[Görseller]: 01.09.2016 Eskişehir Buluşması

Rasim Öztürk

RcFanatik
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar selamlar,

Dün bugün araziye çıkıp uçmaya çalıştık. Bunlarla ilgili elimde 5 tane kadar video var... Birkaç da foto paylaşırız...

Sahamızda biz yokken bi çalışmalar oluyor, ilk gittik pist açılmış, düzlenmişti... İkinci gidişte ilk pist çakılla döşenmiş, dik olarak bir pist daha açılmıştı... Gelişmeler var fakat değişmeyen tek şey rüzgar. Videolarda özellikle kameranın mikrofonunun side-in pozisyona geçtiği anlarda (genelde video sonları) pek birşey duymak mümkün değil, Emre abinin saçlar da ahenkle dans ediyor... İlk gün daha şiddetliydi, hava parçalı bulutluydu ve akşam oluyordu, ordan tam bi keyif aldığımız söylenemez. İkinci gün daha erken çıktık, bulut sıfırdı, rüzgar da bir gün önceye göre bir tık daha iyiydi. Sahayı öylece kabullendik ve uçuş sayısı olarak tatmin olduk en azından...

ilk gün x3 maiden...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

ikinci gün ilk günden kalan pil devam, ardından iki pil daha...

Burda da benden bi Logo550sx uçuşu...

Biraz Logo...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Biraz Protos...

Biraz da keyif... :D

İçecek faslını geçiyorum :islik:

Elinize sağlık güzel buluşma olmuş. :thumbup:

Cidden özlenen kareler ve videolar :D

Abi ne rüzgar var sizin orda, ilk videoda 1.09'da iyi anlaşılıyor şiddeti ;D

Vay arkadaş uçuşu falan geçtim benden uçuş sonrası muhabbete gelmek istiyorum :laugh: ;D Mangalda köfte,şiş ve ayran :thumbup: :halay: Daha ne olsun :D

Şaka bir yana epey bir video ve resimle geri döndünüz :hoppa: Görseller için Rasim kardeşimize özellikle teşekkür etmek isteriz :bravo:

Emre GAUI X3 hayırlı olsun. Uçması biraz vakit aldı ama inşallah bundan sonra sürekli havada görürüz kendisini.

Bu model için gerçekten rahatsız edici derece rüzgar varmış, özellikle ilk gün :-\ Ama şaka maka baya baya pist yapıyorlar o alana :thumbup: Rüzgarın bu kadar eksik olmadığı bir yerde ne kadar doğru bir iş tam emin olamadım ama hayırlı olsun diyelim :thumbup:

Rasim sen de bu vesile ile LOGO 550 ile hasret gidermişsin. Epeydir çok ihmal etmiştin kendisini, güzel olmuş ;)

Hay maşallah ne güzel bir buluşma olmuş. :bravo:
Resmen canım mangal çekti, yarın kesin bi mangal planı yapmalıyım. :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

paylaşım için Eskişehir ekibine teşekkürler ;D
epey bir ara vermiştiniz,Emrenin saçlar şampuan reklamına dönmüş :lollol:

Kapanış zaten ayrı bir güzel olmuş,yakın olsada gitsek...

Ellerinize sağlık arkadaşlar .Kırımsız bol uçuşlar. :saygilar:

Süpersiniz,maşallah... :halay: :thumbup: :agreed:

Eskişehir ekibi bomba gibi bir geri dönüş yapmış. :thumbup: :hoppa: :hoppa:

X3'ün maidenı olmuş. :halay: Hatta Rescue bile denenmiş, üstelik bu model için fırtına şiddetindeki rüzgara rağmen. :eek:

Alan bir harika ama umarım her zaman böyle rüzgarlı olmuyordur. :rolleyes:

Rasim ve 550 gayet formunda görünüyordu. Fotoğraflar ve görseller çok güzel, elinize sağlık. :RCKolik:

Yalnız o final yok mu o final, bizi bizden aldı. :D

Kapanış Eskişehir'imizin sembol mekanlarından olan Çamur Şevket'teydi :D Aslında ayrandan çok daha fazlasını vardı, ancak araba, promil, ohal üçlüsünün gazabına uğramaktan çekindik. Sonra arabayı eve bırakıp eksik kısmı tamamladık, o artık ayrı mevzu.. ;D

Yeni alanda hummalı bir çalışma var. Asfalt çapraz pist yapılıyor, onun yanına bir çim alan yapılacak, izleyici oturma yerleri, modelci alanı, pit alanı, model park alanı vs vs değişik planlar dönüp duruyor face'de. Kapalı bir mekan da yapılacak. Ancak bu alan Eskişehir'in belki de en fazla rüzgar alan bölgesinde. Zaten planörcülerin yıllardır kullandığı bir alan :) Bu yatırım modeller için daha uygun, daha korunaklı bir bölgede yapılsaydı, çok daha güzel olurdu. Ama yine de bizim olsun, çamurdan olsun diyor ve destekliyoruz. Belki de alanın rüzgarlı ve zor bir alan olması, modelciliğin "modelciler" tarafından biraz daha ciddiye alınmasına önayak olur. :)

Sahadaki rüzgar anlayabildiğimiz kadarıyla hiç kesilmiyor ve hep aynı yönden, cepheden esiyor. Gündüz saatlerinde zayıflıyor, akşam saatlerinde bizim bile dengemizi bozuyor. Büyük heliler için çok problem çıkarmaz, ancak 550 altı için sıkıntı. Önceki gün 180cfx kaldırdım, yavrucak rüzgara karşı olduğu yerde durabilmek için bile 45 derece eğilmek zorunda kalıyordu nerdeyse :D

Neyse, bir yandan da kışı geçirmek için daha korunaklı bir saha bakmamız gerekecek sanırım. Bir ara yine Rasim'le gezmeye gideriz...

Elinize sağlık rüzgar dışında her şey çok güzel :) Emre abi x3 hayırlı olsun.

ellerinize sağlık. herzaman demişimdir buluşma olsun çamurdan olsun. uçuş bahane muhabbet şahane .

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Özlediğimiz , hasret kaldığımız görüntüler...Buluşma da , modeller de , final de harika arkadaşlar... :thumbup:
Rüzgar , malesef onca yatırımın bu faktörün gözardı edilerek yapılmasına doğrusu şaşırmadım desem yalan olur...Tamam rüzgarlı havayı büyük modeller pek önemsemez ama , rüzgarsız bir hava da yapılan uçuşlar da tadından yenilmez malum.Hayırlısı diyelim...
En kötü gününüz böyle olsun arkadaşlar...Ellerinize sağlık.. :saygilar:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
....Rüzgar , malesef onca yatırımın bu faktörün gözardı edilerek yapılmasına doğrusu şaşırmadım desem yalan olur...
Hakan abi ben hiç şaşırmadım malesef. :( İnanki şaşırmayı çok isterdim. :embarras:

Soru 1) Türkiye'de özellikle çok yoğun sis oluşumu kaydedilmesine sebep olan mikro klima iklim tipine sahip bir bölge örneği verelim ?
Cevap : Kurtköy
- Ne var Kurtköy'de ?
- Sabiha Gökçen Havaalanı

Soru 2) Türkiye'de en aktif enverziyon yaşanan bölgerden biri hangisidir ?
Not: Enverziyon bacalardan atılan gazların yükselmek yerine çökelerek yüzeyde kalmasına sebep olan bir meteorolojik olaydır.
Cevap : Dilovası Vadisi
- Ne var bu vadide ?
- Türkiye'nin en büyük organize sanayi bölgesi. (Halk arasında kanser vadisi diye isimlendiriliyor şuan)

Canım sıkıldı yine. :(