Frsky X4R-SB Bağlantı Problemi

berattea

Uye
Yeni aldığım Frsky X4R-sb alıcımı ilk etapta taranis görmedi. Sonra netten araştırmalarım sonucu yazılım güncellemesi yaparak kendisiyle kumandam eşleşti. Fakat bazen hızlı şekilde kopup bağlanıyor. Yani nasıl anlatayım 2 sn bağlı kalıp hemen kopuyor sonra yine hemen bağlanıyor. Bunun nedeni ne olabilir acaba?

Berat Özdemir' Alıntı:
Yeni aldığım Frsky X4R-sb alıcımı ilk etapta taranis görmedi. Sonra netten araştırmalarım sonucu yazılım güncellemesi yaparak kendisiyle kumandam eşleşti. Fakat bazen hızlı şekilde kopup bağlanıyor. Yani nasıl anlatayım 2 sn bağlı kalıp hemen kopuyor sonra yine hemen bağlanıyor. Bunun nedeni ne olabilir acaba?
Kesinlikle normal bir şey değil. Söylediğinizden anlaşılan o ki yine yazılımsal bir sorun var gibi :rolleyes: :rolleyes:
Kullandığım bir model olmadığı için net bir şey söyleyemiyorum ama sorun kesin çözülüp emin oluncaya kadar kesinlikle bu alıcıyı kullanmamak lazım.

FrSky son dönemde paketlenen alıcılarını EU versiyon yazılımı yükleyerek gönderiyor. Büyük olasılıkla kumandanız eski versiyon yazılıma sahip. Sitesinde EU olmayan yazılım var. Onu alıcıya attığınızda sorun kalmaz.

Hep bu yazılımcıların başının altından çıkıyor [emoji14]

Dragonfly...

Bahsettiğiniz yazılım işlemini hem kumandam icin non-eu versiyonunu hemde kumandanin arkasindaki baglanti yoluyla aliciya atip eslesmeyi o sekilde sagladim. Oncesinde zaten bind olmuyordu. Suan bind olsada bu sekilde kopma durumu var tekrar yazilim yuklesem duzelirmi

Sorunu hallettim. Daha dogrusu herhangi bir sorun yokmus. Alıcı ve kumanda cok yakın olunca bu sekilde kopmalar yapiyor. Fakat atiyorum 50cm uzaklastiktan sonra hersey normale donuyor. :halay:

Normal de kumanda ve alıcı birbirine yakın diye koptuğunu görmedim daha önce, siz yine de dikkatli olun, uçarken bile o veya bu şekilde yakın olunca sorun oluyorsa, sizin yakınınızdan geçerken düşmesin sonra.

Spektrum kumandalarda bind ederken cok yakin olunca sikinti ciktigini duymus ve sahid olmustum ama ben de bunu ilk defa duyuyorum :rolleyes: