Gps li kontrol kartı seçimi

eengineer

Scorpion Y-650
Merhaba rckolik ailesi ilk konumu açıyorum daha önce baktım fakat benim modelime uygun bir konu aşlığı bulamadım bu konuda.
Ben Scorpion Y650 topladım ve şuan kk2.1.5 ile kullanıyorum fakat bir iki kırım yaşadım yeni öğreniyorum diye .
Modelime gps sistemli bir control kartı almak istiyorum fakat hk ve diğer sitelerde çeşitli kartlar var hangisi yeni başlayanlar için yararlı olur? İngilizcem yeterli seviyede var hani manueli ingilizce olsa dahi sıkıntı olmaz.
Naza pahalı geliyor bana daha uygun fiyatlarda ama bana sorun çıkarmıycak bir sistem arıyorum .

Gözüme takılan hkpilot32 ve tarot zyx-m modelleri bi bilginiz var ise bu konularda bana yardımcı olursanız sevinirim .

Naza dan sonra en yaygın kullanilanilan apm arastirarak karar verebilirsin.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim verdiğiniz linkler için faydalı oldu baya bilgilendim Apm yönünde fikrim değişti hem fiyat açısından hemde forumda kullanım yaygınlığı açısından

Bu linkteki ni almaya karar verdim ama bundaki gps kalitelimidir yoksa yeni bir gps almam gerekir mi .
Ben kk kullanıyorum herhalde bu sisteme geçişim çok avantajlı olur benim için.

Birde bilmediğim şey telemetri ve ground station olayları bu set ile onlarda dahil fakat kullanımı ve kullanmak için başka beye ihtiyacım var bir bilgim yoktur.

Kumandam turnigy 9x tir.
Motorlar 150w turnigy dir
Esc turnigy plush 30a
1045 prob
5000mah nano tech 35-70c lipo 3s

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Doğru Seçim Başka hiçbirşeye ihtiyacınız yok
4 apm aldım tüm parçaları doğru ve çalışır vaziyetteydi

yeni yılda başarılar

Teşekkürler semih bey yardımcı oldunuz siparişi yakın zamanda geçeceğim .

Sent from my iPhone using Tapatalk

semih Balkar' Alıntı:
Doğru Seçim Başka hiçbirşeye ihtiyacınız yok
4 apm aldım tüm parçaları doğru ve çalışır vaziyetteydi

yeni yılda başarılar

Semih Bey,

Kullandığımız APM de Telemetriyi de kullandınız mı acaba bu konudaki deneyimleri merak ediyorum?

evet telemetry i kullanıyorum
Mp ı aç telemetry i apm ye bağla
diğer telemetry alıcısını bilgisayara bağla ve bağlan
ben notebook tan kullanıyorum
telemetry GS driver ları yalnızca samsung tablet ve telefonlarda var
bir iki firmabın daha var ama hatırlayamadım (otg)kablosu ile bağlanacaksın tablet veya telefondan

apm fiyatıyla naza fiyatı aynı nerdeyse nazayı seçmek daha mantıklı değilmi?

evet telemetry i kullanıyorum
Mp ı aç telemetry i apm ye bağla
diğer telemetry alıcısını bilgisayara bağla ve bağlan
ben notebook tan kullanıyorum
telemetry GS driver ları yalnızca samsung tablet ve telefonlarda var
bir iki firmabın daha var ama hatırlayamadım (otg)kablosu ile bağlanacaksın tablet veya telefondan
konu sapıyor biraz ama telemetri üzerinden kablosuz olarak görev planı upload etmek mümkün mü?

Naza elbet daha kolay kullanım ve tak bir iki ayar yap uçur vs. Ama APM, pixhawk gibi benzer açık kartlarla kendi özgür kullanım tarzınızı belirleme ve en önemlisi waypoint atama gibi özelliklere sahip oluyorsunuz.
Merhaba Hocam su bir iki yapip ucurma kisminda takili kaldim. bunlarin oldugu bir konu var mi ?

Merhaba Hocam su bir iki yapip ucurma kisminda takili kaldim. bunlarin oldugu bir konu var mi ?

Ozan bey, Çok rotorlularla uğraşmayı bırakalı 2-3 yıl oldu.
Hatırladığım kadarı ile: Dji sitesinden asistan programını indirip bilgisayarınıza kuruyorsunuz. Kendi sisteminize göre kurulum ayarlarını yapıyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: ozan akhan
Ozan bey, Çok rotorlularla uğraşmayı bırakalı 2-3 yıl oldu.
Hatırladığım kadarı ile: Dji sitesinden asistan programını indirip bilgisayarınıza kuruyorsunuz. Kendi sisteminize göre kurulum ayarlarını yapıyorsunuz.

Naza ile bilgisayar arasindaki baglantiyi saglayamadim bir turlu. Ilginize tesekkurler hocam. Iyi forumlar