[Görseller]: Yuvacık Mini Buluşma - 18.09.2016

Safak ALTINTAS

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar bugün Mehmet abi, Türker abi, Mustafa, Ömer abi ve benim katılımım ile güzel bir buluşma gerçekleştirdik. Tatil sonrası üzerindeki pası attı herkes. Özellikle de benim için çooooook güzel bir buluşma oldu. Tam 4 pil micro model ile ve 1 pil 450 ile uçuş gerçekleştirdim ve çok sükür bir kez bile modeli düşürmedik. :yuppi: Sağolsun Mehmet abi ile trainer modu benim için çok faydalı oldu. 450 ile şuana kadar ki en uzun uçuşumu gerçekleştirdim. İnanın kırımsız eve dönmek gibisi yok :halay:

Mehmet abi Goblin 570 ile birkaç uçuş yaptı. Ama bugünkü asıl işi beni eğitmekti. Çok teşekkür ediyorum kendisine.

Türker abi Logo low rpm ile 2 uçuş yaptı. İkinci uçuşunda tail boom support yerinden çıktı ama çok şükür pallere temas etmedi ve kazasız şekilde iniş yaptı. X3 modelinide en son hatırladığım çat çut kırbaçlıyordu :D

Mustafa da güne 500 modeli ile başladı ve gerçekten çok güzel bir uçuş yaptı. 450 modeli ise inatçılık yaptı, daha hiç uçuş yapamadan motor gaz yemedi. Esc arızalı gibi. Ayrıca aylardır bekliyor dediği DX9 kumandasının Türker abi ile Sprit ünüteye ayarlarını yaptılar, ama nederdir bilemiyoruz pitch komutu fiziksel olarak cevap vermedi. Ünite ve kumanda üzerinde cevap veriyordu halbuki. Bu yüzden Mustafa pek uçuş yapamadı ne yazıkki.

Ömer abi de bugün helikopterciydi diyebiliriz :D 1 pil micro model ile uçuş yaptı ve gerçekten çok başarılıydı. Uzun süredir kullanmıyor olmasına rağmen güzel bir iş çıkardı bence.

Dediğim gibi 10 numara buluşma oldu ve benim için dolu dolu uçuşlu ve sıfır kırımlı bir buluşmaydı :yuppi: :halay:

Ve bendeki resimler ;
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yuvacık Mini Buluşma - 18.09.2016

Öncelikle LOW RPM uçuşlarını paylaştığımız ana konunun LINKI verelim. :hoppa:

Bendeki resimler %p

Vee sıra videolarımız da :halay:

Sahadan genel bir kesit

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Şafak kardeşimizle TRAINER bağlantılı TREX 450 uçuş hazırlığımız ve uçuşumuz :)

Mustafa kardeşimizin TREX 500 DFC uçuşundan bir kesit %p

Benim Goblin 570 uçuşumundan kısa bir kesit :D

Evet Bayram sonrasi guzel bir Bulusma oldu :hoppa: Uctuk, acildik :halay:

En guzeli de Safak kardesimiz ilk kez sorunsuz bir gun ve ucus gecirdi, insallah bundan sonra devami cok daha kolay olacak %p

Guzel ve eglenceli videolarimiz yarina hazir olur insallah :saygilar:

On numara buluşmalara tam gaz devam. :RCKolik:

Teşekkürler Şafak! Yalnız benimkisi biraz buluşmaya katılmak değil de, yancılık oldu. Mehmet'e de teşekkür ediyorum. Uzun zamandan sonra ilk kez heli uçurmuş oldum.

Abi bagajdan bagaja çadır ⛺️ on numara....

Özlediğimiz hafta sonları uçuşları artmaya başladı, elinize sağlık videolarıda bekliyoruz :thumbup:

Maşallah ya harikasınız ne diyim :RCKolik:

Bendeki resimler ve videolar 2.mesaja ilave edilmiştir, keyifli seyirler :saygilar:

Süper bir buluşmaydı, tadı damakta kalacak cinsten. :thumbup: :halay: :hoppa: :hoppa:

İnşallah devamı da gelir, herkese çok teşekkürler. :RCKolik:

Bayram sonrası bayramlık buluşma olmuş konu başlığı mini buluşma ama Turkiye sartlarinda hiçte mini sayılmaz paylaşımlar için tesekkurler :thumbup:

Yine harika bir buluşma, bu sefer kırım da yok :thumbup:

Videoların tamamını izledim. Mehmet abinin uçuş tadı damağımızda kalan cinsten, ot biçme olacaktı muhtemelen :) Şafak'ın ilk uçuşlarda nose-in falan takılması ilginç gelirdi, tail-in de daha çekingen oluşu daha bi garip geldi :D Ben ilk zamanlar tail-inden şaşmazdım. Yoksa oryantasyon allak bullak olurdu anında... Mustafa'nın spirit-spektrum pitch kanalı olayı bi acayip :rolleyes:

Türker abi ise fena özendiriyor low rpm... Logo550sx ile deneyesim var :D (1800rpm falan...)

Otları bir iki kere biçmeye niyetlendim ama sonra daha buyuk bir buluşmaya bırakmaya karar verdim :lol:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Şafak'ın ilk uçuşlarda nose-in falan takılması ilginç gelirdi, tail-in de daha çekingen oluşu daha bi garip geldi :D Ben ilk zamanlar tail-inden şaşmazdım. Yoksa oryantasyon allak bullak olurdu anında...

İnan bende anlamış değilim ama noise in uçarken daha rahat hissediyorum kendimi. Tail in beceremiyordum. Simulatörde başta tail in hallettim diye düşünüp noise in çalıştım günlerce sonra baktım ki tail in uçmuş yok olmuş :D Şimdi tail in devam inş. Sonra tail git noise gel vs vs inş olucak bu iş.

Şafak bende şaşırdım bu duruma.

Pilotaj ne kadar gelişirse gelişsin.Modelin önünü gördüğümde ilk günler gelir aklıma bilinç altı yerleşmiş :D Ben hurricane yaparken kuyruktan yapıyorum mesala önden kasıyor.

Bu arada,

Videoları keyifle izledim.Harika bir buluşma olmuş.Elinize sağlık.:thumbup: