[Foto]: CHEERSON CX10 UÇUŞ KARTINI BAŞKA BİR QUADA MONTE EDEBİLİRMİYİM

E-Drone

QUADRO
Herkese Merhaba

2 sorum olacak yardımcı olursanız çok sevinirim.

1. Cheerson CX10 Quadımın içindeki motorların bağlandığı uçuş kartını elimde bulunan diğer Quad a monte edersem çalışır mı ?
Teknik olarak çok bilgim yok ama ince Lehimle aram iyi biraz kablo ve havya ile çözerim sanıyorum :rolleyes: bu işe başlamadan önce bir bilene danışmak istedim.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

monte etmek istediğim ise aşağıdaki görseldeki quad

2. Pil olarak bu cihaza 7.4V 600 mah pil takabilirmiyim ?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Erkan bey gramlarin oneli oldugu bu kucuk modellerde herhangi bir modfikasyon yapmanii onermem. Zira sonuc %99 basarisiz olacaktir. Zaten bu modellerin kendisi $20 civarinda. O yuzden birakin modfikasyonu, tamir etmeye bile degmez. Kaldi ki o kucuk kart uzerinde Gyro, esc, alici gibi bir suru detaylari bunyesinde barindiriyor. O yusen monte etip enerji verseni bile stabil bir ucusu olmayacaktir.

Erkan bey merhaba,
cheerson cx10 bir micro model ve 3,7v 100mah pil kullanıyor
aşağıdaki resimde gördüğüm quad ise sanırım LS124 ve 3,7v 300mah bir pil kullanıyor
uçuş sürelerinin eşit ve motorlarının aynı tech olduğunu ele alırsak 2. quad yaklaşık 3 katı akım çekecek demektir ki hüsranla sonuçlanma olasılığı çinli kardeşlerimizin kullandığı malzeme kalitesine bağlı ve malesef Mehmet bey bu konuda oldukça haklı...
ancak elinizde farklı bir seçenek yok ve eski lehimcilerden kim kaldı diyorsanız ben olsam denerdim... ;D

2. sorunun cevabına gelince 7,4v olmaz kartı yakarsınız ancak 3.7v 500 veya 600 mah piller 25-26 gr gelir ve uygundur... Boyut sebebi ile alta bir yere montajlarsınız içe sığmaz...

Tolga bey merhaba

Öncelikle bilgi için çok teşekkür ederim.

Benim yapmak istediğim cx 10 un Uçuş mesafesini diğer modele aktarabilmek

Cx 10 un Uçuş Kartı ve kumandası ile neredeyse 70-80 metre mesafe gidebiliyorum. Diğer modelde 30 metrede sinyal kesiliyor.

Eğer diğer modelin 350 Mah pili cx10 un uçuş kartına zarar verecekse hiç gerek yok :)

Birde bu işi yeni öğrenen ve kendi quadını toplamak isteyen hevesli biri olarak sanırım biraz acele ediyorum :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

şimdi madem olayımız menzil şöyle yapalım kullandığınız kumanda aşağıdaki resimde görülen sanırım! görülen antenin içi boş fake yani sadece kısa bir kablo var
eee lehimlemeden de anlıyorsunuz madem :thumbup: hemen açıyorsunuz kumandayı o kısa kabloyu yerinden söküp onun yerine 2,4 ghz modem anteni takıp (bilgsayarcılarda bulursunuz belkide eski modeminizde vardır %p) bir şekilde sabitliyorsunuz, düzgün ve doğru şekilde bu işlemi yapmanız halinde menzilinizin artacağına garanti verebilirim, pil konusunda da uçuş süresini arttırmak adına 3,7v 500 mah daha fazlası hamallık olacaktır şimdilik kolay gelsin...

Erkan Dinçer' Alıntı:
Birde bu işi yeni öğrenen ve kendi quadını toplamak isteyen hevesli biri olarak sanırım biraz acele ediyorum :)
Hevesinizi anliyoruz Erkan Bey ama inanin mikrolar bu tur modifikasyonlar icin dogru modeller degil. Bunlari cok ucuza alip, ucup sonrada bozulunca vitrindeki yerine koymak en akillca olani ;) Nacizane 3 yildir mikrolar ile ugrasan biri olarak size tavsiyem budur :)