Fpv bağlantı teknik sorular

Merhaba arkadaşlar,

Yeterince araştırmama rağmen bazı sorularıma yanıt bulamadım.

Ekipmanlar;
Dji f450 quadcopter
Rc832 ve Ts832 alıcı verici
Sony super had 600tvl kamera
Quanum v2 gözlük

Bağlantılarda sorun yaşadım.

Sorularım;

1) Güç bağlantılarında takıldım. Ts832'nin güç çıkısı Jst. Sanırım normalde Jst çıkışı olan ilave bir lipo kullanmam gerek gerek. Bunun yerine jst plug ı kesip Ts832'nin güç kablosunu direk olarak quadcopter pdu ine lehimlesem nasıl olur. Yada sanıyorum 1 balance plug to Jst konnektör alıp ana lipomun balance ucundan Ts832'yi bağlamam gerekir. Bu 3 seçeneğin birbirlerinden farkı var mı? En kolayı direk lehimlemek benim için.

2)Kamera dan çıkan kablonun ucu male servo, Ts832'den de male servo ucu çıkıyor. Bunları birbirine nasıl bağlayacağız?

Şimdilik bu kadar. Teşekkür ederim :)

Ts832 eğer 3s lipo kullanıyorsan direkt lehimleyebilirsin. 4s ise olmaz. Ama lehimden önce LC filtresi kullan yoksa goruntude parazitlenmeler yaşarsın. Forumda verildi bulup kendin yapabilirsin.
Kamera ucunu vericideki pinlere bağlayabilirsin. Gnd ve sarı video kablosunu bağlaman yeterli. Ts832 de video için kaç volt ayrılmış bilmiyorum ama mobius gopro gibi kendi pili olan kamera kulanmıyorsan, vericinin ilgili video v çıkışı ile kırmızı kablo, kameranı besleyebilirsin. Voltaja dikkat edin.

Dostum teşekkür ederim yanıtın için.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Soldaki ts832, sağdaki sony 600tvl kamera.

Gnd dediğin siyah kablolar mı? Sonuç olarak aynı renkteki kabloların hepsini birbirine mi bağlayayım? Kesmem mi lazım bunun için bir konnektör yok mudur?

Soldaki kablo vericiye sabit mi çıkmıyor mu? Çıkıyorsa onu çıkarıp kameranın konnektorunu takabilirsin aynı renklere karşılık yoksa dediğin gibi kesip bağlayacaksın. Gnd siyah evet.
Kırmızı kabloya dikkat et çünkü kameranın istediği V değeri vericinin verdiği ile aynı olmalı. Mesela vericide 12v yazıyor ama kameran 5v ile çalışıyorsa kırmızı kabloları bağladığın an kameran yanacaktır. Vericiyi asla anteni takılı olmadan çalıştırma.

Kamera 12v imiş demekki. Kabloları aynınrenk bağlayınca sorunsuz görüntü geldi. Teşekkürler yardımın için :)

leandro' Alıntı:
Soldaki kablo vericiye sabit mi çıkmıyor mu? Çıkıyorsa onu çıkarıp kameranın konnektorunu takabilirsin aynı renklere karşılık yoksa dediğin gibi kesip bağlayacaksın. Gnd siyah evet.
Kırmızı kabloya dikkat et çünkü kameranın istediği V değeri vericinin verdiği ile aynı olmalı. Mesela vericide 12v yazıyor ama kameran 5v ile çalışıyorsa kırmızı kabloları bağladığın an kameran yanacaktır. Vericiyi asla anteni takılı olmadan çalıştırma.