Ft Bushwacker kendi yaptığım ilk ucak

Anıl Tosunlar

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
Merhabalar , ilk uçağım olan mini apprentice ile başlayan uçuş serüvenimi kendi yaptığım bir ucak ile daha ileriye taşımayı hedefledigim projemde flite test bushwacker modelini baz aldım fakat planlarinin ciktisini alamadigim ve onların kullandığı malzemeyi bulamadığımdan bauhaus tan aldığım depron malzemeyi kullanarak ve planda kendimce değişiklikler yaparak fotoğraftaki uçağı yapmayı başardım. Motor ve esc si şuan kargoda olduğu için henüz uçağım hazır değil ama bitirdiğimde sizlerle paylaşacağım.heveslendigim için şimdiden birkaç görseli sizlerle paylaşmak istedim.yorumlarinizi bekliyorum.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Birazdan ustalar teknik açıdan modeli değerlendirirler :saygilar:

Bakalım uçuşu nasıl olacak :)

Modeli yapalı 15 20 gün oldu abi ama motor ve esc de kargo olarak sikinti cikti yeniden gonderdiler onu bekliyorum.ınan çok sabırsızlanıyorum mehmet abi uçarken görmek için, sizin yorumlariniz benim için değerli:)

Kesin olarak söyleyebileceğim varsa o da şudur: büyük bir aşk ile yapılmış! Güle güle uçur.. %p

Biz de depron bulamıyoruz :) Ft nin uçaklarda kullandığı malzemenin adi maket kartonu/foamboard olarak geçiyor.

Maket kartonu ile kanat yapıldığında baya saglam oluyor esneme yok denecek kadar az oluyor. Siz deprondan yapilan kanada destek olarak birşeyler yaptiniz mi ?

Kanadı govdeye en az 4 lastikle tutturmanizi öneririm.

Maiden videosunuda bekliyoruz :RCKolik:

Maket kartonu ozalitcilerde çok pahalı bahaus da da bulamadım o yüzden depron (yoğuşma onleyici diye geçiyor sanirim) aldım
Kanatlarım çok sağlam bir iki test yaptım uçağı tutup hızla döndürme gibi oldukça mukavemetli görünüyor. Kestigim yerleri bant ile yapıştırıp öyle katladım kanatlarda maket kartonu mantığı oldu yine.tek sorun silikonu tabancadan direk sıktıginda eriyor o yüzden biraz üfleyerek soğutup o şekilde kullanmak gerekiyor.

Uçsa da uçmasa da bence önemli bir misyon üstlenmiş bir uçak. Ellerinize sağlık.
Dihedralsiz oluşunu üstten kanatlı oluşu dengeleyebilir bir ölçüde. Kuyruğun kısalığı bir dezavantaj olabilir. Uygun ekipman ile (yani fazla ağır olmamalı) ve ağırlık merkezi doğru yerde olursa uçar gibime geliyor. Ancak kanat hücum kenarının biraz daha zımparalanıp yuvarlatılmasını öneririm.

Görüşleriniz için teşekkür ederim sümer abi biraz zımpara dediginiz gibi iyi olabilir zaten boyamasinida henüz gerçekleştiremedim bekledigim parçalar var.umarim kargolar bir an önce ulaşırsa ilk uçuşunun videosunu hemen sizlerle paylaşırım :)

Oldukça başarılı görünüyor, uçuşunu merakla bekliyorum.

Az kaldı bu gece bitecek inşallah :)

ANIL' Alıntı:
Az kaldı bu gece bitecek inşallah :)

Hadi hayırlısı güle güle uçur.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim celalettin abi birazdan videosunu paylasicam

Genel hatlarıyla biten "çağla" isimli uçağımı şöyle bir gostereyim istedim :) Her kadın boyle seylere destek vermez ama sagolsun benim canim sonuna kadar destek oldu.bende onun isminin ucak için çok güzel olacağını düşündüm.maiden uçuş videosunuda inşallah en yakın zamanda uçurup paylaşacağım.birde ne kullandım nasıl yaptım diye konuyu devam ettirmeyi düşünüyorum.saygilar...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

https://youtu.be/Aqk0CHF7TRs

Video için teşekkür ederiz, ellerine sağlık Anıl %p

Maiden videosunu da merakla bekliyoruz :hoppa:

Aslında ilk uçuşu sizlerle yapmayı çok isterdim buluşmada ama büyük ihtimal işlerimden dolayı gelemeyeceğim ama kader bi bakmışsınız kaçıp gelmişim:) kısmet bakalım ;D