Hem Silumatörde Hem de Quadcopter'de kullanabileceğim bir kumanda tavsiyesi

İlgi Alanı
Multikopter
Merhabalar,

IHA'lar konusunda henüz yeni ve çok acemiyim. Forumda ve nette araştırma yaptım ancak çok acemi olduğumdan direkt konu açmak istedim. Acemiliğimi biraz da olsun üstümden atmak amacıyla direkt cihaz alıp ilk uçuşta parçalamak yerine simulatörde pratik yapmak istiyorum. Forumdan Phoenix 3'ü indirdim. 4'e güncelleyemedim çünkü linkler ölüydü. Phoenix 3'ü de haliyle çalıştıramadım çünkü kumandam yok. Bana hem Simulatorde hem de olurda kendim Quad toplamak istersem ona bağlayıp çalıştırabileceğim bir kumanda önerebilir misiniz? Ancak lütfen çok yüksek fiyatlı olmasın. Şayet her iki koşulda da kullanabileceğim bir kumanda yoksa kablolu da önerebilirsiniz. Kumandanın hiç kullanılmamış olması önceliğimdir.

Aynı zamanda varsa elinizde yeni versiyonlu bir simulator benimle paylaşır mısınız? Çok sevinirim.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Çok teşekkür ederim.

Burak bey merhaba.FrSky markasının Taranis QX7 kumandasını önerebilirim.Bütçe durumuna göre aynı markanın X9D Plus da alınabilir.Her iki kumanda da OpenTx yazılımını kullanıyor olması sizin amacınıza uygun olur diye düşünüyorum.Aklıma gelen bir diğer kumanda ise Radiolink AT10II.Fakat ben sizin yerinizde olsam tercihimi FrSky markasından yana kullanırdım.Sebeplerine gelince: Opentx yazılımı ile yapabilecekleriniz çok çok daha fazla.Ayrıca kumandanızı bilgisayara bağlayıp ayarlarınızı yapabilir, hatta yedekleme dahi yapabilirsiniz.Daha sayamadığım birçok özelliği bulunmakta Opentx in.Saydığım kumandalar için bütçem uygun değil alamam derseniz Flysky FS-i6X tercih edebilirsiniz.

FrSky Taranis QX7 kumandada simülatörde kulanmak için sadece mini-usb kablo gerekiyor.Diğer kumandalarda dongle gerekebilir.

• Beğen
Tepkiler: Burak HAYIRLI
Burak bey merhaba.FrSky markasının Taranis QX7 kumandasını önerebilirim.Bütçe durumuna göre aynı markanın X9D Plus da alınabilir.Her iki kumanda da OpenTx yazılımını kullanıyor olması sizin amacınıza uygun olur diye düşünüyorum.Aklıma gelen bir diğer kumanda ise Radiolink AT10II.Fakat ben sizin yerinizde olsam tercihimi FrSky markasından yana kullanırdım.Sebeplerine gelince: Opentx yazılımı ile yapabilecekleriniz çok çok daha fazla.Ayrıca kumandanızı bilgisayara bağlayıp ayarlarınızı yapabilir, hatta yedekleme dahi yapabilirsiniz.Daha sayamadığım birçok özelliği bulunmakta Opentx in.Saydığım kumandalar için bütçem uygun değil alamam derseniz Flysky FS-i6X tercih edebilirsiniz.

FrSky Taranis QX7 kumandada simülatörde kulanmak için sadece mini-usb kablo gerekiyor.Diğer kumandalarda dongle gerekebilir.

Cevap için çok teşekkür ederim. Nette bir arama yaptım. Taranis QX7 Türkiye'de sanırım stokta yok. Olsa da fiyatı 900 küsür lira civarında. Yurtdışından istesem gümrük ile astarı yüzünden pahalı gelir mi? Fiyatı biraz yüksek geldi çünkü. ben 300-400 bandında bir şey bekliyordum. Kablolu da önerebilir misiniz?

Selamlar. Düşük bütçe ile hem similatör, hem multikopterinizi uçurabileceğiniz, benim de şahsen kullanıp hiç bir sıkıntısını yaşamadığım bir kumanda tavsiyem olacak. flysky i6s. Fakat acemi oluğunuzu ve bu konulara epey uzak olduğunuzu görür gibiyim ;) bu yüzden forumda bulunan muttikopter teknik alandaki yazıları ince ince okumanızı tavsiye edeceğim. Bir sonraki soru kumandayı aldım bunu nasıl bind edebilirim olacak gibi geldi. :laugh:

kumandanın linkini aşağıya bırakıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Selamlar. Düşük bütçe ile hem similatör, hem multikopterinizi uçurabileceğiniz, benim de şahsen kullanıp hiç bir sıkıntısını yaşamadığım bir kumanda tavsiyem olacak. flysky i6s. Fakat acemi oluğunuzu ve bu konulara epey uzak olduğunuzu görür gibiyim ;) bu yüzden forumda bulunan muttikopter teknik alandaki yazıları ince ince okumanızı tavsiye edeceğim. Bir sonraki soru kumandayı aldım bunu nasıl bind edebilirim olacak gibi geldi. :laugh:

Çok teşekkür ederim. Ürünü inceledim. Telefon tutucu ile 390 lira ediyor. Gümrükte sorun yaşar mıyım sizce? Ve hem PC de hem de QUAD ile kullanabilirim öyle değil mi? ?

Çok teşekkür ederim. Ürünü inceledim. Telefon tutucu ile 390 lira ediyor. Gümrükte sorun yaşar mıyım sizce? Ve hem PC de hem de QUAD ile kullanabilirim öyle değil mi? ?
Dünyayı dolaşır birşeycik olmaz, ama Türkiye'ye girince herşey olabilir.
-Sorunsuz ve şans eseri evinize kadar gümrüksüz teslim olabilir.
-Sorunsuz, ama vergili evinize teslim olabilir.
-20 günde gelir , 2 ay gümrükte bekler , vergileri,artı radyo olduğu için trt bandrol bedeli ile iki katına mal olmuş olarak teslim alabilirsiniz.
-20 günde gelir, vergileri çıkar ama teslim etmezler, gel al kardeşim derler, gidersin, her türlü belgeyi göstersende olmaz kardeşim ,bu yasak mal deyip el koyup geri yollayabilirler(gümrükçü dayımızın bir gece önce yaşadığı olayların psikolojisi çok önemli çünkü)
-Herşey yolunda gider vergiler hesaplanır ,hatta mahallendeki şubeye kadar ürünün gelir, müşkülpesent memur evine uğramaz, adreste bulunamadı der, ve ürünü geri yollarlar,hatta sen son anda durumu öğrenir ,gidersin şubeye ,yalvarırsın verin diye , paketin oradadır , gözünle görürsün ama olmaz,prosedür başladı diyip yine vermezler ürününü, aval aval eve dönersin.(bu bayağı moral bozucu oldu demi )
-Ürünün gelir, herşey yolundadır, paranı hazırlarsın vergisini falan ödeyeyim diye , ama bir türlü gelmez , araştırır , sorarsın, heryere telefon eder, mail atar ,fax gönderirsin ama olmaz, bulamazlar paketini, sonra derler ki , özür dileriz, kargonuzun ve sizinle beraber 8-10 kişinin kargosunun bulunduğu torba kayboldu , bulamıyoruz , kısacası malı çaldırdık diyemezler ama , kaybettik derler.
- Herşey yolunda gider, vergileri öder , ürünü alırsın, evde kutuyu bir açarsın, sürpriiiiiz!, kumanda ve kutusu deve tabanlı biri tarafından çiğnenmiş ve ürün talaş olmuş bir şekilde çıkabilir(tamam tamam , artık moral bozmayalım:lol:, inşallah sağ salim elinize ulaşır , ama bu yazdıklarımı da latife sanmayın sakın ha, hepsi zamanında yaşadığımız acı tecrübelerimizdir:laugh:)
Sabredin , elbet gelecektir :saygilar:

Yurt içinden de bazı sitelerden temin edebilirsiniz. 390 tl olmaz 430 tl olur. İçinden çıkan USB kablosu ile hem simülatör hem de multikopterinizde kullanabilirsiniz.

Dünyayı dolaşır birşeycik olmaz, ama Türkiye'ye girince herşey olabilir.
-Sorunsuz ve şans eseri evinize kadar gümrüksüz teslim olabilir.
-Sorunsuz, ama vergili evinize teslim olabilir.
-20 günde gelir , 2 ay gümrükte bekler , vergileri,artı radyo olduğu için trt bandrol bedeli ile iki katına mal olmuş olarak teslim alabilirsiniz.
-20 günde gelir, vergileri çıkar ama teslim etmezler, gel al kardeşim derler, gidersin, her türlü belgeyi göstersende olmaz kardeşim ,bu yasak mal deyip el koyup geri yollayabilirler(gümrükçü dayımızın bir gece önce yaşadığı olayların psikolojisi çok önemli çünkü)
-Herşey yolunda gider vergiler hesaplanır ,hatta mahallendeki şubeye kadar ürünün gelir, müşkülpesent memur evine uğramaz, adreste bulunamadı der, ve ürünü geri yollarlar,hatta sen son anda durumu öğrenir ,gidersin şubeye ,yalvarırsın verin diye , paketin oradadır , gözünle görürsün ama olmaz,prosedür başladı diyip yine vermezler ürününü, aval aval eve dönersin.(bu bayağı moral bozucu oldu demi )
-Ürünün gelir, herşey yolundadır, paranı hazırlarsın vergisini falan ödeyeyim diye , ama bir türlü gelmez , araştırır , sorarsın, heryere telefon eder, mail atar ,fax gönderirsin ama olmaz, bulamazlar paketini, sonra derler ki , özür dileriz, kargonuzun ve sizinle beraber 8-10 kişinin kargosunun bulunduğu torba kayboldu , bulamıyoruz , kısacası malı çaldırdık diyemezler ama , kaybettik derler.
- Herşey yolunda gider, vergileri öder , ürünü alırsın, evde kutuyu bir açarsın, sürpriiiiiz!, kumanda ve kutusu deve tabanlı biri tarafından çiğnenmiş ve ürün talaş olmuş bir şekilde çıkabilir(tamam tamam , artık moral bozmayalım:lol:, inşallah sağ salim elinize ulaşır , ama bu yazdıklarımı da latife sanmayın sakın ha, hepsi zamanında yaşadığımız acı tecrübelerimizdir:laugh:)
Sabredin , elbet gelecektir :saygilar:

Sabah sabah full motivasyon ile başladım güne :D Cevap için teşekkür ederim :) Daha önce bir çok kez alışveriş yaptım yurtdışından. Telefon bile istedim sorunsuz ulaştı elime. Ancak şu son zamanlarda daha çok sorun yaşayacağız anlaşılan.

• Haha
Tepkiler: Hakan Ülgenalp

Aykut bey, aşağıdaki linkteki cihazı almayı düşündüm. Verdiğiniz linkteki fiyattan çok düşük bu ürünün fiyatı. Fiyatının düşük olması bi rşey değiştirir mi, sorunlu olabilir mi? İki ürün aynı görünüyor. İçerik konusunda farklarını anlayamadım. Rica etsem inceleyebilir misiniz?

Burak bey. Link verirken fiyat kıyaslaması yapmadan vermiştim. Ortalama bir fiyat bilgisi ve kumandanın genel özelliklerini görmeniz açısından ilk bulduğum linki ekledim. Daha düşük fiyatlarda aynı ürünü bulmanız olağan bir durum. İçerik konusunda farkları anlayamadım demişsiniz, aynı markanın aynı seri ürünü sonuçta, içeriklerinin farklı olacağını düşünmüyorum. Burada dikkat etminiz gerekenler, üzerine gelecek gümrük vergileri ve kargo bedelleri. sonrasında acı bir sürprizle karşılaşmak işten bile değil. Sn @Hakan ÜLGENALP in de yazdığı gerçekleri unutmayalım. 450-500 tl bandında Yurt içinden bulabileceğinizi düşünüyorum. Hatta daha uygun fiyatlara 2. el bile bulursunuz.

urada dikkat etminiz gerekenler, üzerine gelecek gümrük vergileri ve kargo bedelleri. sonrasında acı bir sürprizle karşılaşmak işten bile değil. Sn @Hakan ÜLGENALP in de yazdığı gerçekleri unutmayalım. 450-500 tl bandında Yurt içinden bulabileceğinizi düşünüyorum. Hatta daha uygun fiyatlara 2. el bile bulursunuz.
Bu zamanda yurtdışından kumanda almak, gerçekten de büyük bir cesaret :rolleyes: