Gimbal Balantisi Hakkinda (Apm 2.6 Baglantisi)

absolut.84

Yeni Uye
Merhaba Arkadasilar,

Quadtima yeni eklemis oldugum 2aks gimbalin baglantisi ile ilgi bir sorunla karsi karsiyayim. Kullanmis oldugum kontrol kartim APM 2.6 kumanda ise flysky fs-i6 6 kanal modeli... (keske 9 kanalini alsaydim :( Kumandanin alicisina sizinde bildiginiz uzre 5. kanal bosta assagidaki resimlerdede anlatildigi uzre . sikinti gimbali kumanda alicisina taktigimda asagi yukari donus hareketlerini yapmiyor (Kumadadaki aux ayarini A veya B pod larina getirdim hareket yok). Bosta kalan 5. kanal uzerinden bu kontrolu yapabilirmiyim? veya bu islemi en sondaki fotografta gorulen APM kartinin 10-11 cikis uclarina balayarak yapabilirmiyim. Sayin ustatlarim cozumlerinize ve yardimlariniza ihtiyacim var. Tesekurler.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kolay gelsin

Aslında Fly sky fs6 serisi 16 kanal olarak tasarlanmış ama bu aşamada kullanamıyoruz Sadece 6
uğraşan varmı diğer kanalları çalıştırmak için evet var forumlarda çözüm için tartışıyorlar çözdüğünü söyleyenler bile var
uğraşmaya veya denemeye değermi şimdilik (hayır) apm ile beşinci kanalı kullanamıyoruz
(çözüm bulursanız banada lazım)
apm den bağlantı için
ilkönce gimbal kontrol kartının yazılımını bulup çıkışlarını bulup ataman gerekli (pan- roll) hangisini çalıştıracaksan

Dokuz kanal kumandada veya 6 kanal kumandanın 6.kanalına
alıcı ile apm yi bağlıyoruz
(Rc input ) lardan dan kanal ataması yapıyoruz ve

Apm nin rc 8-9-10-11 (Tild roll pan) hangisini çalıştıracaksak
apm sinyal ucu ile ile gimbalı sinyal uclarını bağlıyoruz
MP inital setup - opt hardware-Camera gimbal-hangisine giriş yaptıysak seçiyoruz
rc 8-9-10-11

Kumandayıda imkanın varsa 9 kanaldan büyük al
kolay gelsin

semih Balkar' Alıntı:
Kolay gelsin

Aslında Fly sky fs6 serisi 16 kanal olarak tasarlanmış ama bu aşamada kullanamıyoruz Sadece 6
uğraşan varmı diğer kanalları çalıştırmak için evet var forumlarda çözüm için tartışıyorlar çözdüğünü söyleyenler bile var
uğraşmaya veya denemeye değermi şimdilik (hayır) yani beşinci kanalıda kullanamıyoruz
(çözüm bulursanız banada lazım)

ilkönce gimbal kontrol kartının yazılımını bulup çıkışlarını bulup ataman gerekli (pan- roll) hangisini çalıştıracaksan

Dokuz kanal kumandada veya 6 kanal kumandanın 6.kanalına
alıcı ile apm yi bağlıyoruz
(Rc input ) lardan dan kanal ataması yapıyoruz ve

Apm nin rc 8-9-10-11 (Tild roll pan) hangisini çalıştıracaksak
apm sinyal ucu ile ile gimbalı sinyal uclarını bağlıyoruz
MP inital setup - opt hardware-Camera gimbal-hangisine giriş yaptıysak seçiyoruz
rc 8-9-10-11

Kumandayıda imkanın varsa 9 kanaldan büyük al
kolay gelsin
kardesh ayni sorun bendede var takipteyim.ama bende 8 kanal flysky.bendemi kumanda receiverin-dan 6. kanali apm -in 6.kanalina baglamaliyim?

Arkadaslar selamlar,

Bugun firsat bulup deneme calismalarina basladim.. gimbalin kontrol uclarindan bosta kalan 5. kanala Tilt ve ground pinlerine ozgur beyin soyledigi sekilde girdim. kumanda uzerindende aux kismina gelerek 5. kanali (VRA) podu na ayarladim ve gimbalim duzgun bir sekilde calisti. Vermis oldugunuz bilgiler icin herkeze cok tesekurler.