiğiniz bu durum. Bunları iyice araştırın. Forumda bir çok bilgi var. PWM ve APM bağlantı şemalarına bakın. Videoları inceleyin. İzzet hocamın videolar başta olmak üzere.

Trim ayarı olarak kast ettiğim aşağıdaki resimde işaretli yer. Şayet burada bir kayma yoksa araştırarak gideceksiniz.
You must be registered for see images attach

• Beğen