Gimballar

evren

Uye
Forumda baya araştırdım ancak servolu gimbal bağlantısı ile ilgili bir konu bulamadım.(varsa yönlendirirseniz sevinirim)

Elimde servolu bir gimbal var.ve ben bunu tekrar çalıştırmak istiyorum.

servoların üzerinden 2 tane 3lü kablo çıkıyor.birisi kırmızı-beyaz-siyah diğeri kırmızı-kahverengi-turuncu
bu kablolardan birisi ama hangisi muhtemelen kontrolcünün gimbal çıkışı olan F1 e takılacak.
ama diğer uç nereye takılacak ne olacak?

Gimballar

EVREN GÜLCEMAL' Alıntı:
Forumda baya araştırdım ancak servolu gimbal bağlantısı ile ilgili bir konu bulamadım.(varsa yönlendirirseniz sevinirim)
Böyle bir paylaşım yok Evren Bey. Siz elinizdeki elektronik ve gimbal linklerini verirseniz, doğru yardım alma imkanı daha kolay olur. Burada bir gimbal kontrol kartı olması lazım. Siz bunun için ne kullanmayı planlıyorsunuz ?

Gimballar

gimbal resimdeki gimbaldır.bildiğimiz servolu 2 eksenli gimbal.kontrolü nazanın kendisinden alıyor.f1 ve f2 kanallarına bağlanıyor değerler giriliyor vs.bu kısımları az çok biliyorum.ancak gimbaldaki iki servodanda 2 şer adet 3lü kablo çıkıyor.

servoların üzerinden 2 tane 3lü kablo çıkıyor.birisi kırmızı-beyaz-siyah diğeri kırmızı-kahverengi-turuncu
muhtemelen kırmızı-kahverengi-turuncu olan kablo kontrolcünün gimbal çıkışı olan F1 e takılacak.
kırmızı-beyaz-siyah olan diğer kablonun ucu nereye takılacak ne olacak?kırmızı ve siyah servoya voltaj göndermek için sanırım ancak beyaz uç ne?

Gimballar

EVREN GÜLCEMAL' Alıntı:
gimbal resimdeki gimbaldır.bildiğimiz servolu 2 eksenli gimbal.kontrolü nazanın kendisinden alıyor.f1 ve f2 kanallarına bağlanıyor değerler giriliyor vs.bu kısımları az çok biliyorum.ancak gimbaldaki iki servodanda 2 şer adet 3lü kablo çıkıyor.
Öncelikle resim gözükmüyor Evren Bey. Bence Gimbal ve servoların direkt linklerini paylaşırsanız konu ile bilgili arkadaşlar size daha net cevap verebilirler. Malum elektronik ekipmanlar markadan markaya farklılık gösterebilir bazen ;)

Ynt: Gimballar

Kullandiginiz kontrolcu unitesi nedir ?

mustafa temuralay' Alıntı:
Kullandiginiz kontrolcu unitesi nedir ?
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

gimbal ektekidir. servolu 2 eksenli gimbal.kontrolcü nazamv2.
kontrolü nazanın kendisinden alıyor.f1 ve f2 kanallarına bağlanıyor değerler giriliyor vs.bu kısımları az çok biliyorum.
ancak kontrolcüdeki f1 ve f2 girişlerine bağlanan kabloların dışında birde iki servodanda 2 şer adet 3lü kablo çıkıyor.bu kablolar nereye bağlanacak?

EVREN GÜLCEMAL' Alıntı:
gimbal ektekidir. servolu 2 eksenli gimbal.kontrolcü nazamv2.
kontrolü nazanın kendisinden alıyor.f1 ve f2 kanallarına bağlanıyor değerler giriliyor vs.bu kısımları az çok biliyorum.
ancak kontrolcüdeki f1 ve f2 girişlerine bağlanan kabloların dışında birde iki servodanda 2 şer adet 3lü kablo çıkıyor.bu kablolar nereye bağlanacak?
Öncelikle resimin boyutu çok küçük olduğu için net olarak anlaşılmıyor ne yazık ki :embarras: Ama anladığım kadarı ile gimbal epey profesyonel :rolleyes:

Konuda uzman arkadaşlarımız yardımcı olacaklardır ;) Aslında Gimbal üreten firma kim ? Hani gimbal markası yok mu ? Zira bu 2 servonun görevini mutlaka manual de açıklamışlardır diye düşünüyorum.

Nette biraz baktım, dediğiniz gibi 2 servoyu F1 ve F2 bağlanıyor ve şu şekilde konfigure edilıyor. Detayları henüz ben de bulamadım.