FS-CT6B Kumanda Simulator Tanıtma Sorunum

Halit Südan

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Arkadaşlar merhaba,:saygilar:
Uzun zamandır uğraşmama rağmen bir türlü çözemediğim ve araştırmalarımın beni bir yere getirmediği bir konuda bilginize ihtiyacım var sanırım. Radyo kontrolcü olarak bir Flysky-CT6B kumandam var. Forumda okuduklarım ve youtube'da izlediğim videolar neticesinde ekran görüntüsünde görülen yere kadar geldim. Vjoy adında program indirdim. İmzalı driverları kurdum. Kumandayla gelen cd'deki T6config programını da kurdum Bu iki programda joystickin hareketlerini görebiliyorum. Ama iş simulatör programına gelince işler karışıyor. Programlar kumandayı görmüyor. Sinir bozucu bir durum gerçekten. Program olarak Picasim ve ClearView diye iki program indirdim. İkisinde de sonuç alamadım.:rolleyes: Bu konuda tecrübesi olan arkadaşların görüşlerini bekliyorum.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu kullandığınız yazılımlar için kumanda ile bilgisayar arasındaki bağlantı yönteminiz nedir ? Kullandığınız program bu bağlantı şeklini destekliyor mu ?

Kullandığınız programlar usb bağlantıyı destekliyor mu? Desteklemiyorsa bir sim dongle almalısınız.

Ek bilgi : Forumda phoenix 5.0 isimli sim programını bulabilirsiniz. Bu program helikopter simülatör programıdır ve kumandanızı usb kablo ile bilgisayarınıza başladığınızda çalışır. İndirin ve deneyin. Eğer bu programla bir sıkıntı yaşamazsanız ozaman kumandadan kaynaklanan bir sorununuz yok demektir.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba,:saygilar:
Uzun zamandır uğraşmama rağmen bir türlü çözemediğim ve araştırmalarımın beni bir yere getirmediği bir konuda bilginize ihtiyacım var sanırım. Radyo kontrolcü olarak bir Flysky-CT6B kumandam var. Forumda okuduklarım ve youtube'da izlediğim videolar neticesinde ekran görüntüsünde görülen yere kadar geldim. Vjoy adında program indirdim. İmzalı driverları kurdum. Kumandayla gelen cd'deki T6config programını da kurdum Bu iki programda joystickin hareketlerini görebiliyorum. Ama iş simulatör programına gelince işler karışıyor. Programlar kumandayı görmüyor. Sinir bozucu bir durum gerçekten. Program olarak Picasim ve ClearView diye iki program indirdim. İkisinde de sonuç alamadım.:rolleyes: Bu konuda tecrübesi olan arkadaşların görüşlerini bekliyorum.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Merhaba.
Aşağıda ki linkini attığım youtube videosunun altında bulunan açıklama kısmında phoenix5 in indirme ve emulator bağlantısı var. Phoenix 5 i yükleyin. Daha sonra videoyu izleyerek emulator i kurun. Gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra kumandayı görecektir. Dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı, phoenix in kurulu olduğu dosya klasörünün içinden "phoenix" ve "Simulator" yazan dosya isimlerini değiştirmek. Phoenix!in ismini "Simulator", Similator'ün ismini "Phoenix" olarak değiştirin. Luncher dosyasını da masaüstüne kısayol atayın. Programa giriş yaparken "luncher" dosyasını yönetici olarak çalıştırıp giriş yaptığınızda kumandayı görcektir.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari