Hexacoper'im ile ilk uçuş denemem...

Ercan ÇINAR

Tecrübeli Uye
Web sitesi
www.ercancinar.com
İlgi Alanı
Multikopter
Arkadaşlar yarın ilk uçuş denememi yapmak istiyorum. (Hexa 70cm lik, APM2,6 + telemetri + gps)

Lipo yu muhtemelen %40 seviyelerinde iken (3,85v hücre başına) failsafe moduna aldırıp yere kondururum diye düünüyorum.

Ama birde şöyle bir durum var, 3s pil, 3,85v failsafe için 3x3,85= 11,55v' olarak ayarlayacağım.

Fakat pratik te lipo'daki RIPPLE durumundan dolayı yükte iken yaklaşık 0,3v ripple durumu olsa, sanki 3 x (3,85v-0,3v) = 10,65V gibi ayarlamam gerekir diye düşünüyorum?

Yarın hava 9-10 derece olacak istanbulda Lipo için pekte seveceği bir sıcaklık değil gibi.

Ya hiç Ripple mipıl karıştırmayacağım. 11,55 te in aşağı diyeceğim, ya da deneye yanıla öğreneceğim... ( tabi kırım yaşamazsam)

:saygilar:

Tarih 20.02.2016 ve ilk uçuşumu kırımsız olarak gerçekleştirdim :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yarın ilk uçuş denememi yapacağım / Tavsiyeleriniz.

Hocam lipo alarmı bende hücre başı 3,6'ya ayarlı ilk sinyali verince indiriyorum pili dinlenmeye bırakıyorum hücre başı 3,75 civarı kalıyor. Alarmı 3.7'ye ayarlarsanız indirdiğinizde teorik olarak 3,80-85 kalması gerekiyor tabi pilinizin durumunu bilmiyorum deneyip görmeniz gerekiyor.

Pilin rodajını yaptık, birde normal performansını görelim bakalım.

Sent from my SM-G900FQ using Tapatalk

Veeeee

İlk uçuşumuzu kırımsız gerçekleştirdik, videoyu ilk açılış yazısı altına ekledim... :)

:saygilar:

Hadi gozun aydin Ercan :thumbup: Bence gayet basarili bir ilk ucu olmus. Video da gayet basarili ;D ozellikle telemetri degerlerini gorebilmek gayet guzel olmus :halay: Cekimde yardimci olan Emre bey de Ayrica tesekkurler. Bundan sonra daha guzel videolae bekliyoruz :RCKolik:

Bu arada ozellikle Mobil cihazlardan YouTube videosunu gorebilmek icin linki Ben duzeltim. Sen de su sekilde paylasirsan daha guzel olur ;)

Gözün aydın Ercan Bey Tebrikler
Kırımsız Çekiminiz Bol olsun
Hava çekimi,ground station Telemetri,Yardımcı pilot,dizgi %p :thumbup:
İlk Güzel Heyecan Gergin bir kalkış Mutlu gülümsemeyle iniş %p
Bu ilk uçuş asla unutulmuyor
Bol hava Çekimleri dileğiyle

Semih Bey,

Sizin desteğiniz olmasaydı, ben halen hangi pili, hangi motoru seçeyim modundaydım halen :)

Tebrikler guzel bir ucus olmus...

Tebrikler Ercan Bey, güzel paylaşım için teşekkürler. :thumbup:

Güzel bir uçuş olmuş. Video da ayrı güzel olmuş. Tebrikler :thumbup: