Fotoblok yapıştırmak için silikon tabancası tavsiyesi

İlgi Alanı
Multikopter
Merhaba arkadaşlar,

Dün akşam fotoblok ile yapacağım uçağı birleştireyim dedim. Silikon tabancamı taktım fişe yarım saat boyunca bekledim ki ısınsın. Isındı ama akışkanlığı pek yoktu. Tabancanın tetiğine çok güçlü basmam gerekiyordu. Zorlamayla çıkıyordu ve yeterince erimemiş oluyordu. Bu nedenle hiç bir işlem yapamadım. Bendeki tabanca 40w. Sanırım bu yetersiz geliyor bu iş için. Bana Flitetestteki gibi seri bir şekilde birleştirme işlemi yapabilmemi sağlayacak bir silikon tabancası önerebilir misiniz?

Teşekkürler.

İç kısmı silikonla dolmuş gibi. Içini açıp temizlemeniz gerek.

Güvenlik önlemi olarak: Prizden çıkardığınıza emin olun, sonra içini açın. Aletin içi açıkken prize takmayın.

• Beğen
Tepkiler: Burak HAYIRLI
İç kısmı silikonla dolmuş gibi. Içini açıp temizlemeniz gerek.

Güvenlik önlemi olarak: Prizden çıkardığınıza emin olun, sonra içini açın. Aletin içi açıkken prize takmayın.
Teşekkür ederim hocam. Silikonu arkadan itince erimiş olarak çıkıyor ancak fotoblogu yapıştıracak sıvılıkta olmuyor. Yani ben onu yapıştıracağım bir kenarın başından itibaren sıkmaya başlarsam sonuna geldiğimde ilk sıktığım yerler donmaya yaklaşmış bile olabilir. Bu nedenle silişkon tabancam yetersiz gibi geldi bana. Ufak işlerde ev kullanıcına hitap eden bir tabanca gibi geldi aynı zamanda. Önerinizi deniycem hocam.

• Beğen
Tepkiler: Levent Suberk
Merhaba arkadaşlar,

Dün akşam fotoblok ile yapacağım uçağı birleştireyim dedim. Silikon tabancamı taktım fişe yarım saat boyunca bekledim ki ısınsın. Isındı ama akışkanlığı pek yoktu. Tabancanın tetiğine çok güçlü basmam gerekiyordu. Zorlamayla çıkıyordu ve yeterince erimemiş oluyordu. Bu nedenle hiç bir işlem yapamadım. Bendeki tabanca 40w. Sanırım bu yetersiz geliyor bu iş için. Bana Flitetestteki gibi seri bir şekilde birleştirme işlemi yapabilmemi sağlayacak bir silikon tabancası önerebilir misiniz?

Teşekkürler.
Genelde Karaköy elektronikçilerinden alırdım silikon tabancalarımı. Ama kısa ömürlü olmaları ve ısınma sürelerinin uzunluğu sonrası bir tane de Bauhaus'tan aldım. Ondan da memnun kalmadım. Sonra Dremel aldım ve farkı gördüm.
Atölye ekipmanında ucuzculuk bazen daha pahalıya gelebiliyor.

BOSCH %p

Beni ve yaptığım işleri yarı yolda bırakan bir kaç slikon tabancam oldu... Hepsini ya bozduktan sonra, ya da bozulmadan çöpe attım.
Hani yaptığı işe göre de çok pahalı yüzlerce liralıklardan satın almaya da ne bütcem nede gönlüm razı gelmedi.
Durduk yerde slikonu boşa harcayıp habire kusandan tutunda, gec ısındıgı ıcın tetik mekanizması çabuk bozulanlara kadar ucuz bir yelpazedeydiler.
Neyse sonunda ucuz olmasına rağmen iyi sayılacak bir tane buldum ve aldım. Haylidir kullanıyorum şikayetim de yok.
A- Fişi takılı unutsam bile KUSMUYOR
B- 3 tane farklı nozulu var,farklı işlerde kolaylık sağlıyor
C- Ben aldıktan sonra fiat biraz artmış...;D
5-6 dakikada hazır hale geliyor.

Moderatör tarafında düzenlendi: