Heli kontrol kartıyla model uçak yapımı ?

kamikaze

Yeni Uye
Abiler elimdeki v911 heliyi bozup bir model yapmak istiyorum.Şimdi sorunum flaplar.Bilindiği üzre v911 üzerinde iki adet servo var biri aşağı-yukarı diğeri sağa sola.Şimdi sorum medel ucağı yaptım ama flap montajı nasıl olacak çözemedim.Ön ana kanada hangi servolar takılacak arkaya hangisi takılacak anlatabilirmisiniz ?

Onur bence hiç uğraşma bu iş olmaz. Mesela motoru da kesinlikle modifiye etmen lazım.....

Bunu bir ara deneyen oldu ama başarılı olmadı diye hatırlıyorum. Kaldı ki olabilirliği varsa bile, bu forumdan destek alman çok zor. Zira V911 kullanan modelci sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Forum olarak 4 kanal helileri pek tavsiye etmiyoruz da ;)

Bunu bu şekil kullan. Eğer uçak merakım var diyorsan da, en kötü EPP'den kendine bilinen bir model yap ;)

abi ekstradan bir masraf yapmayayım diyorum heli küçük ama gücü iyi bence bi motoru bide bataryaları biraz değiştirirsem oluır gibi.Hazır elimde kumandasıda var.Sen bana bi tarif etsende ben onu uçurup videosunu yüklerdim.İlham olurdum :)

onur keleş' Alıntı:
abi ekstradan bir masraf yapmayayım diyorum heli küçük ama gücü iyi bence bi motoru bide bataryaları biraz değiştirirsem oluır gibi.Hazır elimde kumandasıda var.Sen bana bi tarif etsende ben onu uçurup videosunu yüklerdim.İlham olurdum :)
3 yıllık kısa modelcilik hayatında "Olmayacak Duaya Amin dememek lazım" lafını ben çok iyi anladım, bu yüzden kusura bakma bu konuda sana yardımcı olamayacağım :)

abi bari flap olayını anlat :)

Ynt: Heli kontrol kartıyla model uçak yapımı ?

hayal gucun cok gucluymus :D

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Bi aileron bi elevator neyine yetmiyor? Hadi bi de rudder de. Flapi napcan?

Emre Kaman' Alıntı:
Bi aileron bi elevator neyine yetmiyor? Hadi bi de rudder de. Flapi napcan?
Gercekten Simdi fark ettim, meger Onur benden flap istemis. Demek ki Emre aileon, Elevator ve rudder tamam :lollol:
Onurcum ucaklar flapsiz de ucar, o kadar kritik bir sey degil yani :laugh: :D

Ynt: Heli kontrol kartıyla model uçak yapımı ?

Güzel kardeşim flap diye tutturmuşsun şöyle bir incelesen flap için kumanda da 5. Kanal gerektiğini görüp bu işin 4 kanal bir heli kumandasiyla olmayacağını şıp diye anlayacaksın ama ....

.

Arkadaşlar, bence bu kardeşimizin kastettiği eleron (yatış dümeni). Eğer değil ise, "medel ucağı yaptım" diyor, bir resmini görürsek, daha kolay anlarız, ve tabii anlatırız.