[Foto]: 09.05.2015 - Ankara // Bizim Ekipten Eskişehir Provası :))

arda

Kıdemli Uye
Merhaba Arkadaşlar.

Biz Recep kardeşimle arada kaçamak yapıyorduk. Oğulcan kardeşimizde şehirdışında olduğu için bize katılamıyordu. Kendisinin aramıza katılmasıyla beraber bu güzel günü fırsat bilerek, Eskişehir öncesi modellerle bir prova yaptık. :)

Oğulcan'ın X5 elektronik kombinasyonlu 570'iyle maiden sonrası ilk defa biraz zorlayarak uçtuk. :laugh:

*İzlenimlerim; ben performanstan yana bir kayıp olduğunu hiç düşünmedim. Modelde governor yok ve idle curveleri biraz düşük olmasına rağmen esc ve motor gayet iş görüyor. Ve esc'de indiğimizde buz gibiydi.

Benim modelle ilgili tek sıkıntım; Brain üniteden hardcorea çekmemize ve tüm agilityleri sonuna kadar açmamıza rağmen modelin bana hala sağır gelmesiydi.
Rateleri açıp, biraz ters expo vererek modeli bir nebze daha seri hale getirebildik. Tek ihtimal artık cyclic açılarının olması gerekenden daha düşük olmasıydı. Buna rağmen tadına doyum olmayan Goblin'e has pal seslerini dinledik. Bunu uçuşun son bir iki dk.lık kısmı ile paylaşıyoruz.
Ayrıca Oğulcan zaten bu modele Mehmet abi'den aldığı hc3x üniteyi takacak, onun testinide büyük ihtimal Eskişehir'de yaparız.

Recep'in 600N modelinin sk 720 ünite ile ilk maiden uçuşunu yaptıktan sonra ben biraz zorladım.
Arkadaşlar bu ünite başka bir dünyadan olmalı sanıyorum ki, ilk defa bir ünite için böyle konuşuyorum. Abartıyor demeyin ama heliye bakmadan half piroya girip tekrar çıkabilirim. Muazzam bir uçuş performansı var, hemde henüz governor olmayan nitro bir helide. :eek:

Ama sanıyorum biraz nazar değdi. Bu uçuş sonrası üniteden ve heliden emin olduktan sonra kumandayı Recep'e verdim fakat debriyaj sıkıntısı yaşadık. Zaten açık olan debriyaj biraz zorlayınca tahmin ediyorum ki kırıldı. Neyse elimizde debriyaj var değiştirir devam ederiz. :thumbup:

Bende kendi modelimin motor ayalarına bakıp bir kaç uçuş yaptım. Daha sonra forum için fotolarımızıda çekilip , dağıldık. :)

Fotoğraflar ve videolar için Burak kardeşime ayrıca teşekkür ediyorum. Gerçekten emek harcıyor. Fotoğraflar direk çekilip koyulan fotoğraflar değildir. Özenle işlenip, editlenip öyle konulamaktadır. Amacımız forum kalitesini yüksek tutmaktır. :thumbup:

Günün bir diğer sürprizi fotoğraflarda. :laugh:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

*Buda teknisyenimiz Burak. Nam-ı değer ''tekno''muz. :laugh: Fotoğraflar ve videolar kendisini elinden çıkmaktadır. Ayrıyeten uçuş öncesi hazırlıklarda ve alanda bolca yardımı oluyor. :)

*Şimdi ise günün sürprizi; :laugh:

Alaaddin'in cini (oturuşa dikkat :lol: ) sağolsun, al sana goblin 700 yakışır dedi.
Ve Goblin Team yeni bir pilot kazandı. :yuppi: İkimizede hayırlı olsun diyorum. :)

Son olarak videolar; (Aramızda her nekadar emanet kavramı olmasada, genede güvenli uçuş yaptım. :) )

Goblin 570 - Brain / İlk 3d test uçuşu (Arda Erkan);

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Trex 600N - Skookum sk720 / İlk 3d test uçuşu (Arda Erkan);

Goblin 380 - İkon / Oğulcan Acar

Cool adam şu Oğulcan yaaa :coolxf: :lollol:....Modellere nazar değmesin , hepsi birbirinden güzel maşallah.Dostluklar daha bir güzel , sanırım bu üçlü Ankara'da artık kilit olur...Arda titanı göremedim , toplanmayı bekliyor değil mi...Ama son sürpriz de hakikaten canavar gibi bir sürpriz olmuş.... :thumbup:
Nazarsız , kırımsız uçuşlar arkadaşlar , forum için verdiği çaba ve emek için de en özel Teşekkür Burak kardeşime gelsin.... :saygilar: :RCKolik:

[Foto]: 09.05.2015 - Ankara // Bizim Ekipten Eskişehir Provası :laugh:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Cool adam şu Oğulcan yaaa :coolxf: :lollol:....Modellere nazar değmesin , hepsi birbirinden güzel maşallah.Dostluklar daha bir güzel , sanırım bu üçlü Ankara'da artık kilit olur...Arda titanı göremedim , toplanmayı bekliyor değil mi...Ama son sürpriz de hakikaten canavar gibi bir sürpriz olmuş.... :thumbup:
Nazarsız , kırımsız uçuşlar arkadaşlar , forum için verdiği çaba ve emek için de en özel Teşekkür Burak kardeşime gelsin.... :saygilar: :RCKolik:

Titanın olayı ayrı bir süpriz abi. :laugh: Tiyo vermiyorum maalesef video paylaşacağım. :laugh:

Modeller, fotolar ve uçuşlar şahane.

Bu ara yoğunluktan bende hareket yok. Zamanım oluyor hafta içi ama o kadar yorgun oluyorum ki uçma isteğim olmuyor. İnşallah yarın ben de bir iki uçuş yaparım

Arda Erkan' Alıntı:
Titanın olayı ayrı bir süpriz abi. :laugh: Tiyo vermiyorum maalesef video paylaşacağım. :laugh:
Bu arada ben de o videoyu bekleyenlerdenim.

Cahit Kaş' Alıntı:
Bu arada ben de o videoyu bekleyenlerdenim.

Yarın forumda paylaşırım abi. :thumbup:

İnvert pozisyonda pal tutucu link kolu kırılan e325. :eek:

Çok yakında... :lol:

Herkeze merhabalar :yuppi:

bugun hep beraber bulustuk cok keyifliydi arda kardeşim sagolsun her zamanki gibi stickleri konusturdu ufak bir debriyaj sorunu yasadik benim modelde ama yedek oldugu icin problem yok :D cok guzel bir gundu skookumun performansini cidden Arda nin demesi ile bir kat daha artti gözümde yarin ilk isim devriyaji degisip ucus yapmak olucak :D bu arada Arda ya 700 hayirli olsun diyelim bir kez daha burda :) tabiki oğulcan sana da hayirli olsun kardesim :) ve vazgecilmezimiz teknomuz Burak kardesim :) gorseller sahane olmus eline emegine saglik gorsel dışında alanda yardimlarin saymakla bitmez tekrardan cok tessekur ederim kardesim :) :saygilar:
Arda kanka senin e 325 in detayli konusunu bende bekliyorum kardesim :) ayrica cidden o bolgede bi yatir olayina inanmaya basladim :D

Arda sanada ogulcan sanada goblin hayırlı olsun, Arda kırımsız uçuşlar

Yeni modelleriniz hayirli olsun :)

Modeller ve uçuş güzel herzamanki gibi maşallah.

Arda yeni modelin hayırlı olsun bakalım mini titanla arasında ne gibi farklar var ;D ;D

Mini titana üzüldüm geçmiş olsun :(

:) Arda yine pilotluğu göstermiş :) :bravo: acaba bende uçurabilcem mi böyle merak ediyorum doğrusu. Kırım için geçmiş olsun.

Cidden eskisehir oncesi yine guzel oldu oturdu bizim ekip artik bundan sonrasida yavas yavas daha guzel olucak ins

Ekibin maşallahı var. Yeni gıblinci arkadaşa hayırlı olsun. Hakkını verin modelin :) :) :)

Eskişehir'de bu ekibi görmek istiyoruz. :) :)

Modeller hayırlı olsun. Kırımsız uçuşlar

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Bol bol, kırımsız uçuşlar arkadaşlar. Haftayı iple çekiyorum. Bu pazar uçamadık, tüm heves ve enerjimizi haftaya saklıyoruz :D