G500 Sport ile Funnel çalışmaya başladım. (22.06.2016 videosu eklendi)

Cahit Kaş

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
Herkese selam. Bu gün gün boyu hava yağmurluydu. Ama akşamdan kafaya koymuştum. Bu gün funnel çalışacaktım.
O yağmurda çıktım alana gittim. Hava sağanak yağışlıydı. Hatta yarı uolda dönmeyi bile düşündüm.
Alana gittim. Bir süre arabada oğlumla bekledim. O uyuya kaldı ve bu arada hava da açıldı. Harika bir hava vardı.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

G500 Sport ile Funnel çalışmaya başladım. (04.05.2016)

Cahit hocam maşallahın var havada güzel modelde güzel, Başlamak bitirmenin yarısıdır derler hadi hayırlı olsun kırımsız çalışmalar.

Tebrik ederim Cahit hocam. :bravo:

Harekete gayet yavaş ve net bir şekilde girip modelin irtifasını da çok güzel koruyabiliyorsun. :thumbup:

Oldukça zor bir hareket esasında ancak senin gibi yetenekli arkadaşlarımız böyle daha ilk denemelerde çıkartabilir. %p

Helide her hareket yeni bir heyecan, funnel benim de çalışmayı en çok sevdiklerimden. :RCKolik:

Cahit Abi eline sağlık çalışmalar başlamışsa devamı gelir bunun :thumbup: :bravo:
başlangıçta ailoren ve kuyruk komutunu fazla veriyoruz, heli dar alanda yapıyor funneli, zamanla daha küçük komutlar vererek geniş alanda tarama yapabilirsin inşallah, benim de çalıştığım bir hareket simde tamam demeden gerçekte deneyemiyorum :laugh:
kırımsız çalışmalar diliyorum.

Gayet yavaş ve kontrollü bir şekilde harekete giriyorsun ve her şeyden önemlisi tüm kontrol sende hissediliyor :bravo: Zamanla hareket yaptıkça oturacak ve çok daha güzel olacaktır %p

Bir ara ben de deniyordum. Microlarda olayı çözdüm ama 570 nedense biraz kasıyordum :laugh: Bu vesile ile ben de yeniden başlayayım bari bu harekete de 2 sene sonra yeni bir şey katmış olalım uçuşumuza :laugh:

Cahit hocam ellerinize sağlık . Manzara mükemmel. Model daha da güzel. Maşallah.

Uçuş istikrarlı izlemesi keyifli. Giderek daha güzelleşiyor.

Paylaşım için teşekkürler.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

:saygilar: Çok güzel kontrollü hareketler, hava da çok güzelmiş, bende aynı hareketleri ufak helide yapıyorum ama sıra 570 e gelince sanki ellerim bağlanıyor, kırım korkusu
elleri bağlamakta , ama herşey zaman ,ellerinize sağlık , :bravo:

Cahit bey özellikle sizin videoları izlemesi çok zevkli çünkü yeşil tarlanın üzerinde model gayet net görünüyor...... Tebrikler inşallah bizde yaparız.....

Arkadaşlar hepinize teşekkürler. Bu konuda başka çalışma videolarımı da paylaşmayı düşünüyorum.
Mehmet Abi sizden de video bekleriz. Bir parmağınız rescue butonunda olunca yapılabiliyor.

Mekan da 10 numara. %p
Uçuşta 10 numara :bravo:
İnş biz de başlarız böyle denemelere ;D

Videoyu yeni izleme fırsatım oldu, valla süper Cahit. Ben yere bu kadar yakın hareket denemeye cesaret edemiyorum açıkçası. :bravo:

Şafak ALTINTAŞ' Alıntı:
Mekan da 10 numara. %p
Uçuşta 10 numara :bravo:
İnş biz de başlarız böyle denemelere ;D
Teşekkürler.
Alan bence pilotajın ilerlemesi için en az rescue kadar önemli. Bu alanı keşfettikten sonra bunun farkına vardım. daha önce uçtuğum yerler buraya göre çok yakın olmasına rağmen artık oralara pek uğramıyorum.

Emre Kaman' Alıntı:
Videoyu yeni izleme fırsatım oldu, valla süper Cahit. Ben yere bu kadar yakın hareket denemeye cesaret edemiyorum açıkçası. :bravo:
Teşekkürler Emre. Rescueye güveniyorum yoksa bende de yok o cesaret. zaten çok heyecanlanıyorum bu denemeler sırasında.

Videoda hareket gayet düzgün çıkmış görünüyor hocam... Pek çalışmalık durum kalmamış yani. :)

Cahit Kaş' Alıntı:
Arkadaşlar hepinize teşekkürler. Bu konuda başka çalışma videolarımı da paylaşmayı düşünüyorum.
Mehmet Abi sizden de video bekleriz. Bir parmağınız rescue butonunda olunca yapılabiliyor.
Uzun bir aradan sonra bu konunun da gazi ile :laugh: bugun 570 ile yavas yavas Funnel calismalarina yeniden basladim :thumbup: ama video yok ne yazik ki :embarras: Insallah en kisa surede videolar da geliyor :D

İlahi Cahit abi :D Bu yerden 3-4 metre yüksekte hareket denemelerinle hepimizin ayarlarını bozacaksın ;D

Bu arada :bravo: :bravo: :bravo: