FPV Kamera, Transmitter ve Kayıt Cihazı tavsiyeleriniz.

Ali Çelikkol

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Merhaba arkadaşlar. Bir ay önce bir yarış dronu yaptık. Yaptık yapmasına ama bunu kullanması yapmasından daha zor. Kamera çok parazitleniyor. Eachine 3 in 1 fpv kamerasını kullanıyorum. Ne bir menzil var ne de net bir görüntü. Sürekli parazitlerin arasında nerede olduğumu bulmaya çalışıyorum. Her neyse en az 2km menzilli fpv transmitter araştırıyorum. Ayrıca havadayken de hd görüntü kaydetmek için ayrı bir kamera mı almalıyım yoksa hepsinin içinde bulunduğu fpv bir sistem var mı? Kullandığı sistemden memnun olan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim. Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

sevgili ali
esc lerin lipodan giris yerlerine 4s sistemlerde 35v 3s sistemlerde 25v 470 veya 1000 mikrofarad mf low ESR ozellikli kapasitor takin

camera ve fpv vericisinin elektrik girisine de lcfilter takin. sorun %95 oraninda duzelir

sevgi ve saygilarimla
sakir polay

Çekilen akımdan kaynaklı bir parazitlenme olduğunu düşünüyorsunuz. Bazen görüntü netleşiyor 200-300 m de yayın kopma noktasına geliyor. Dediğinizi uygularım fakat bana güçlü bi fpv verici ve hd kayıt cihazı lazım. Bir öneriniz var mı? Ya da kullandığınız bi sistem?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kameranız böyle mi
Eachine tx03 3 in 1 fpv camera

• Beğen
Tepkiler: Ali Çelikkol
çıkış gücü ayarını kaç mw yapıyorsunuz.
200mw olarak ayarlarsanız daha iyi bir görüntü alabilirsiniz?
tek çizgi 25mw,
çift çizgi 50mw.
üç çizgi 200mw çıkış gücüne ayarlıyor.
üzerindeki düğmeye 3 sn basılı tutarsanız güç ayarlama moduna geçmesi gerekiyor. bir deneyin isterseniz.

• Beğen
Tepkiler: Ali Çelikkol
Öyle bi ayarın olduğunu bilmiyordum. Denileceğim teşekkürler

sevgili ali
esc lerin lipodan giris yerlerine 4s sistemlerde 35v 3s sistemlerde 25v 470 veya 1000 mikrofarad mf low ESR ozellikli kapasitor takin

camera ve fpv vericisinin elektrik girisine de lcfilter takin. sorun %95 oraninda duzelir

sevgi ve saygilarimla
sakir polay

Şakir bey merhaba
LCfiltre nasıl temin edine bilirim.

sevgili aykut

ilgili ürüne veya ulaşabilir.

kapasitör ve lc filter kullanımının özellikle active braking özelliği olan esc i sistemlerdeki genel voltaj regülasyonu değerlendirebilirsiniz.

sevgi ve saygılarımla

şakir polay

sevgili aykut

ilgili ürüne veya ulaşabilir.

kapasitör ve lc filter kullanımının özellikle active braking özelliği olan esc i sistemlerdeki genel voltaj regülasyonu değerlendirebilirsiniz.

sevgi ve saygılarımla

şakir polay

Çok teşekkür ederin. En içten saygılarımla.

Şakir Bey, konu ürünü Türkiyede nereden temin edebiliriz? Direnc.net vs gibi sitelerde aradım ama, türkçe isim olarak nasıl aramam lazım?

sevgili hakan
capacitor ingilizce türkçede kondansatör olarak isim almış elektronik bir malzemededir. 4s sistemler için 35v 3s sistemler için 25v olanlar önerilmektedir. voltaj değişimlerinde oluşan ani yükselmeleri daha hızlı içe depolaması istendiğinden low esr özellilikli olanlar tercih edilmektedir. ben aliexpress den aldım.
türkiyede low esr şeklinde bulamadım. ancak low esr olmayanları temin edebilirsiniz.
elemanın lipo nun + / - uçlarının pdb ye bağlandığı yere tek olarak ancak tercihen her esc ye pdb den gelen uçlarına yani parazitin kaynağına en yakın noktaya bağlanması önerilmektedir. tek bağlanacaksa 1000uf 4 tane bağlanacaksa 470uf tercih edilebilir. ben motorlarım büyük olduğu için 4 tane 1000uf bağladım. kapasitör öncesinde parazitlenme yaşarken sonrasında yaşamadım.

usta oscar liang'ın konu ile ilgili incelemeniz bildiklerinize katkı sağlayabilir.

sevgi ve saygılarımla
şakir polay

Ben de 220mm lik quad'ımın pdb çıkışlarının 4 üne de 470mikro farad low esr olmayan tipte, kondansator taktım, yüksek gaz verip kesmelerde, görüntü parazitlenmesi yok denecek kadar azaldı.

You must be registered for see images attach

Benim bu quad da ciddi yer sikintim var. 130mm govde ve her motora 1 ESC. Motorlar 1306 4000kv ve 2S veya 3S ile kullaniyorum. ESC ler 10A. PDB pil baglantisina 1000mfh 16V kondansator bagladim ama sonuc ayni.