helide sorun

murat SANDIK

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
slm arkadaşlar trex 600 dfc 3gx kullanıcısıyım kumandam dx8 3gx e 2 adet dsm2 satalitle bağlı ayrıca spektrum telemtri sistemi bağlı bugun alan turu yaparken piste yaklaştığım esnada aniden kendi kendine heli sola doğru ters döndü ve kırım yaşadım sizce sebebi ne olabilir kumandadan hiçbirşekilde trim felan yapmadım sizce ne olmuş olabilir fikri olanlara şimdiden tşk ederim.

helide sorun

Murat abi büyük gecmiş olsun :(
3gx abi bu ne yapacagi belli olmuyo.
kesin uniteden kaynakli bir sorun. Zamaninda havadayken reset atmis arkadaslar var.
unite kafasina gore takiliyo. Bende de gidip gelmeler cok oluyo ama havada cok sukur denk gelmedi.

helide sorun

Öncelikle geçmiş olsun Murat bey. :(

Ünite yerinden çıkmış olabilir mi ? Modelin yanına gittiğinizde yerinde miydi FBL ünite ?

helide sorun

Besleme sisteminde de bir sorun yaşamış olabilir misiniz? Besleme sistemiz sağlıklı çalışıyor mu? Ne kullanıyorsunuz ? Malum alıcısız Satellite kullanımında 5.5 VDC altına düşmemek gerekiyor ?

helide sorun

hepinize teşk ederim arkadaşlar allahım size göstermesin kırım yaşanmasından ziyada 23 nisan gösterisindeydik allahtan alcakta idim yoksa cansıkıcı şeyler olabilirdi her nekadar uzakta özel pistte oldu isede yuksekte olsa hakim olamayabilirdim.pil zayıf değildi guc unitesi algının kendi unitesi 3 gx te yerindeydi cıkmış değildi. satalitlerin ikisininde ışıkları yanıyordu. model yerde calışırken kendi ıstop etti servo hornları yerinde serco kolu cıkmıştı horndaki iki koldan biri ama muhtemelen carpmanın etkisiıyle ibrahim kardeşime katılıyorum 3gx hiç guvenilir bir unite değil ne yapacağı belli olmuyo daha çnce 450 hlimde yerde gaz verdiğim esnada aynı şey başıma gelmişti allahtan yerdeydi kendini sol tarafa carptı. kalibrasyon sorunmu ayar sorunumu yoksa 3 gx mi sorunlu bilmiyorum ama unşteden oldugu kesin sanırım dikkat etmediğim bişi var kumandamdaki swichlerden herhangi biri acık oldugunda ununite sapıtabiliyormu onu bilemedim hayırlısı olan oldu sanırım bu unieyle tekrar ucamayacağım

helide sorun

Geçmiş olsun. Link filan çıkmış olabilir mi ?

helide sorun

Murat abi dikkat etmedigim bir sey var o da kumanda daki swichleri actigimda unite sapitabiliyor mu demissiniz.
actiginiz swiche ne atadiginizla alakali bir durum olabilir. Mixleme veya dual rate gibi swichlerse bir sorun teskil edebilir diye dusunuyorum.
cunku olmamasi gereken ozellikler yukaridaki soylediklerim.

helide sorun

Gercekten buyuk gecmis olsun Murat bey. Neticede elektronik alet bunlar ve ariza yapabiliyorlar. Turker ve Arda kardeslerimiz Aktif sekilde 3Gx kullaniyorlar ve gayette memnunlar. Sayet unitede fiziki bir sorun yoksa yerinizde olsam su ayar konularini Bastan asagi bir kez daha goz atardim.Belki ayar sirasinda bir noktada hata yapiyor olabilir misiniz acaba :rolleyes:

Bir de unitede hangi versiyonu kullaniyorsunuz. Eger henuz upgrade etmediyseniz Mutlaka V5 gecmenizi tavsiye ederiz ;)

helide sorun

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Gercekten buyuk gecmis olsun Murat bey. Neticede elektronik alet bunlar ve ariza yapabiliyorlar. Turker ve Arda kardeslerimiz Aktif sekilde 3Gx kullaniyorlar ve gayette memnunlar. Sayet unitede fiziki bir sorun yoksa yerinizde olsam su ayar konularini Bastan asagi bir kez daha goz atardim.Belki ayar sirasinda bir noktada hata yapiyor olabilir misiniz acaba :rolleyes:

Bir de unitede hangi versiyonu kullaniyorsunuz. Eger henuz upgrade etmediyseniz Mutlaka V5 gecmenizi tavsiye ederiz ;)

Abi bildiğin üzere titanda kbar dan hiç memnun kalmadım kuyruk açısından ve 3gx e döndüm. Fakat ilk kalkışta modelde yatma ve çekme sorunları meydana geldi. Tabi ben üniteye güvendiğim için biraz uğraşıp sorunları çözdüm. Ama genel algı ünite yatıyor diyerek çöptü. Bununla ilgili ayrıca tecrübelerimi paylaşırım.

helide sorun

Arda Erkan' Alıntı:
...... Ama genel algı ünite yatıyor diyerek çöptü. Bununla ilgili ayrıca tecrübelerimi paylaşırım.
Aynen Arda bazi kullanicilar bu sorunu cok dile getiriyorlar :rolleyes: Tecrubelerini merakla paylasmani bekliyoruz :RCKolik:

helide sorun

Arda Erkan' Alıntı:
Abi bildiğin üzere titanda kbar dan hiç memnun kalmadım kuyruk açısından ve 3gx e döndüm. Fakat ilk kalkışta modelde yatma ve çekme sorunları meydana geldi. Tabi ben üniteye güvendiğim için biraz uğraşıp sorunları çözdüm. Ama genel algı ünite yatıyor diyerek çöptü. Bununla ilgili ayrıca tecrübelerimi paylaşırım.

Arda , zaten Türker Bey ,3Gx'in kötü namını kırmıştı , senden de mutlaka biraz ayrıntı bekliyorum , ilk etapta ne yanlış olmuştu da heli yattı kalktı , bekliyorum ha ,sabırla o incelemeyi bekliyorum ona göre... ;) :laugh: :saygilar:

helide sorun

Murat abi öncelikle geçmiş olsun. Benim de Koala k-bar da başıma geldi benzer olaylar allahtan ben kırım yaşamadım , konusu varken ben de paylaşayım problemi.
Kafa devri düşük iken model çok stabil problemsiz uçuyor ancak iddle up açıp kafa devrini arttırınca servolar kafayı yiyor :D çok hizli ileri , geri , sağ ya da sola tepkiler veriyor duzeliyor , kuyruk kendi kendine birden dönüyor hatta ve hatta bazen kendi kendine pozitif açı veriyor ama bunlar bir anlık oluyor. Sonra birazdan yine ayni problemler devam ediyor. Bugün 5 pil alanda arabanın bagajında laptopla ayar denedim ama çözemedim. Agility düşürdüm , gainleri düşürdüm ama nafile banamısın demedi.
Ayrıca şöyle bir problem daha var , escye güç verdiğimde üniteye elektrik gitmiyor. Pili söküp tekrar denemem gerekiyor hatta bu işlemi 4-5 kere daha tekrar etmem gerekiyor çalıştırmak için :D sonuç olarak üniteyi problemli gördük ve yenisini aldık bakalim yeniside bôyle yapacakmı :)

helide sorun

O zaman Dogukan bu yeni üniteyi bir kenara koymak en güzeli. Zira dediklerini yapıyorsa güvenilmez demektir :(

Sent from my iPhone using Tapatalk

helide sorun

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Aynen Arda bazi kullanicilar bu sorunu cok dile getiriyorlar :rolleyes: Tecrubelerini merakla paylasmani bekliyoruz :RCKolik:

Videolu bir anlatım ile paylaşmayı düşünüyorum abi yakın zamanda. :saygilar:
Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Arda , zaten Türker Bey ,3Gx'in kötü namını kırmıştı , senden de mutlaka biraz ayrıntı bekliyorum , ilk etapta ne yanlış olmuştu da heli yattı kalktı , bekliyorum ha ,sabırla o incelemeyi bekliyorum ona göre... ;) :laugh: :saygilar:

Abi sitede hali hazırda heliyi zorlayarak uçtuğum videolar mevcut zaten ama en güncel Titanın son uçuşu ve Ankara buluşmasına 600 nitronun son uçuşu. Ben 3gx'in tepkilerini çok beğeniyorum. Saf pilotaj hissediorum. O yüzden severekte kullanıyorum.

Fakat extra yaşadığım tecrübeleride mutlaka paylaşacağım. :thumbup: