frsky taranis q x7 için 6 veya 8 ch receiver önerisi

• Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

Mehmet Y. Sarıkaya

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
frsky taranis q x7 kumanda edindim. 2 AD Sbus çıkışlı receiver var.
Ancak kumandayı uçakta kullanmayı düşündüğümden uçuş kontrolcüsü olmadan dogrudan servolara ve esc ye bağlantı yapabilmem icin rx kullanmam gerekiyor.
Önerisi olan arkadaşlar var mı?

Mehmet Y. Sarıkaya

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Yanlış, ya da çok zor sormuşum hiç yanıt yok... :)
Uzun sayılacak bir zamandır R/C modelcilikle ilgilenmeme rağmen ben de bazı konulara uzak ve bilgisiz kaldım.
Hayli zaman farklı kumandalar kullandım da bu kez Open tx olunca olay biraz farklı.
Sbus sistemi kullanmadan taranisQ X7 ile (resimdeki) V8FR-II 2.4 GHz 8 Kanal ACCST alıcıyı kullanabilirmiyim?
Sonuçta tx ve rx ikiside protrokol olarak ACCST.
You must be registered for see images attach

Berke Karlı

Çalışkan Uye
Web sitesi
www.youtube.com
İlgi Alanı
Hepsi
Gösterdiğiniz alıcıyı kullanabilirsiniz uyumludur, kumandayı d8 moda alıp bind edip kullanabilirsiniz. Ben en son çıkan FrSky X8R Telemetryli alıcıyı öneririm biraz daha pahalıdır ama güzel alıcıdır.

Son düzenleme:

TAMER ÖZTÜRK

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Mehmet bey merhaba. Aynı kumandayı ben de FrSky D8R-II Plus 2.4Ghz ACCST alıcısı ile kullanıyorum.Sizin resimde gösterdiğiniz alıcı da elimde var.Tek farkları V8FR-II de telemetri özelliği yok.Fakat D8R-II Plus da telemetri özelliği mevcut.Ben kullanıyorum size de tavsiye ederim.Bana kalırsa D8R-II Plus alın derim.Selamlar.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Link:

Mehmet Y. Sarıkaya

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Mehmet bey merhaba. Aynı kumandayı ben de FrSky D8R-II Plus 2.4Ghz ACCST alıcısı ile kullanıyorum.Sizin resimde gösterdiğiniz alıcı da elimde var.Tek farkları V8FR-II de telemetri özelliği yok.Fakat D8R-II Plus da telemetri özelliği mevcut.Ben kullanıyorum size de tavsiye ederim.Bana kalırsa D8R-II Plus alın derim.Selamlar.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Link:

Tamer bey teşekkürler. Bahsettiğim alıcıdan az önce sipariş verdim. Bir yerlerden çok ucuza denk geldi. Bu telemetri özellikli olan önerdiğiniz D8R-II plusu bir dahaki siparişe geçeyim. Nasıl olsa pek çok modelde kullanılacak bir kumanda. :)

Mehmet Y. Sarıkaya

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Gösterdiğiniz alıcıyı kullanabilirsiniz uyumludur, kumandayı d8 moda alıp bind edip kullanabilirsiniz. Ben en son çıkan FrSky X8R Telemetryli alıcıyı öneririm biraz daha pahalıdır ama güzel alıcıdır.
Teşekkürler ikinci siparişi x8r ve yanında bir 900 mhz modül ile yapsak iyi olacak gibi.:)

TAMER ÖZTÜRK

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Tamer bey teşekkürler. Bahsettiğim alıcıdan az önce sipariş verdim. Bir yerlerden çok ucuza denk geldi. Bu telemetri özellikli olan önerdiğiniz D8R-II plusu bir dahaki siparişe geçeyim. Nasıl olsa pek çok modelde kullanılacak bir kumanda. :)
Kumandanız da alıcınız da hayırlı olsun Mehmet bey.Bence çok güzel bir kumanda setiniz oldu.Ben bu kumandaya hayran kaldım.İyi ki almışım diyorum. :)

Mehmet Y. Sarıkaya

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Kumandanız da alıcınız da hayırlı olsun Mehmet bey.Bence çok güzel bir kumanda setiniz oldu.Ben bu kumandaya hayran kaldım.İyi ki almışım diyorum. :)

Teşekkür ederim Tamer bey. Birde menü uygulamalarını tamamen kavrarsam sorun kalmayacak.
Sanırım bende elimdeki diğer kumandaları kenara bırakacağım. Bir tek bu kumanda pek çok model için yeterli olacak.
Moderatörümüz Emre Kaman sağolsun, sayesinde sahip oldum.

TAMER ÖZTÜRK

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Teşekkür ederim Tamer bey. Birde menü uygulamalarını tamamen kavrarsam sorun kalmayacak.
Sanırım bende elimdeki diğer kumandaları kenara bırakacağım. Bir tek bu kumanda pek çok model için yeterli olacak.
Moderatörümüz Emre Kaman sağolsun, sayesinde sahip oldum.
Mehmet bey ben de aynı hisleri yaşadım, sizi anlayabiliyorum.Fakat internette ve youtube da birçok kaynak var.Ben de herşeyi bilmiyorum, ilk etapta menüler çok karmaşık geliyordu fakat kavramaya başlayınca sorun kalmıyor.İnanılmaz faydalı özellikler buldum ben bu kumandada.Eminim siz de seveceksinizdir. :)

Mehmet Y. Sarıkaya

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Mehmet bey ben de aynı hisleri yaşadım, sizi anlayabiliyorum.Fakat internette ve youtube da birçok kaynak var.Ben de herşeyi bilmiyorum, ilk etapta menüler çok karmaşık geliyordu fakat kavramaya başlayınca sorun kalmıyor.İnanılmaz faydalı özellikler buldum ben bu kumandada.Eminim siz de seveceksinizdir. :)
Katılıyorum.. :thumbup:

Berke Karlı

Çalışkan Uye
Web sitesi
www.youtube.com
İlgi Alanı
Hepsi
Teşekkürler ikinci siparişi x8r ve yanında bir 900 mhz modül ile yapsak iyi olacak gibi.:)
Frsky R9 900mhz modül sağlam menzil verir,uzun menzil uçmayacaksanız size 2.4ghzde en çok menzil veren alıcı Frsky l9r (5-6 km rahat) daha sonra X8R (normal biralıcıdan biraz daha fazla menzil verir).

Mehmet Y. Sarıkaya

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Frsky R9 900mhz modül sağlam menzil verir,uzun menzil uçmayacaksanız size 2.4ghzde en çok menzil veren alıcı Frsky l9r (5-6 km rahat) daha sonra X8R (normal biralıcıdan biraz daha fazla menzil verir).

Berke bey öneri için teşekkürler. Daha sonrası için düşündüğüm şeyler. R9 900 VE X8R i inceliyorum.. :)

Son düzenleme:

Mehmet Y. Sarıkaya

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Arkadaşlar merhaba.
Open-tx hakkında yardımlasaçcak kimse var mı?
Yabancı forumlar ve ingilizce olan open-tx universty de faydalanmak zor oluyor.
İlgili konularda paylaşımlar olur umuyorum.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari

Emre Kaman

Moderator
İlgi Alanı
Heli
Mehmet bey, kisa sureli opentx deneyimimden ogrendigim bir sey varsa, sifirdan bir miks yapilacaksa bunu kumandan uzerinden yapmak yerine bilgisayarda yapmak daha kolay. Opentx companion programi ile kumanda daha anlasilir oluyor.

Youtube uzerinde painless360 isimli kanalda guzel videolar var. İngilizce olsa da, ekrani takip ederek birseyler ogrenebilirsiniz. Dediginiz gibi turkce kaynak pek fazla yok ne yazik ki.