Video Fpv uçuş 2 km sj4000 (titreşim, jello ve aşırı ses içerir düzelecek inşallah :)

İlgi Alanı
Multikopter
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

1-2 yıldır bu şekilde uçuşlar yapıyorum ve paylaşım için belki daha iyi video elde ederim diye uçuşları gimbal takılı yada gimbalsiz gövdeye mount ile denedim ama zamanında kırım olduğu için sonuç hep aynı vibrasyon jello hepsi var muhtemeln yeni bir frame e geçeceğim iyi bir video değil ama yabancı yok :RCKolik: diye paylaşayım dedim daha iyileri olur inşallah :saygilar:

Son düzenleme:
Bu uçuşta amacım aslında çekimden ziyade flysky Fsi6 kumanda menzilini denemkti int. izlediğim ve gerekli parçaları temin ettiktn sonra yaptığım modifikasyon ile kumanda mezili an itibryle 2070 mt ye kadar çıktı bu uçuşta en son o rakamı gördm gözlkte OSD verisinde google earth ile de teyit ettm o metredn sonra Radio Failsafe tn RTL oldu. Tabi stablize modda ileri doğru eğik uçtuğum için daha kısa mesafede kopmuşta olabilr daha düz uçsam belki biraz daha gidebilrdi diye düşünüyorum ileride deneme yapacağım inşallah.. yinede basit ve ucuz olan bu kumanda ile 2km yeterli oluyr :) bu işlem herkes tarafndn bilinyrdr muhtemln yinede lazım olabilckler için alttaki linkte bulunan videodaki anten değişimi işlemini uyguladım ve ayrıca 10 kanal alıcı takıp yazılımıda güncelldim 10 kanal ve 2 KM oldu kumanda.:saygilar:

Son düzenleme:
hep aynı vibrasyon jello hepsi var muhtemeln yeni bir frame e geçeceğim iyi bir video değil ama yabancı yok :RCKolik: diye paylaşayım dedim daha iyileri olur inşallah :saygilar:
Kesinlikle burada biz bizeyiz, sorun yok yani %p Ayrıca o kadar da kötü değil, gayet izlenebilir kıvamda. Paylaşım için teşekkürler :thumbup:

• Beğen
Tepkiler: Ali Osman SEVİM
Sağol abi daha iyileride geleck inşallah birde şu uçakci abileri ve arkdslri goruyrm forumda cok guzl ve detayli paylsmlr var.
Boyle gidrse bende bu quad iyice duzltemedn ucak isine de bulasmk zorunda kalacgm :p

Spektrum dx9 quadlarda kullanılabilir mi sağlıklı olur mu nirde menzili nekadar deneyen var mı acab?

• Beğen
Tepkiler: Ali Osman SEVİM
Radio Failsafe tn RTL
Ali Osman Bey paylaşımınız için teşekkür ederim. Bu gün bende FlySky i6X kumanda ile FailSafe ayarını yapmaya uğraştım. Ama bir türlü olmadı.
Kumandadan önce trim ayarlarından %110 a kadar getiriyorum. Sonra failSafe ye giriyorum. İyi güzel norml değerin altına düşüyor. 1010 PWM den 970 lere düşüyor. Kayıt ediyorum. Tekrar trim ayarını eski haline getirince PWM değeri 1010 un altına düşmüyor. Trim ayarını eski haline getirmezsem de Quad arm olmuyor. İzzet Beyin videolarından hareketle yaptıgım bu.

Acaba FLYSky kumanda da farklı bir yol mu izleniyor.? Sizin konunuz da tam üstüne denk geldi. Sorayım dedim. Bildiğiniz bir Youtube videosu da olabilir. Şimdiden teşekkür ederim.

Mrb mehmet bey,

Birkac hamle yapiliyordu ve sonra duzltlip tekrr o seklde kaydidilyrdu sanirim degerlr kumandm is yerinde oldgndn bakamyrm tam hatrlaymdgm ama Ben 1 video izleyerek 1 defa da yapmistim o radio failsafe ayarini o videoyu araycgm simdi bulablrsem paylasacağim sizle..

• Beğen
Tepkiler: Mehmet ÖKMEN

1-2 yıldır bu şekilde uçuşlar yapıyorum ve paylaşım için belki daha iyi video elde ederim diye uçuşları gimbal takılı yada gimbalsiz gövdeye mount ile denedim ama zamanında kırım olduğu için sonuç hep aynı vibrasyon jello hepsi var muhtemeln yeni bir frame e geçeceğim iyi bir video değil ama yabancı yok :RCKolik: diye paylaşayım dedim daha iyileri olur inşallah :saygilar:
Valla bence görüntüler çok güzel tabi jello var ama çekim yapılan yer uçuş keyifli. Yalnız bir şey dikkatimi çekti alçakta iken jello çok daha az. Hareket ve yükseklik ile arttığı dikkatimi çekti. Gimbal ile uçuş ise kameranın yerleştirme aşamasında denge merkezini ayarladığınızdan emin olmanız iyi olabilir. Bir de pid ayarları ile ilgili sorun olabilir özellikle motor gücü ve I değeri düşük geliyor olabilir. Belki yardımı olur diye yazmak istedim :) Gövde veya pervane kaynaklı olsa alçak ve sabit uçuş ile yüksek hareketli uçuş arasında bu kadar fark olmaz diye düşünüyorum.

Bir de sorum olacak çekimi nerede yaptınız acaba? Görüntüler gerçekten çok hoşuma gitti :)

Ali Osman Bey paylaşımınız için teşekkür ederim. Bu gün bende FlySky i6X kumanda ile FailSafe ayarını yapmaya uğraştım. Ama bir türlü olmadı.
Kumandadan önce trim ayarlarından %110 a kadar getiriyorum. Sonra failSafe ye giriyorum. İyi güzel norml değerin altına düşüyor. 1010 PWM den 970 lere düşüyor. Kayıt ediyorum. Tekrar trim ayarını eski haline getirince PWM değeri 1010 un altına düşmüyor. Trim ayarını eski haline getirmezsem de Quad arm olmuyor. İzzet Beyin videolarından hareketle yaptıgım bu.

Acaba FLYSky kumanda da farklı bir yol mu izleniyor.? Sizin konunuz da tam üstüne denk geldi. Sorayım dedim. Bildiğiniz bir Youtube videosu da olabilir. Şimdiden teşekkür ederim.

Mehmet bey ben yardımcı olmaya çalışayım. Pwm sinyalini çok güzel düşürdünüz sonrasında o değerin üstünde kalan bir sinyal seviyesi belirlediniz. Sonra trim ayarlarını eski haline getirince zaten yeniden o değere kumanda açıkken düşmemesi gerekir. Sadece kumanda kapandığı zaman düşüyor olmalı. Sonrasında arm olmuyor demişsiniz. Bu sürede yani 1010 değerinde iken arm olmasını engelleyen hata nedir? Ne uyarısı görüyorsunuz flight data ekranında.

Valla bence görüntüler çok güzel tabi jello var ama çekim yapılan yer uçuş keyifli. Yalnız bir şey dikkatimi çekti alçakta iken jello çok daha az. Hareket ve yükseklik ile arttığı dikkatimi çekti. Gimbal ile uçuş ise kameranın yerleştirme aşamasında denge merkezini ayarladığınızdan emin olmanız iyi olabilir. Bir de pid ayarları ile ilgili sorun olabilir özellikle motor gücü ve I değeri düşük geliyor olabilir. Belki yardımı olur diye yazmak istedim :) Gövde veya pervane kaynaklı olsa alçak ve sabit uçuş ile yüksek hareketli uçuş arasında bu kadar fark olmaz diye düşünüyorum.

Bir de sorum olacak çekimi nerede yaptınız acaba? Görüntüler gerçekten çok hoşuma gitti :)

Sagoln hocam :saygilar:

İlk basta ucus yeri kırklareli bulgaristan sınırı iş yerimde ucuyrm genelde,

Benm Frame tarot 650 iron man in klon u bir frame bir aralar eger veri dogru ise osd den gordgm kadryla 95-100 km/h a yakin hizlarda ucuslar yapiyrdm ve o arada radio failsafe oldugunda quad duramdgndn 3-5 takla atiyrdu sonra duserkn yine calsyrdu hizli ucmaktnda vazgecmdm riski biliyrdm ama ormanda ucuyrm diye dusmedm isin uzerine ha duzlttm ha duzltcegm derkn bir gun ayni taklalrdan sonra yaklask 50 mt dn yere cakldm sonrasnda hersyn ayari kacti ama ucmadan duramdm yine :) hemn hasar tespiti yaptm eksiklri sipars ettm sonrasnda kirilan kollari ve proplri yeniledm gimbal biraz dagnkti onuda topladm proplra balans yapmya calstm kollrda hizalara baktm Autotune u da bircokkez yaptm ama son hal bu stablizede asiri zorlaynca yapiyr bence de bu isi loiterde cok sknti olmuyr biraz daha yavas ucmalym bunla :coolxf: 210 luk racing bi model var hiz icin onla ucuslra devam etmk lazm,
pid lere tekrr bakcgm burayada eklrm hocam.

• Beğen
Tepkiler: İzzet Camcıoğlu
Ali Osman Bey ve İzzet Bey cevaplarınız için teşekkür ederim
İzzet Bey, durum şu ki, sizin videonuzdan izlediğimi kademe kademe yapıyorum. MP den baktığımda gaz kolu en düşük PWM 1010 civarı. Kumanda Trim ayarlarına giriyorum. 3. kanalı %110 a kadar kadar arttırıyorum. MP de sinyal 980 e düşüyor. Sorun yok. Sonra kumanda Failsafe ayarına geçiyorum. Orada 3. kanalı FailSafe ayarını ON yapıyorum. Sinyal burada normalin altına inmiş görünüyor. Kaydedip çıkıyorum. Sorun yok. MP de baktığımda, kumanda yı kapadığımda FailSafe moduna giriyor. Sorun yok.
Ancak Sizin belirttiğini gibi Trim ayarlarını geri eski haline getirdiğimde herşey eski haline dönüyor. İayet Trim ayarını eski haline getirmezsem bu seferde Alet ARM olmuyor. END Point ten yapmaya çalıştım yine olmadı.

Sorun tam olarak bu İzzet Bey.

Ali Osman Bey ve İzzet Bey cevaplarınız için teşekkür ederim
İzzet Bey, durum şu ki, sizin videonuzdan izlediğimi kademe kademe yapıyorum. MP den baktığımda gaz kolu en düşük PWM 1010 civarı. Kumanda Trim ayarlarına giriyorum. 3. kanalı %110 a kadar kadar arttırıyorum. MP de sinyal 980 e düşüyor. Sorun yok. Sonra kumanda Failsafe ayarına geçiyorum. Orada 3. kanalı FailSafe ayarını ON yapıyorum. Sinyal burada normalin altına inmiş görünüyor. Kaydedip çıkıyorum. Sorun yok. MP de baktığımda, kumanda yı kapadığımda FailSafe moduna giriyor. Sorun yok.
Ancak Sizin belirttiğini gibi Trim ayarlarını geri eski haline getirdiğimde herşey eski haline dönüyor. İayet Trim ayarını eski haline getirmezsem bu seferde Alet ARM olmuyor. END Point ten yapmaya çalıştım yine olmadı.

Sorun tam olarak bu İzzet Bey.

Merhabalar subtrim ayarını -120 seviyesine çektikten sonra fail-safe ayarına geçtikten sonra ayarı aktive ettiğinizde kanalın karşısında kaç değerini görüyorsunuz. Ben sizin kumanda modelinizi bilmiyorum yani kullanmadım. Ancak temel mantığı eğer sizin modeliniz desteklemiyor olabilir. Anlattığınız sorun sanki kumanda ayarından kaynaklanıyor. Dediğim değeri paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırım :)

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Sagoln hocam :saygilar:

İlk basta ucus yeri kırklareli bulgaristan sınırı iş yerimde ucuyrm genelde,

Benm Frame tarot 650 iron man in klon u bir frame bir aralar eger veri dogru ise osd den gordgm kadryla 95-100 km/h a yakin hizlarda ucuslar yapiyrdm ve o arada radio failsafe oldugunda quad duramdgndn 3-5 takla atiyrdu sonra duserkn yine calsyrdu hizli ucmaktnda vazgecmdm riski biliyrdm ama ormanda ucuyrm diye dusmedm isin uzerine ha duzlttm ha duzltcegm derkn bir gun ayni taklalrdan sonra yaklask 50 mt dn yere cakldm sonrasnda hersyn ayari kacti ama ucmadan duramdm yine :) hemn hasar tespiti yaptm eksiklri sipars ettm sonrasnda kirilan kollari ve proplri yeniledm gimbal biraz dagnkti onuda topladm proplra balans yapmya calstm kollrda hizalara baktm Autotune u da bircokkez yaptm ama son hal bu stablizede asiri zorlaynca yapiyr bence de bu isi loiterde cok sknti olmuyr biraz daha yavas ucmalym bunla :coolxf: 210 luk racing bi model var hiz icin onla ucuslra devam etmk lazm,
pid lere tekrr bakcgm burayada eklrm hocam.

Ali Osman kardeşim, burada biz bizeyiz, sıkıntı yok. Ama yazdıklarını güçlükle okumaya çalışıyorum. Anlamak ise ayrı bir zorluk! Lütfen yazılarını yazarken konuşur gibi yazma. Yazım kurallarına ve kelimeleri doğru harflerle yazmaya özen gösterirsen eminim herkes çok daha kolay ve doğru anlayıp, yanıtlayacaktır.

Bence kumandanızın failsafe ayarlarını araştırın. Sizin kumandanızı bilmiyorum ama genelde bildiğim kadar şöyle oluyor. Alıcı içinde ayarlanıyor fail safe, kumanda dan sinyal alamadığında belirli değerlere getiriyor kanalları.