[Foto]: Futaba 6 kanal alıcı receıver baglantıları hakkında yardım

selcukturk

Yeni Uye
S.aleyküm arkadaşlar,2.el trex 450 aldım fakat bağlantılarını yapamadım,nereye götürüp yaptıracagımıda bilmiyorum,yardımcı olursanız çok sevinirim...

Selçuk, kendin yapsan. ;)
Modelin hayırlı olsun bu arada, bir kaç resim iyi olur du.
Buradan da yardımcı olurduk, sen de tecrübe edinirdin, zira başkasının topladığı modelin neresinde ne var bilemeyeceksin. ;)

teşekkürler Levent abi.fotoyu eklemeyi başaramadım boyutu yüksek diyor
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
bu sefer oldu galiba

İlk ayarın olduğunu düşünürsek su konudaki tüm detayları okumanı tavsiye ederim. Takındığın yerler olursa, ilgili konunun altında sorularını sorabilirsin. Acele etmeden ısın temelini anlamanı tavsiye ederim.

https://www.rckolik.com/yeni-baslayanlar-rc-heli-hizli-ayarlari-setup-nasil-yapilir-hk-450-futaba-t1703.0.html

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet abi bir kaç saat baktım buradan yardım istemeden evvel ama kafam basmadı acıkcası.birde yönlerdirdiğiniz yerde kurulum 7 kanal alıcı ile yapılmış.ben yine birazdaha kurcalayayım belki gözümden kaçmıştır saolasın.

7 kanal ile 6 kanal arasında temel olarak fark yok zaten Selçuk. Baştan epey bir karışık gelmesi normal yanı moralini bozma. Sabırla tüm konuları baştan asagi oku ve videoları izle. Hepsi zaman içerisinde oturacak. Zaten alıcıyı bağlayınca ayar bitmiş olmuyor aslında daha yeni başlamış oluyor. Dediğim gibi hiç bir konuyu atlamadan sabırla okursan taslar yerine oturacaktır.

Takıldığın ya da anlamadın ilgili kısımlarda konu altına mesajla sorunu sorabilirsin. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız. Zor ama bir o kadar da keyifli bir ise girişiyorsun. İnsallah onlarca arkadaşımızda olduğu gibi sen de başarılı olacaksın. Kolay gelsin

haklısın Mehmet abi.okumak lazımmış okudum ve receıver baglantılarını yaptım.şimdide bipp diye bir ses cıkıyor onuda halledecegim insallah.birazda sabırsızım hemen yapıp ucurmak istiyorum.ilginiz ve alakanızdan ötürü hepinize cok cok tşk ediyorum

Uçurmak deyince. Hiç daha önce 6 Kanal model ucurdun mu ya da sim çalıştın mi? Eğer sim çalışman yoksa yerinden bile kaldırmamanı tavsiye ederiz

Simülatör çalışmaktayım 2 haftadır,kalkışta uçuşta problem yaşamıyorum inişlerim biraz kötü.onuda bir kaç güne düzelteceğime inanıyorum agabeyi :saygilar:

Selçuk bey uçurmak için bence acele etmeyin. Forumda ne zaman gerçek uçuşlara geçebileceğiniz hakkında konular var bıradaki tavsiyeleri dikkate almanızı öneririm. En önemlisi kendi başınıza ilk uçuşa gitmeyin. Yanınızda birileri olsun mutlaka. Hatta deneyimli biriyle ilk uçuşunuzu yapmanızı tavsiye ederim. Son genel kontroller yapılmadan uçmak çok riskli. Allah göstermesin kendinize bile zarar verebilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Nedense kendime güvenim var ama cokta emin değilim kendimden,kırımsız kazasız bir uçuş için,bildiklerinizi bize aktarmanız için,Sizden birşeyler ögrenmek için,sohbet muhabbet için yinede Sizlerin arasına katılmam gerekiyor,hazerfen havaalanı bana yakın takip edeceğim buluşmaları...cokk saol dikkate alıyorum söylediklerini :saygilar: