Ft Bloody Baron Twin

Nesimi Sakmak

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Herkese merhabalar.

Bu modeli geçen ay tamamlamıştım ve bir kaç hafta sonu uçuş yaptık. FT Super Bee ye göre daha uzun ve geniş kanat ve geniş kuyruk yüzeyleri sayesinde daha sakin, daha oturaklı ama bir o kadar da hareketli bir model oldu. Bu modeli yapmaktaki amacım Super Bee'ye koyamadığım Gopro için daha uygun bir platform olmasıydı. Çok da güzel oldu. Tek sorunumuz uygun bir iniş takımı teli bulamamam nedeniyle inişlerde en az bir kaç kez sekmeden inemiyoruz. Tel çok sert olduğu için esnemiyor. Neyse buyrun fotolara.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Farkedileceği üzere bu uçağın kanadını sökülebilir yapabildim.

Son düzenleme:
Ve asıl konuyu açma sebebim. Bu modeli bir de alttan kanatlı denemek istiyorum. Bu şekilde pil için daha uygun bir alan olacağını ve elektroniklere daha rahat müdahale edebileceğimi düşünüyorum.

Şöyle ki;

Geleneksel fotomuzu da unutmayalım.

Model üzerindeki çıkartmalar dikkat çekmiştir mutlaka. Bizimkisi uçaklara isim vermeyi çok seviyor. Bu sefer çok istedi o yüzden onun istediği çıkartmaları yaptık ve uçağın adını kendisi belirledi. Umarım adına yakışır bir uçak olur. :):)

Son düzenleme:
Eline sağlık Nesimi abi. Güzel olmuş. Motorların linkini paylaşabilir misiniz?

• Beğen
Tepkiler: Nesimi Sakmak
Eline sağlık Nesimi abi. Güzel olmuş. Motorların linkini paylaşabilir misiniz?

Kadir uçan modeli soruyorsan eğer multistar 2206-2150 kv motorlar. Hk da var. 5045 3 pal prop ve 4s pille 850-900 gr çekişi var. Ama yeni modelde Emax 2205-2300 kv red bottom kullanıcam. Aynı pil ve propla 1100 gr çekişi var. 20a lik esc ikisine de yetiyor.

Gayet sevimli ve güzel bir model olmuş, ellerine sağlık ve paylaşım icin teşekkür ederiz Nesimi Hocam :thumbup:

• Beğen
Model sevimli ve sempatik. Elinize sağlık.
Benim kanaatim fpv amaçlı ve daha stabil uçmasını istediğimiz modeller de kanat eninden daha çok kanat boyunun fazla olması. Ve biraz dehidral olursa daha da iyi olmaz mı?

• Beğen
Nesimi hocam rica etsek plan, kullanılan elektronik gibi konularda detay veya varsa konu linki paylaşabilir misin ? İlla beğenip yapmak isteyen olacaktır %p

Model sevimli ve sempatik. Elinize sağlık.
Benim kanaatim fpv amaçlı ve daha stabil uçmasını istediğimiz modeller de kanat eninden daha çok kanat boyunun fazla olması. Ve biraz dehidral olursa daha da iyi olmaz mı?

Tabii ki bu söylediğiniz normal fpv uçakları için geçerli olabilir ama benim olayım aksiyon olduğu için mümkün olduğunca oynak olması lazım.

Nesimi hocam rica etsek plan, kullanılan elektronik gibi konularda detay veya varsa konu linki paylaşabilir misin ? İlla beğenip yapmak isteyen olacaktır %p

Mehmet Bey maalesef bu uçak için paylaşabileceğim bir plan yok. Orjinali önden tek motorlu bir uçak. Ben çift motorluya çevirdim ve şimdi kanadı alta alıyorum. Elektronik için şu an birşey yazmayayım. Yeni uçak uçtuğu zaman kullandığım parçaları yazarım tabii ki.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Kanlı Baronu hafta içi tamamladım ve dün ilk uçuşlarını yaptım. Beklediğim gibi yerine göre sakin yerine göre aşırı hareketli uçuşları var. Bu haliyle bu uçağı daha çok sevdim. Öncelikle son halinden fotolar.

İlk fırsatta videoları editleyip eklerim. İlk uçuşu direk fpv olarak yaptığım ilk uçak oldu bu arada. Çok az bir trim gerektiği için herşey yolundaydı. Bir süre fpv uçuşlarını bu uçakla yapacağım görünüyor.