FS-CT6B Verici Mode 2 ile Hausler 450 V2 2.4G 6ch Helikopter

tranadolu

... Uslanmaz Havacı ...

Abilerim, arkadaşlarım bir klon olarak bu model hakkında düşünceleriniz nedir? Fiyat çok uygun geldi bana... Siz üstadlara yorumları için şimdiden teşekkürler...

Serkan DAĞDEVİREN' Alıntı:

Abilerim, arkadaşlarım bir klon olarak bu model hakkında düşünceleriniz nedir? Fiyat çok uygun geldi bana... Siz üstadlara yorumları için şimdiden teşekkürler...
Bence direkt fiyata aldanıp bir model almak yapılacak en büyük hata. Özellikle elektronik üzerinde geliyor ise. Sonra gerek ayar gerekse yedek parça sıkıntısı nedeni ile hobiye başlamadan bırakma ihtimali ortaya çıkıyor.

Özetle ben olsam bedava verseler bu modeli tercih etmezdim :D

Aşağıda 450,500 ve klon inceleme konulara bakarak, bir model tercihinde bulunmanız bence en doğrusu ;) Bu arada simulator çalışmasını da unutmuyoruz :)

Serkan Bey , uzak durmanızı tavsiye edeceğim.Yeni başlayanlar konularını takip ederseniz , yeni başlayan birisi gerek netten , gerek yakınlarındaki usta modelcilerden destek alarak bu hobiyi devam ettirebilir.Ancak bu heli klonun da klonu gibi görünüyor.Ayar tutturması , parça sıkıntısı , kalite , dayanıklı materyal gibi özellkiklerden mahrum gibi bana göre.Size tavsiyem , yurt içinde kullanıcısı çok olan , rüştünü ispat etmiş bir model almanızdır.200 tl daha pahalı olur , ancak içiniz rahat olur , bir sorunu çıktığında , her kaynaktan bilgi edinebilirsiniz.Üstelik bu modelin kumandası da malesef kumandaların kralı Turnigy9x'le bile kıyaslanamaz bir durumda.

Abilerim teşekkür ederim... şimdiden vazgeçtim abilerim... :) siz üstadların yorumları benim için önemli... Mehmet abi simulator calışmasına izmite geldiğimde şayet müsait olursanız sizlerden yardım alarak başlamak isterim tabi kabul ederseniz... Daha v922 yi bile uçuramadım... :(

Haklısın fiyat gerçekten çok iyi. :agreed:

Ama bu fiyat düşünüldüğünde fiyatla birlikte bir riskte satınalınmış olacaktır bence.

Eğer tecrübeli bir modelciysen denenebilir, ama modelcilikte yeniysen bence uzak dur derim.

Abilerim teşekkür ederim... şimdiden vazgeçtim abilerim... :) siz üstadların yorumları benim için önemli... Mehmet abi simulator calışmasına izmite geldiğimde şayet müsait olursanız sizlerden yardım alarak başlamak isterim tabi kabul ederseniz... Daha v922 yi bile uçuramadım... :(
Müsait olursak seve seve yardım ederiz ;) Ama forumdaki konularda yeterince açık %p Yine de tercih senin :)

Mehmet abi işin açığı kumandayı pc'ye bağlamak için bir kablo alcam ama sadece kabloyla olmıyacağını söylemiştin... Acaba Forumumuzda bu tarz bir kit satan varmıdır bildiğiniz..

Mehmet abi işin açığı kumandayı pc'ye bağlamak için bir kablo alcam ama sadece kabloyla olmıyacağını söylemiştin... Acaba Forumumuzda bu tarz bir kit satan varmıdır bildiğiniz..
Kumanda olarak ne kullanacaksın peki ?? Herhangi bir RF kumandayı kullanmak için Dongle gerekiyor ve bunu Türkiye'de bulmak zor. Netice de bu işin demirbaşı olduğu için kimse satmıyor. Bence vakit kaybetmeden yurtdışından sipariş geç.

Yerinde olsam Hobbyking'den wireless Dongle sipariş ederim ;) (İlgili konularda ürünün linki var )

Abi v922 kumandası simülatör bağlantısı olduğu için bir daha kumanda almıyım dedim... Alacağımız parça bu kumanda ile çalışırmı? yok çalışmaz dersen direk thk nın sim kumandasını alayım o zaman...

Abi v922 kumandası simülatör bağlantısı olduğu için bir daha kumanda almıyım dedim... Alacağımız parça bu kumanda ile çalışırmı? yok çalışmaz dersen direk thk nın sim kumandasını alayım o zaman...
Sanki bu soruyu daha önce sordun ve cevapladık diye hatırlıyorum Serkan :rolleyes: Neyse şimdi bu tür kafandaki sorulara üst menüdeki ARA botunu kullanarak cevap bulabileceğin gibi, ilgili bölümlerde yer alan ve ilk konu olan INDEKS konulara da bakarak cevap bulabilirsin ;)

Mesela bu indeks sayfasında şu konuya link verdik. Göreceğin üzere V922 + Wireless dongle sorunsuz çalışıyor ;)

Aynen abi... :) Şimdi konuyu farkettim o zaman bir dongle şipariş ediyor en kısa zamanda sim çalışmalarına başlıyorum... Zaman kaybetmeyelim ki daha üst seviye bir heliye çabucak geçelim... Çok teşekkür ederim abim saol...