FPV Uçak 101

• Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.
İlgi Alanı
Uçak
Merhabalar,

Bu foruma gelmeden önce uzun süreler Youtube'dan ve yabancı kaynaklardan araştırma yaptım, yaklaşık 4 yıldır da drone kullanıyor ve hobi amaçlı resim/video çekiyor ve editliyorum.

Uzun zamandır öğrenmek istediğim şey ise, uzun süre ve mesafeli FPV Uçaklar. Herhangi bir teknik bilgiye sahip olmadığım için öncesinde, okuduğumu anlamak gerçekten çok zor geliyor.

Elektronikten anlamayan bir insan, bu alana nasıl girer? Hazır FPV RTF uçaklar mı almalıyım, kendim mi yapmaya çalışmalıyım, yada daha önemlisi;
bunun eğitimini alabileceğim ve öğrenebileceğim bir yer var mı?

FPV RTF Uçak modelleriyle ilgili önerileriniz var ise de çok memnun olurum. Bulabildiğim en iyisi Parrot Disco sanırım şu ana kadar.

Çok teşekkürler!

Mehmet Sarıkaya

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Forumu biraz araştırıp basit bir elektrikli uçaktan başlamanız daha iyi olur.
Genelde yeni başlayanlara üstten kanatlı standart eğitim modelleri öneriliyor.
pilotaj geliştirmek için nispeten küçük pil ve donanımlı, olabildiğince hafif bir modelle başlamanız aksalık durumlarında hiç, yada en az kırımla atlatmanızı sağlar.
Daha sonra donanım ve model olarak fpv bir modele geçersiniz.

İlgi Alanı
Uçak
Teşekkürler, kesinlikle öyle başlarım öğrenmek için fakat zaten benim asıl merak ettiğim zamanı geldiğinde FPV modele nasıl geçeceğim, ve önerilen RTF FPV modeller var mıdır?

İlgi Alanı
Heli
Konu ile alakalı bilgim yok ama yeşillik için daha önce görmüş olduğum ve beğendiğim modeli paylaşmak istedim. En azından rtf olarak yaklaşık 40 dakika uçabildiği ve 80km hıza çıkabildiği söyleniyor. Bi araştır aşağıdaki linkten istersen. Zaten üstadlar sana daha net bilgi vererek yardımcı olacaktır :)

İlgi Alanı
Heli
Şu konu size bir fikir verecektir.