Gaz kolu ters :(

İlgi Alanı
Uçak
Arkadaşlar radiolink t6ehp-e model 6 kanallı bir kumanda aldım. Mode 2 olarak ayarlı ancak gaz kolu normalde aşağıdan yukarı doğru ittiğimizde motor hızlanması gerekirken benim kumanda da kolu yukarıdan aşağı çekince motor devri yükseliyor bunu nasıl düzeltebilirim. Lütfen bilgisi olan yardım etsin. :(

Serdar merhaba.Kumandadan 3. kanalı reverse yaparsan sorunun çözülür. :saygilar:

3.kanalı reverse ettikten sonra tekrar ESC kalibrasyonu yapmayı unutmayın. ;)
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Cevaplar için çok teşekkür ediyorum . Yalnız esc kalibrasyonu nasıl yapılır hiç bilmiyorum levent bey. Sanırım o kalibrasyonu yapmadığım için şimdi motor dönmez oldu. Kitlenip kalmış gibi tuhaf bir ses çıkarıyor. Lütfen yardım edin :-(

bu videoda anlatim var bende buradan izlemistim.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu link benim sorunumu çözmüştü. Sanırım sende burayı okuduğunda sorununu çözersin.

Yada buradan kendi esc markana göre nasıl ayar yapabileceğin hakkında bilgi sahibi olabilirsin.

Çok sağolun deneyip size haber vereceğim :) Birde motorun videosunu çektim. Bu motor daha dün gayet güzel çalışıyordu. Şimdi böyle tuhaf bişeyler yapıyor. Lütfen inceleyip sorunun ne olduğunu söyleyebilirseniz sevinirim. Ben gaz kolunu reverse yaptıktan sonra olmuş olabilir mi?

Çok fazla bilgim yok bu konuda yanlışım varsa üstadlar düzeltirler sağolsunlar :)
Benim anladığım kadarıyla senin gaz kolun revers istiyordu. Sende revers yaptın şuan gaz kolun doğru olduğu halde motorun çalışmıyor. Çünkü esc ayarın bozuldu. Yapman gereken yukarıdaki linklerde kendi esc markana göre kalibrasyon işlemini tamamlamak. Sonrasında motorun canavar gibi çalışacaktır :thumbup:
Bu arada youtubeden video eklemek için bu konu sana yardımcı olacaktır.

Serdar cemek' Alıntı:
Çok sağolun deneyip size haber vereceğim :) Birde motorun videosunu çektim. Bu motor daha dün gayet güzel çalışıyordu. Şimdi böyle tuhaf bişeyler yapıyor. Lütfen inceleyip sorunun ne olduğunu söyleyebilirseniz sevinirim. Ben gaz kolunu reverse yaptıktan sonra olmuş olabilir mi?

Kanal 3 için end point adjustment'ı (EPA) % 100 değerine getirmeyi deneyin.

Arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum kumandadan reverse yaparak gaz kolunu düzelttim :)

Gaz kolu ters

Hayırlı olsun. İnş başka sorununuz çıkmaz keyifle uçarsınız

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi