Futaba 10ja ve Futaba 7C nin menzili ne kadardır? Hakkında bilgisi olan varmı?

Berke Karlı

Çalışkan Uye
Web sitesi
www.youtube.com
İlgi Alanı
Hepsi
Merhabalar merak ettiğim soru Futaba 10ja nın menzili ve futaba 7c nin menzili ne kadardır? Bu kumandalardan birini almak ve ufak çaplı bir fpv set almak istiyorum.

Evet bellli Berke ne kadar sabırsız olduğun....

Sana kayıt sonrası özelden gelen mesajı okuma zahmeti göstermeden, girdiğin gruba bir selam bile vermeden hemen sorunu sormuşsun......

Bir de unutmadan söyleyeyim, öyle aklına gelen her soruyu forumu araştırmadan sorma, incelemeden okumadan sorma lütfen......

Önce tanışma konusu açsaydın keşke :) Birine benzettim seni ama avatarın yok tanışıyormuyuz :D

Futaba 10ja ve Futaba 7C nin menzili ne kadardır? Hakkında bilgisi olan varmı?

Mehmet hocam k. bakmayın forumu takip ediyorum ara sıra.23 ekim 2013 te kayıt olmuştum ama kendimi tanıtmayı unutmuşum. Rencide etmenize gerek yok. Birazdan bir konu açıp tanıtırım kendimi. :) Hocam foruma baktım menzille ilgili birşey bulamadım. Kadir tanıyorsun beni :agreed:

Her iki kumanda da 2.4 GHz kumanda oldukları için menzilleri aynı olup max 2 km'dir.

Menzil arttırmak için haberleşme protokolun ve frekansının değişmesi gerekir. Bu tür sistemlere "UZUN MESAFE SİSTEMİ (LONG RANGE SYSTEM) (LRS)" denir ve detaylar ektedir.