Futaba 8FG ile Boeing 727 yi Uçurdular

Kadir Kurt

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Bir grup araştırmacı uçak kazasında hangi bölümdeki yolcuların daha çok kazadan etkileneceğini öğrenmek için Boeing 727 düşürmüşler. Önceden Discovery kanalında izlemiştim Türkçe belgeselini şimdi bulamadım internette ama. İlk 727 yi satın alıyorlardı. Sonra ona havada yetişecek küçük uçak ayarladılar büyük gün o küçük uçağa bir şey olmuştu :D Bu yüzden cessna ile uçmuşlardı. Cessnanın en son hızı 727 nin havada kalabilmesi için gereken en düşük hıza zor yetişiyordu :lollol: Uçağın içinde pilot vardı pilot uçağı rotaya soktu ve paraşütle atladı uçakta kimse yoktu. Cessna nın içindeki adamın elinde bizim model uçurduğumuz Futaba 8FG vardı :lollol: Futaba ile uçağı uçuruyordu.Tam cümleyi hatırlamıyorum ama Futaba ile uçağı uçuran adam oyuncak mağazasından aldığımız kumandayla bu uçağı uçurduğuma inanamıyorum(?) demişti. :lollol: Uçağın düzgünce yere çarpmasını sağladılar. Benden kısaca anlatım bu kadar :saygilar:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

En karmaşık görünen uçaklar bile sonuçta 4 kanallı, Turnigy'de yeterdi neden o kadar şaşırmış anlamadım. :laugh:
Modelcilerin uçurduğu uçaklardan farklı bir fizik kanunuyla mı uçuyormuş boeing 727 acaba, azcık büyük. :lollol: :lol:

Türker Akgün' Alıntı:
En karmaşık görünen uçaklar bile sonuçta 4 kanallı, Turnigy'de yeterdi neden o kadar şaşırmış anlamadım. :laugh:
Modelcilerin uçuduğu uçaklardan farlı bir fizik kanunuyla mı uçuyormuş boeing 727 acaba :lollol: :lol:
Arkadaş Futabayı küçük görmüş anlaşılan :lol: Birde bizim helikopter uçak uçurduğumuzu görenler şuna bak büyümüş halla oyuncak oynuyor diyorlar. Bizim kumandalarımız gerçek uçak bile uçurabilir :lol:

Türker Akgün' Alıntı:
Modelcilerin uçuduğu uçaklardan farlı bir fizik kanunuyla mı uçuyormuş boeing 727 acaba :lollol: :lol:

Budur! :bravo:

Bakalım daha neler görüp, duyacağız :lol: :lol:

Benim daha 8fgm olmadı yav

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Uçakta gözüm yokta bi redbull gösteri helikopteri iyi olurdu

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Ynt: Futaba 8FG ile Boeing 727 yi Uçurdular

Türker Akgün' Alıntı:
Modelcilerin uçurduğu uçaklardan farklı bir fizik kanunuyla mı uçuyormuş boeing 727 acaba, azcık büyük. :lollol: :lol:

Bakış açısı çoook iyi valla abi :D

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi