gauı nx7 ana dişli

İlgi Alanı
Hepsi
gauı nx7 nitro modelin ana dişlisi havada ucus esnasında sıyırdı sebebi ne olabilir arkadaslar

NX7'de cogu nitro gibi pinyon sabit, yani herhangi bir backlash ayari yapilmiyor. Aklima gelen olasi sebepler;

- Ana disli yuksekligi olmasi gerekenden yuksek/alcak ise, pinyon dislinin tumune degil bir kismina oturmus olabilir, ancak boyle bir durumda kuyruk aktarmasinin ana disliden daha once sorun cikarmasi beklenir.

- Ucuncu saft rulmani blogu titresimden dolayi gevsemis ve gorevini yapamaz hale gelmis olabilir. Helical dislilerde bu siyirmaya neden olabilir.

Bundan baska da gelmiyor aklima. O disli oldukca buyuk, M1 bir disli. Delrinden kesilerek uretiliyor, yani enjeksiyon da degil.

NX7'de cogu nitro gibi pinyon sabit, yani herhangi bir backlash ayari yapilmiyor. Aklima gelen olasi sebepler;

- Ana disli yuksekligi olmasi gerekenden yuksek/alcak ise, pinyon dislinin tumune degil bir kismina oturmus olabilir, ancak boyle bir durumda kuyruk aktarmasinin ana disliden daha once sorun cikarmasi beklenir.

- Ucuncu saft rulmani blogu titresimden dolayi gevsemis ve gorevini yapamaz hale gelmis olabilir. Helical dislilerde bu siyirmaya neden olabilir.

Bundan baska da gelmiyor aklima. O disli oldukca buyuk, M1 bir disli. Delrinden kesilerek uretiliyor, yani enjeksiyon da degil.
Ucuncu saft rulmani neresi anlayamadim Emre bey

Ben de x7 ile iki tane çok ağır kırım yaptım o dişliyi sıyıramadım, birisin havada link attı olanca devirle yere çıktım, diğeri havada kuyruk kontrolünü kaybettim, ters bir şekilde 2200 devirle yere çaktım yinede yiyemedim dişliyi, mutlaka çok iyi kontrol yapın ters giden mekanik birşey var, tek yönlü rulmanıda kontrol etmeyi unutmayın.

Ana safti tutan 3 tane rulman var ya, en alttakinden bahsediyorum.

Ben de X7'de yaklasik 5 yildir modelin uzerinde gelen ayni ana disliyi kullaniyorum bu arada ? Hele ki NX7'de o disli daha da buyuk. Kendi kendine siyirmasi nerede ise imkansiz. Oralarda baska bir sorun var ama ne acaba.