Hava güzel uçayım dedim :)

emrecol

Yeni Uye
yeni aldığım v977 elime bugün geçti bayadır sim çalışmam sebebiyle uçayım dedim video çekicek kimse bulamadım resim var sadece :)
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kurallara uymayıp kumandayı kontrol etmeyince ıdle up açık kalmış ve ufak bi kaza geçirdim :)
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

:RCKolik: :RCKolik: :RCKolik:

Geçmiş olsun Emre. Uçuşlarda birinci önceliğin hem senin hemde cevrendekilerin güvenliği olsun. Modelin micro olmasının bir önemi yoktur. Büyük modeldeki güvenlik önlemleri 6 kamal microlar içinde geçerlidir.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

bundan sonra daha çok dikkat edicem mevlüt abi micro bile böyleyse artık :D

Hadi gozun aydin Emre :thumbup: Bol keyifli Kirimsiz ucuslarin olsun %p Bu arada aman dikkat %p

teşekkür ederim mehmet abi :) tek başına tadı çıkmıyo bi buluşma olsa da gitsem :D
:RCKolik: :RCKolik:

Hem geçmiş olsun hem hayırlı olsun heliyi beğendin umarım :)

Paylaşımın için teşekkürler emre.Eline cidden sağlık olsun :)
Şaka bi yana bu hobi çok tehlikeli olabilir,yanlış hatırlamıyorsan 1-1,5 sene önce amerikada bi align pilotu uçuş yaparken olay yerinde hayatını kaybetmişti.Çok dikkatli olunması gereken bi hobi bu.Bu resim ibret olmalı hepimize...Kendimizi ve çevremizdekileri riske atmadan stresimizi atalım...Keyifli uçuşlar...

heli iyi abdurrahman abi gayet stabil şimdilik bi sorunu yok :)

saol murat abi fazla bişey yok ama genede dikkatli olmak lazım heleki büyük helilerde dediğin gibi ölümle sonuçlanabilir Allah korusun :saygilar:

Hayırlı olsun Emre. Havalarda düzeliyor bol bol uçuşlar olsun inşallah. :halay:

geçmiş olsun emre.. aynı kazayı bende trex 450 ile yaşamıştım... korku heycan şaşkınlık karışık bir duygu... sonra unutmamak ıcın bir kağıda ucmadan önce yapmam gerekenler diye birşey hazırlamıstım... tekrar geçmiş olsun... :RCKolik:

Teşekkür ederim türker abi hava güzel gene gidiyorum uçmaya :)

Sağol oğuzhan abi gerçekten çok dikkat edilmesi gereken bi hobi yaşanmadan anlaşılmıyor :)
Bir de micro böyleyse büyük size helileri düşünemiyorum bile aman dikkat :)

Belki 1 seneden fazla olmustur ama bende trex 450 ile ufak bir kaza yapmıstım. Pali bacağıma çarpmıstı kotu pantolunumu yırtmıs ve bacagımda yara olmustu. O yara izi hala gecmedi bacagımdan :(

Uçuş öncesi tedbirleri alıp, cok dikkatli olmak lazım bu hobide ;)

Gerçekten çok dikkat edilmesi gereken bi hobi ve ciddi yaranlamalar olabilir kemal abi :)

Bugün uçayım dedim ani rüzgarla heli savruldu toplayamadım ve ağaca takılı kaldı nasıl alıcam bilmiyorum bayada yüksek :( :mad:

Değerli kardeşim bu konuda yapı marketlerinden alacağın uzatmalı alüminyum borular var. Bunları kullanmanı/denemeni tavsiye ederim-ileride de işine yararyabilir. Eğer tırmanma yeteneğin var ise tırmanmayı deneyecek isen de yanında muhakkak birisi olsun, ki istenmedik durumlarda yardım etsin/yardım çağırsın.

Öncelik senin can güvenliğindedir. Bunu sakın unutma. Bazen de bunu bir tecrübe olarak alırsın, oluruna bırakır yeni bir helikopter alırsın.

Ama öncelikle kendine zarar vereceğin bir çaba içerisine girme. :saygilar:

Sağol ali abi bilgilendirmen için bakıcam ileridede lazım olur :saygilar:
4 tane fırça sapını uc uca ekledim ağaca çıktım zor zar alabildim baya yüksekte kaldı :D