[Foto]: Yuvacık Buluşması - 15.04.17

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Güneşli bir bahar günü yine oldukça kalabalık diyebileceğimiz güzel bir buluşma yaptık :halay:

Buluşmada ben, Türker, Emre, Şafak, Mustafa Hacılar ve uzun süredir sahalarda olamayan Murat ve Erdeniz kardeşlerimiz vardı.

Günü kısaca özetleyelim :

-- Murat uzun süredir hayali olan modele, Goblin 570 sonunda kavuştu. Önce modelin ilk sahibi Emre kardeşimizden modeli teslim aldı. Sonra hemen sahada gerekli ayarlamaları yaparak maiden yaptık. Model 3-4 aydır Emre'de sadece 1 kez uçmuşken, Murat 2 saat içerisinde 3 uçuş yaptı :laugh:

-- Emre kardeşimiz NX7 ile uçuşlarına devam etti. Yavaş yavaş Hurricane hareketini oturmaya başladı :thumbup: Gün sonuna doğru yaptığı uçuş sırasında eksoz vanasını açmayı unuttu için motor stop etti :eek: Ama başarılı bir oto sonrası sadece skid ve 1 link harici hasarsız bir şekilde inmeyi başardı :bravo:

-- Şafak kardeşimiz hepimizin bildiği üzere geçen hafta Trex450 Sport kaybetmişti :-\ Ama çok şükür hız kesmedi ve hemen yeni model aldı :hoppa: Bugün almış olduğu 2.el TREX 550L sahaya getirdi. Model oldukça temiz ve güzel bir model. İnşallah Konya dönüşü sonrası yeni modelimiz havalardaki yerini alacak.
-- Türker kardeşimiz uzun bir aradan sonra TREX700 Nitro'yu sahaya getirdi :halay: İlk uçuş sonrası egsoz çontasında sıkıntı yaşadıysak da hemen çözüme kavuşturup uçuşlara devam ettik. Türker kardeşimizin nitro uçuşlarını özlemiştik, süper oldu :bravo:

Ayrıca LOGO 690SX ile de uçtu. Özellikle yeni denemeye başladığı "Noise Down Funnel" hareketi süperdi %p

-- Mustafa Trex 450 ve Trex 500 ile uçuşlarına gün boyu devam etti. Özellikle 450 ile invert hover çalışmalarındaki hızlanma göz doldurucuydu %p

-- Ayar işini biraz fazla abarttık bugün ;D O kadar ki, sahada lehim işi yapar olduk :D

-- Uzun bir aradan sonra sahada mangal keyfmiz de superdi. Mangal ve tüm organizasyon için Murat kardeşimize bir kez daha teşekkür ederiz.

-- Mangal sonrası nargile keyfi yapmadan olmazdı. Tüm hazırlıkları yapmışken bir de baktım ki nargilenin hortumunu evde unutmuşum :-\ Ama allahtan imdadıma Şafak ve onun Tork Tube Kabı yetişti :thumbup:

Emre'nin Auto hariç hemen hemen tüm bu anların videosu mevcut. Bugünlük resimleri paylaşalım. Videolar pazartesiye inşallah :saygilar:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Oh be içim açıldı vallahi artık başlasın uçuşlar :laugh: Murat kardeşimize yeni modeli hayırlı olsun , Emre ye geçmişler olsun, modeli hasarsız indirmesi süper olmuş. Türkerin nitro uçuşlarını özlemiştik videoları bekliyoruz:) Köftelerde fena gözüküyor. Bu hafta sonu baya keyifli olmuş, Mehmet abi çözüm süper nargile keyfimden kolay kolay vazgeçmem diyorsun bravo :laugh:)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bugünün özetini mehmet abi çok güzel açıkladı engüzel kısmı devir teslimin ardından çok uzun Zaman'dan beri mehmet abiye abi bir tur ver dediğim ama alamadığım 570 e sahip olmanın Key fi ile :yuppi: ama gene de mehmet abi ye teşekkürler bugün 570 imin uçmasındaki en büyük pay onun çünki 3 pil feragat etti ve bana verdi tadını çıkara çıkara uçurdum ;D
Ayrıyetten sahada olmanın tadı başka mangal keyfi sahanın verdiği huzur çok keyifli bir buluşma oldu
Emeği geçen herkes e teşekkürler. :saygilar:

Yine, yeniden, fena halde keyifli bir gün geçirdik. Arkadaşlarım şaşırıyorlar, yahu 400km git-gel, üşenmiyor musun diye... Şu ortama, şu keyfe 800 de gider gelirim :yuppi:

Murat'a 570'in devir teslimini gerçekleştirdik, hatta ayarını da yapıp havada telim ettik diyebilirim. Vicdansız acımadı modele, ilk uçuştan başladı kırbaca :laugh: Mehmet abinin dediği gibi, 4 ayda 1 uçuş yapmıştım, Murat bugün 2 saatte 3-4 pil uçtu bana fark attı ;D Modeli de öyle bir ayarlamışız ki, jilettt... :D Şaka bir yana, Murat sanki 3-4 yıllık modeliymiş gibi, hiç yabancılık çekmeden, ilk pilden itibaren mis gibi uçtu. Şafak'ın yeni modeli, nasıl derler, cillop gibi %p Her zamanki hevesiyle yeni modelini sahiplenmiş, modelin işleri biter bitmez Şafak'tan ciddi işler gelecek bence. Mustafa Logo'yu bugün getirmemiş, biraz kızdık ama 450 ve 500 ile uçuşlarıyla kendini affettirdi. Türker'in nitrosunu aylar sonra havda gördük, izlemeye doyamadık. Logo ile de hem düşük devir, hem yüksek devir, deyim yerindeyse yerleri süpüren uçuşlarını izledik. Mehmet abi güne hızlı başladı, ancak sonradan Murat onun pillerine ortak çıkınca son zamanlardaki en az uçuş sayısıyla kapattı sanırım bugünü :laugh: Ben bugün Türker'den aldığım tiyo ile half piroda çağ atladım sanırım. Hem girişi, hem çıkışı ile, modeli belli bir noktada tutabilme ile güzel yol aldım. Hurricane, tam olarak hurricane olmasa da, artık oturmaya başladı iyiden iyiye. Tictoc konusunda da yavaş yavaş gelişiyorum.

Bu aralar üzerimde -en hafifinden- bir hal var diyelim, garip garip aksilikler peşimi bırakmıyor. Allah'tan öyle büyük bir hadise olmuyor da, böyle küçük küçük şeylerle geçip gidiyor, bu kadar tutuyor ancak diyelim :laugh: Bugün çok basit bir hata yaptım, deponun hava tahliyesini kapatmayı unuttum. Hafta içi depo basıncını sağlayan hortumun bağlantı şeklini değiştirip daha kullanışlı olacağını düşündüğüm bir şekle getirmiştim. Önceki sistem olsa o bağlantı kabak gibi ortada olacak ve bu durum yaşanmayacaktı... Neyse, modeli kaldırdım, depoda basınç olmadığı için motora yakıt gelmez oldu, tam ulen bi sakatlık var derken motor susuverdi :D Bir kaç saniye inanamadım olaya, sonra kendimi toplayıp otorotasyon manevrasına başladım, ama kafa turunun büyük kısmını kaybetmiştim. Modeli biraz uzağa indirmek zorunda kaldım, mesafeden dolayı tam ayarı tutturamadım. Sonuçta model indikten sonra yattı, ama pallerdeki enerji nerdeyse bitmişti, paller sağlam %p Bir adet skid, bir adet link ve bir adet servo kolu ile atlatmış olduk, hepsinin yedeği mevcut :D

Sahada oldukça yoğun bir gün geçirdik, ayardı, sohbetti, uçuştu derken akşamı ettik, yola düştük. Bir sonrakini iple çekiyorum :)

Yine çok yönlü bir buluşmaya imza attık. Nargile, mangal modller, tamirat, ayar ve bol bol uçuş her şey güzeldi :)

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gerçekten çok güzel bir gündü. Emre abi den ufak bi lehimleme dersi de aldık :halay:
Mangal fln zaten 10 numaraydı Murat abi nin ellerine sağlık :)
Emeği geçen herkese çok teşekkürler. :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arkadaşlar ellerinize sağlık güzel bir buluşma olmuş.Görseller için teşekkürler. :halay: :thumbup:
Murat ve Şafağın yeni modelleri de hayırlı uğurlu olsun. :thumbup:
Herkese kırımsız ve keyifli uçuşlar. :saygilar:

ahmet atıcı' Alıntı:
Arkadaşlar ellerinize sağlık güzel bir buluşma olmuş.Görseller için teşekkürler. :halay: :thumbup:
Murat ve Şafağın yeni modelleri de hayırlı uğurlu olsun. :thumbup:
Herkese kırımsız ve keyifli uçuşlar. :saygilar:
Teşekkürler abi gerçekten uçuşlarımız mükemmel oldu bu modelciliğin en güzel kısmı modeli aldık sağ olsun emreden ama pil yok nasıl uçacaz derken mehmet abi saolsun uçmamıza vesile oldu hemde üç uçuş :halay: şimdi evde yatıyo konyaya hazır.

Emre'ye de sana da hayırlı uğurlu olsun Murat kırımsız , keyifli uçuşlar dilerim. :saygilar: :thumbup: