Helikoptere verici alma

Birkan

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hiçbiri
Merhaba, helikopterin kumandası bozulduğu için yeni kumanda alacağım, ama nasıl uyumlu olduğunu bulacağım?

Helikopter kumandası bilgisiyle kimse yardımcı olamaz. Domates almaya gittiğinizde bile size hangi domates diye sorarlar.
Kullandığınız heli'nin model adı yada fotoğrafını paylaşırsanız mutlaka destek veren arkadaşlar çıkacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Merhaba, helikopterin kumandası bozulduğu için yeni kumanda alacağım, ama nasıl uyumlu olduğunu bulacağım?
Daha önce de pervane seçimi ile ilgili başka konu açıp pervane sormuş ve şu cevabı vermiştim.

Bir de soru soruyorsunuz ama yeterli bilgi paylaşmıyorsunuz. Doktora başım ağrıyor ilaç yazar mısınız gibi bir şey. Bari aldığınız ürünün linkini paylaşmış olsaydınız. Hazır Micro model o kadar genel bir tanım ki….

Anlaşılan o ki değişen hiç bir şey yok…

Seni son kez uyarmış olalım. Eğer bir daha bu şekilde yeterli detaylı bilgi vermeden bir konu açar ve yardım istersen, açtığın konu 2. Bir uyarı yapılmadan Yönetim tarafından SİLİNECEKTİR.

Daha önce de pervane seçimi ile ilgili başka konu açıp pervane sormuş ve şu cevabı vermiştim.

Anlaşılan o ki değişen hiç bir şey yok…

Seni son kez uyarmış olalım. Eğer bir daha bu şekilde yeterli detaylı bilgi vermeden bir konu açar ve yardım istersen, açtığın konu 2. Bir uyarı yapılmadan Yönetim tarafından SİLİNECEKTİR.
Anladım, ne gibi bir detay lazım helikopterin fotoğrafını atsam yeterli olur mu? Yoksa anakartın mı atmalıyım?

Helikopterin RC markası, helikopterin markası, RC seti varsa fotoğrafı, verici alıcı fotoğrafları .....vs vs, ne varsa gönder 📸 🎞️ 🚁🚀🛩️✈️

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Anladım, ne gibi bir detay lazım helikopterin fotoğrafını atsam yeterli olur mu? Yoksa anakartın mı atmalıyım?
Daha önce açtığınız konulardan fikir yürüterek elinizdeki helikopterin oyuncak sınıfı bir model olduğu ve yedek parçasını bulmanın çok mümkün olmıcağına dair bir hisse kapıldım.
Ama hemen karamsarlık yapmayalım başlangıç olarak bir fotoğraf atsanız sanırım yeterli olur

Daha önce açtığınız konulardan fikir yürüterek elinizdeki helikopterin oyuncak sınıfı bir model olduğu ve yedek parçasını bulmanın çok mümkün olmıcağına dair bir hisse kapıldım.
Ama hemen karamsarlık yapmayalım başlangıç olarak bir fotoğraf atsanız sanırım yeterli olur
Daha önce oyuncak sınıfında bir quad konusu açmıştım. Şuanki konuda hazır satılan helikopter konusudur. Bu da oyuncak sınıfı. Resim atacağım şuan atamam. Ama büyük ihtimal bu bilgiler işe yaramayacak diye tahmin ediyorum.

Helikopterin RC markası, helikopterin markası, RC seti varsa fotoğrafı, verici alıcı fotoğrafları .....vs vs, ne varsa gönder 📸 🎞️ 🚁🚀🛩️✈️
Markası yazmıyor, rc seti yok. Oyuncak sınıfı olduğu için alıcısı içinde ayrı değil. Yani kontrol kartı, alıcısı her şeyi tek kartın içinde. Resim atacağım ama şuan atamam.

WLToys ise V912 ve V915 motorları var. Fırçalı motorlar. Bir başka marka 3.5 kanal alıcı kartı da vardı. Ama nereye koydum bulamadım. Motor isterseniz göndereyim.

Fırçalı motor kullanılan helikopterler az rüzgarlı havada bile sürükleniyot, zor kontrol ediliyor. Ancak bir spor salonunda rahatlıkla uçuyor. Ucuz helikopterler. Bozulunca fazla uğraşmamak gerek.

WLToys ise V912 ve V915 motorları var. Fırçalı motorlar. Bir başka marka 3.5 kanal alıcı kartı da vardı. Ama nereye koydum bulamadım. Motor isterseniz göndereyim.

Fırçalı motor kullanılan helikopterler az rüzgarlı havada bile sürükleniyot, zor kontrol ediliyor. Ancak bir spor salonunda rahatlıkla uçuyor. Ucuz helikopterler. Bozulunca fazla uğraşmamak gerek.
İnce daire şeklindeki motorlardan değil, daha büyük fırçalı mı fırçasız mı tam bilmiyorum . Motorun fotoğrafını bulursam internette buraya bırakırım. Göndereyim demişsiniz teşekkür ediyorum düşünmeniz yeterli. Eve gidince atacaktım ama yorgunluktan unuttuğum için atamadım fotoğrafını kusura bakmayın.