Fs-Th9x TGY-İA6B Bind Problemi Ve Fs-Th9x Yazılım Yükseltmesi

İlgi Alanı
Uçak
Öncelikle bu kumandayı almış olduğum için pişmanım. Ama şuan olsa sanırım f/p durumu yüzünden yine aynı kumandayı alırdım..

Yaşadığım problem FlySky Th9x kumandamın Fs-R9B alıcısı ile kullanmakta iken voltaj reg. problemi yüzünden alıcımın yanmış olması.

Yurtışından bekleyecek vaktim olmadığı için kısa süreli çözüm olması açısından Türkiye'de flysky alıcı arayışına girdim ne yazık ki sıfır bile 1 2 tane buldum. Sonuç olarak letgo üzerinden birisiyle Fs-ia6b alıcı için anlaştım. Alıcıyı almaya arkadaşım gitti. Ama ne yazık ki arkadaşımın alıp getirdiği alıcı flysky ia6b değil turnigy tgy ia6b çıktı....

Ve ne denediysem alıcı ve kumanda bind olmuyorlar.

1. Sorum her ne kadar her iki markada hemen hemen aynı olmalarına ve her ikiside afhds protokolü kullanmalarına rağmen bind olmama sebebi farklı marka olmaları mı?

2. Sorum ise kumandamın stock yazılımını yükseltirsem bu problemi aşabilir miyim?

2. Sorumun cevabı eğer evet 3. Sorum tam olarak şöyle; bu yükseltme işlemi için Ftd232 modül kullanabilir miyim? Yada her hangi bir arduino? Elimdeki modül ( )

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim ??

Merhaba. ia6b alıcı ve th9x kumanda uyumlu değil bind olmaz. Yükseltme işlemi için ftd232 olmaz, usbasp gerekir ancak kumandanın içini açıp tehlikeli bir lehimleme işlemi yapmanız lazım. Stock verici kullanıyorsanız bende kullanmadığım bir turnigy 9x orijinal alıcı var pazartesi size gönderebilirim isterseniz bildiğim kadarıyla flysky ile uyumlu.

Merhaba. ia6b alıcı ve th9x kumanda uyumlu değil bind olmaz.

Merhaba Özgür Bey? öncelikle tüm sorularıma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim??.

Ftd232 evet onu bende öğrendim. Pazartesi bir elektronikçiden USBasp alacağım. Lehimleme konusunda korkum yok ama yinede umarım başarılı olurum ?.

Son bir kez kesinleştirmek istiyorum;
1.si Markası yani flysky ya da turnigy farketmez hiçbir ia6b alıcıyı kullanamaz mıyım?
2.si Bu kanal sayısı ile mi alakalı yani hep 9x alıcımı kullanmalıyım mesela fs - ia10b satın alsam bind edemez miyim? (sanmıyorum çünkü kumanda ile birlikte satan aliexpress paketleri var).

Bu arada cömertliğiniz için ayrıca çok teşekkür ederim. Baktım başka çözüm bulamıyorum sizden satın alırım elinizdeki fazla alıcıyı ?

• Beğen
Tepkiler: Özgür Korkmaz
Merhaba Özgür Bey? öncelikle tüm sorularıma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim??.

Ftd232 evet onu bende öğrendim. Pazartesi bir elektronikçiden USBasp alacağım. Lehimleme konusunda korkum yok ama yinede umarım başarılı olurum ?.

Son bir kez kesinleştirmek istiyorum;
1.si Markası yani flysky ya da turnigy farketmez hiçbir ia6b alıcıyı kullanamaz mıyım?
2.si Bu kanal sayısı ile mi alakalı yani hep 9x alıcımı kullanmalıyım mesela fs - ia10b satın alsam bind edemez miyim? (sanmıyorum çünkü kumanda ile birlikte satan aliexpress paketleri var).

Lehimleme korkunuz yoksa iyi ama yinede dikkatli olun. Hayır bind olmazlar. Teknik konulara pek hakim olmasamda uyumlu olmadıklarını biliyorum:) vericiyi satmıyorum lazımsa sizin olsun zaten kullanmıyorum.

şuraya bir güz atsana galiba kumandanın yazılımını değiştirip yapabilirsin ama dikkatli ol kumandanın yazılımını bozma , ayrıca arduino ile de yazılık-m için arayuz yapabilirsin ben öyle yapmıştım ama detayını hatırlamıyorum bakmam lazım şuan

Merhaba Anıl Bey çok teşekkür ederim. Evet baya farklı kaynaklar var iyice araştırmadan girmeyeceğim zaten kumandanın yazılım işine.. Eğer detayları hatırladığınızda gönderirseniz çok iyi olur. Onun dışında bu gönderdiğiniz i6 için bende ki kumanda th9x.