Goblin 570 için el yapımı skid!

Ali Yalçın

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
Forumdan takip edenler bilir, geçen gün yaptığım uçuşta Otoratasyon çalışırken biraz sert bi iniş yaptım, sonucunda skid çatladı, çatlak uçarken havada ikiye bölündü ve dağıldı, mecburen skid olmadan iniş yapmak zorunda kaldım.

Aslında evde yedek skid var ama takmak istemedim, çünkü bu aralar outorotasyon çalışıyorum kırmak istemem tekrar (malum 120 TL ye geliyor seti)

Bende oturdum evde 2.5 mm kontropilaktan kendim imal ettim. Gayette sağlam orjinal oldu [emoji4] Sizinle paylaşmak istedim

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bence gayet iyi olmuş :) orjinal duruyor. Tebrikler :bravo:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dayanaklilik kisminda eminsek bence de gayet basarili bir calisma olmus, emegine saglik Ali :thumbup:

Eline sağlık Ali güzel görünüyor sağlamlığından da eminsen tamamdır :thumbup:

Teşekkürler herkese sağlamlık süper,

Sudan, çamurdan etkilenmesin diye, temas yüzetkerini japonla sertleştirdikten sonra, vernik attım, sonrasında boyadım [emoji106]

Elinize sağlık, işçilik ve görüntü güzel olmuş. :thumbup: Ama siz yine de ihtiyatlı olun. ;)
:RCKolik:

Eline sağlık Ali, gayet güzel daha ne olsun. :thumbup:

Eline sağlık Ali, gayet kullanışlı olmuş :)

Goblin bir gün Gorilla Skid olayına geçiş yapabilirse böyle arayışlar da son bulur muhtemelen...

Levent UYGUN' Alıntı:
Elinize sağlık, işçilik ve görüntü güzel olmuş. [emoji106] Ama siz yine de ihtiyatlı olun. ;)
:RCKolik:
Teşekkür ederim
Doğukan Ocak' Alıntı:
Ali abi eline sağlık orjinal gibi olmuş :)
Sağol Doğukan'cım [emoji5]
Türker Akgün' Alıntı:
Eline sağlık Ali, gayet güzel daha ne olsun. [emoji106]
Teşekkürler abi
Rasim Öztürk' Alıntı:
Eline sağlık Ali, gayet kullanışlı olmuş :)

Goblin bir gün Gorilla Skid olayına geçiş yapabilirse böyle arayışlar da son bulur muhtemelen...
Teşekkürler abi

Valla abi ne güzel olur ya şöyle yekpare , bu goblinin en hassas noktası sanırım, kds yi daha sert indirmişliğim var hiç bişey olmamıştı
Mustafa Çoban.' Alıntı:
Mustafa abi şimdi şöyle bi durum var, 570 in karbon ayakları skid pilastiğinine en uc noktadan bağlanıyor, dolayısıyla kırılsa dahi pilastik ayakların üstünde duruyor, g500 deki gibi en üst noktada dan bağlansa evet yatma riski var, ama şu durumda kesinlikle yok dolayısıyla, karbona taptığım muameleyi bunada yapabilirim

Ali hocam ellerinize sağlık gayet güzel olmuş. Güle güle kullanın.

Konuya 6 sene sonra bir güncelleme yapayım, skid falan fiyatlarına isyan ettiğim dönemden daha pahalıya geliyor şimdi🙃 neyseki 3d printer diye bir devrim var, konuda bahsi geçen 570'i sattım haliyle ama evde bir 570 yine eksik değil tabi, genelde canım sıkılınca elimi atıp uçurduğum bir frankenstein 570 im var, güzel hizmet ediyor 570 ler sorunsuz makina mekanik olarak. Neyse geçen canım sıkılınca bir bakım yapayım dedim, şöyle sağını solunu temizledim, yağladım.

3d printer dan güzel bir de skid bastım doğrusu çok güzel oldu 😊