FT Spitfire

Mustafa Koç

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
Selamlar arkadaşlar FT Spitfire modelini yaptım yapım videosu ve planları internette olduğu için yapım sırasında hiç fotoğraf çekmedim. Yine de burada da paylaşmak istedim.

Aslında modeli yapalı baya oluyor ama ilk uçuşu bu gün yaptım beklediğimden iyi geçti :thumbup: bu uçak da ilk uçuşunu yapmak için birkaç kez sahaya geldi ama hep aksilikler çıktı kısmet bugüneymiş :lol:

Uçağı aşağıda fotoğraflarda göreceğiniz üzere renkli koli bandıyla kapladım ama bir savaş uçağı için fazla "ponçik" oldu :lol::lol:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Gelelim uçuşa ilk uçuşta burna ağırlık ekleme rağmen biraz kuyruk ağırdı

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Burna biraz daha ağırlık ekledik (anahtarlık:lol:) biraz daha toparladı iki pille baya uçuş süresi yaptı tam zaman tutmadım ama bu günlük tatmin etti diyebilirim.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Tüm :RCKolik: ailesine buradan tekrar teşekkür ediyorum bu hobiye burası sayesinde başladım büyük ölçüde burası sayesinde sürdürüyorum:saygilar:

Uçağı aşağıda fotoğraflarda göreceğiniz üzere renkli koli bandıyla kapladım ama bir savaş uçağı için fazla "ponçik" oldu :lol::lol:
Renkli koli bandı bildiğim kadarıyla çok ağır olduğu için pek tavsiye edilmiyor :)
Tüm :RCKolik: ailesine buradan tekrar teşekkür ediyorum bu hobiye burası sayesinde başladım büyük ölçüde burası sayesinde sürdürüyorum:saygilar:
Bu güzel düşüncelerini bizlerle paylaştığın için de ayrıca teşekkür ederiz :RCKolik:

Renkli koli bandı bildiğim kadarıyla çok ağır olduğu için pek tavsiye edilmiyor :)
Toplam uçuş ağırlığı 700 gram civarı tam hassas ölçmedim normal baskül ile tartabildim sadece ama bütün bant en fazla 50 gram falan gelmiştir diye tahmin ediyorum Mehmet abi

Bu güzel düşüncelerini bizlerle paylaştığın için de ayrıca teşekkür ederiz :RCKolik:
Bu ortamı kurup üstüne birde devam ettirmek için bunca çaba harcıyorsunuz esas ben teşekkür ederim :saygilar: