Günaydın Burdur :)

Hüseyin EFECAN

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Günaydın arkadaşlar bugün Burdurda bir arkadaşımda misafirim, Uçuş alanına uğramayı düşünüyorum belki Hakan Abimle tanışma imkanım olur, hemde kısa mesafe FPV sistemimizi göl kenarında test etme fırsatım olur

Memleketime cok cok selam soyle Huseyin :-\ Bu arada Hakan kardesimizin telefonu var mi sen de ?? Yoksa gondereyim ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Memleketime cok cok selam soyle Huseyin :-\ Bu arada Hakan kardesimizin telefonu var mi sen de ?? Yoksa gondereyim ;)

Memleketiniz çok güzel maşallah, selamını ilettim abi :) hakan abinin numarası yok abi

Delikopter' Alıntı:
Memleketiniz çok güzel maşallah, selamını ilettim abi :) hakan abinin numarası yok abi
Allah razi olsun kardesim :) Hakanin tlf ozelden mesaj olarak gonderdim. Gorusurseniz, selam soyle ;)

Kısada olsa güzel vakit geçirdik Hakan abiyle yüzyüze görüşmüş olduk, can a ve hakan abiye teşekkürler :)
Fpv sistemini test ettik, sanırım antenleri değiştirmek gerekiyor, helikopter hareket edince görüntü çok sık gidip geliyor, sevimli ekranımızdan görüntüyü takip etmekte oldukça güç :)
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Vay Burdur ekibi epey kalabaliklasmis, süper haber. Paylaşım ve bilgilendirme ıcın teşekkürler Huseyin.

Görüntü gitmesi hangi durumlarda oldu, model önünüzde iken kesinti yasadınız mı ? Yanlış hatırlamıyorsam biz 2-3 defa quadro ile test ettik. Model önümüzde iken herhangi bir kesinti yasamadık. Ama küçük ekran konusunda haklisin :) Bakarak uçmak pekte mümkün degil. Sadece havada sabit iken kameranın görüntüsünü zorda olsa görebiliyorsun :) :)

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Hüseyin kardeşime bu güzel gün için teşekkürlerimi sunuyorum.Antalya'dan kalkıp gelerek bizleri şereflendirdi , onur verdi sağolsun.
Öte yandan hem bu ani gelişmeye karşı hazırlıksız yakalandığımız için , hem de biraz hasta olduğum için , gereken ilgi ve itimamı kendisine gösteremediğimizden dolayı özür diliyorum.
Haberimiz olsaydı şöyle güzelce , bol uçuşlu , bol yeme içmeli bir gün yapabilirdik.Neyse, umarı ilerleyen günlerde daha planlı bir buluşma yapabiliriz de , kendimizi affettirebiliriz inşallah. :saygilar:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Hüseyin kardeşime bu güzel gün için teşekkürlerimi sunuyorum.Antalya'dan kalkıp gelerek bizleri şereflendirdi , onur verdi sağolsun.
Öte yandan hem bu ani gelişmeye karşı hazırlıksız yakalandığımız için , hem de biraz hasta olduğum için , gereken ilgi ve itimamı kendisine gösteremediğimizden dolayı özür diliyorum.
Haberimiz olsaydı şöyle güzelce , bol uçuşlu , bol yeme içmeli bir gün yapabilirdik.Neyse, umarı ilerleyen günlerde daha planlı bir buluşma yapabiliriz de , kendimizi affettirebiliriz inşallah. :saygilar:

Önemli olan görüşmek tanışmaktı abi, gerisi teferruat :)

Vay Burdur ekibi epey kalabaliklasmis, süper haber. Paylaşım ve bilgilendirme ıcın teşekkürler Huseyin.

Görüntü gitmesi hangi durumlarda oldu, model önünüzde iken kesinti yasadınız mı ? Yanlış hatırlamıyorsam biz 2-3 defa quadro ile test ettik. Model önümüzde iken herhangi bir kesinti yasamadık. Ama küçük ekran konusunda haklisin :) Bakarak uçmak pekte mümkün degil. Sadece havada sabit iken kameranın görüntüsünü zorda olsa görebiliyorsun :) :)

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Rica ederim abi Burdur ekibi süper :) Cessna hayranlığı hat safada, Zagi hakkında çok özel bilgilerimi kendileri ile paylaştım, inşallah bir daha gittiğimde uçar vaziyette birkaç tane zagi görebilirim :) FPV olayına gelince, modeli hiç arkamıza geçirmedik yaklaşık 40-50 metre yüksekte 10-15 metrede önümüzdeydi, görüntü anlık olarak kopmalar yaşıyor kısa kısa, model sabitken sorun yok fakat hareket halindeyken kopmalar oluyor

Delikopter' Alıntı:
....... FPV olayına gelince, modeli hiç arkamıza geçirmedik yaklaşık 40-50 metre yüksekte 10-15 metrede önümüzdeydi, görüntü anlık olarak kopmalar yaşıyor kısa kısa, model sabitken sorun yok fakat hareket halindeyken kopmalar oluyor
Allah allah :rolleyes: Hiç başıma geldini hatırlamıyorum :eek: Ya da bizde de vardı ama biz fark etmiyorduk, bu da bir ihtimal :D HK sayfasındaki yorumlara bir bakmak lazım :)

Allah allah :rolleyes: Hiç başıma geldini hatırlamıyorum :eek: Ya da bizde de vardı ama biz fark etmiyorduk, bu da bir ihtimal :D HK sayfasındaki yorumlara bir bakmak lazım :)

Birkaç kişiye danıştım normal dediler, Polarize anten takarsam düzelirmiş

Delikopter' Alıntı:
Birkaç kişiye danıştım normal dediler, Polarize anten takarsam düzelirmiş
Stock anten ile Polarize anten arasındaki fark ne acaba :rolleyes: Araştırıp, paylaşırken biz de öğrenmiş oluruz Hüseyin ;)

Daha önce forumda paylaşın şu konuya baktım ama bu kısıma ait bir bilgi yok ne yazık ki :-\

Stock anten ile Polarize anten arasındaki fark ne acaba :rolleyes: Araştırıp, paylaşırken biz de öğrenmiş oluruz Hüseyin ;)

Daha önce forumda paylaşın şu konuya baktım ama bu kısıma ait bir bilgi yok ne yazık ki :-\

Polarize anten Mantar kafası gibi olanlar , stok antene göre daha performanslı olduğunu ve yayını güçlendirdiğini söylüyorlar, böylece alıcı/verici daha iyi haberleşiyormuş, arkadaşlardan araştırıyorum polarize bulursam takıp bi denicem...

Yıllık izin nedeniyle 2 hafta Burdur’dayim nasipse ☺️

Bu sene model getiremedim ama bu buluşma yapmaya engel bir durum değil :D Sevgili kardeşim Hakan’la bulustuk ama Sahada degil de bir cafede :lollol: